GRY
 
 

Zastawa stołowa dla malucha

Nie sugeruj się kolorami ani obrazkami na naczyniach. Dobra butelka, kubek i talerzyk powinny ułatwić dziecku poznawanie nowych smaków. O czym trzeba pamiętać?

dziewczynka, jedzenie
fot. Panthermedia
Niezbędne do mleka
Butelki. Najlepiej kup od razu pięć lub sześć o pojemności 180 ml. Szklane łatwiej utrzymać w czystości, ale są cięższe i się tłuką. Z kolei plastikowe szybciej się niszczą i trzeba je zmieniać przynajmniej raz na 2–3 miesiące. Sprawdź, czy wykonano ich z tworzywa niezawierającego szkodliwego bisfenolu A (takie butelki oznaczone są znakiem BPA free lub BPA 0). Bisfenol A pod wpływem ciepła uwalnia się ze ścianek butelki i przedostaje do mleka. Młodszemu niemowlęciu, które cierpi na bóle brzuszka, możesz kupić antykolkową. Starszemu wybierz treningową, jaką łatwo samodzielnie trzymać w rączce.  

Smoczki. Potrzebne będą przynajmniej 2–3 na zmianę. Większość dzieci woli miękkie smoczki lateksowe. Są jednak mniej trwałe niż silikonowe. Te z kolei są twardsze, ale łatwiejsze do mycia. Im bardziej przypominają kształtem maminą pierś, tym lepiej dla zgryzu dziecka. Na początek wybieraj te o tzw. wolnym przepływie, z jedną małą dziurką.

Szczotki do mycia butelek i smoczków.
Sterylizator lub butelki samosterylizujące. Jeśli masz kuchenkę mikrofalową, wyparzysz je w kilka minut.

Podgrzewacz. Przydaje się zwłaszcza w nocy. Wkładasz butelkę z odmierzoną przegotowaną wodą, a termostat utrzymuje odpowiednią temperaturę. Uwaga! W podgrzewaczu nie wolno trzymać mleka, bo namnażają się w nim bakterie.

Przydatne na spacerze
Termos. Idealny na dłuższy spacer lub podróż. Utrzymuje stałą temperaturę wody – wystarczy potem zalać nią odmierzone mleko, zamieszać i gotowe.
Bidon. Ścianka izolująca utrzymuje temperaturę wody lub herbatki najwyżej dwie godziny. Świetnie sprawdza się w chłodniejsze dni na spacerze.
Redakcja poleca: Co się dzieje w 40. tygodniu ciąży? [WIDEO]
Masz ochotę krzyczeć jak Rachel w serialu "Przyjaciele": Wyciągnijcie je ze mnie! Czy jesteś zupełnie spokojna i raczej wolałabyś odsunąć poród w czasie? Najważniejsze jest teraz dziecko. Maluch jest wielkości dużej dyni i już właściwie szykuje się, by Cię poznać! A czy Ty wiesz jak rozpoznać początek akcji porodowej?

Ocena (0 oceny)

0.0
Więcej:
Doładuj
Przeładuj