Prawda o rozstępach w ciąży
fot. Instagram/_abagailwedlake_

"Zasłużyłam na te rozstępy!" – ten apel powinna przeczytać każda z was!

"Zasłużyłam na te rozstępy i każdego dnia doceniam je nawet bardziej" – napisała Abagail. Sprawdź, dlaczego ty też powinnaś to zrobić!
Hanna Szczesiak
Prawda o rozstępach w ciąży
fot. Instagram/_abagailwedlake_
Abagail Wedlake zamieściła na Instagramie zdjęcie, które polubiło już ponad 15 tysięcy osób. Na zdjęciu Abagail pokazuje pokryty rozstępami brzuch, a na rękach trzyma 4-miesięczną córeczkę Aubrey. Do zdjęcia dołączony jest podpis, w którym Abagail wyjaśnia, dlaczego nie warto przejmować się rozstępami po ciąży.

Każde ciało jest inne

"Symbol każdego oddechu, każdego mrugnięcia, każdego ziewnięcia. Jeden za każdy raz, kiedy spałaś w idealnej ciemności z kciukiem w buzi. Jeden za każdy sen, który śniłaś. To był twój dom, w którym cię kochałam. Zasłużyłam na te rozstępy i z każdym dniem będę je coraz bardziej doceniać. Ciała po ciąży są różne, ale wszystkie pokazują piękno wydania na ten świat nowego życia" – napisała pod zdjęciem Abagail. Czy można o ciążowym brzuszku napisać jeszcze piękniej?
 
Redakcja poleca: Rozstępy w ciąży - film
Sprawdź porady położnej, jak uniknąć rozstępów w ciąży.

"To najpiękniejsza rzecz na świecie!"

Abagail przyznała w rozmowie z The Huffington Post, że zamieściła na Instagramie zdjęcie rozstępów, bo miała dość promowania w mediach społecznościowych "idealnych, plastikowych ciał". Chciała, aby inne mamy zobaczyły, że nie są same, że rozstępy i luźna skóra to nie powody do wstydu. Przyznała, że rozstępy na jej brzuchu i udach pojawiły się w 36. tygodniu ciąży. Była zrozpaczona, że już nigdy nie założy bikini w miejscu publicznym. Dopiero stojąc przed lustrem i trzymając w rękach córeczkę, zrozumiała, że rozstępy i blizna po cesarskim cięciu są powodami do dumy i jednymi z najpiękniejszych rzeczy na świecie.
 

Zgadzacie się z Abagail? Jak zmieniły się wasze ciała po ciąży? Piszcie w komentarzach!

Zobacz także: Jak zmieni się twoje ciało po ciąży? Rozwiąż nasz quiz!

Źródło: Instagram, huffingtonpost.com
Oceń artykuł

Ocena 5 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy