seks, orgzam, zastrzyk, punkt G
fot. Fotolia

Orgazm w zastrzyku

Do tej pory medycyna estetyczna oferowała zabiegi upiększające, odmładzające i poprawiające samopoczucie. Teraz kusi czymś więcej – obietnicą niesamowitego orgazmu. A to za sprawą zabiegu powiększenia punktu G.
Anna Parcheta
seks, orgzam, zastrzyk, punkt G
fot. Fotolia
Jeszcze do niedawna substancje takie jak np. kwas hialuronowy były używane do redukcji zmarszczek czy blizn. Teraz medycyna estetyczna idzie krok dalej i wykorzystuje wypełniacze do powiększania punktu G, obiecując przy tym wspaniałe doznania erotyczne i gwarantując orgazm.

Tajemniczy punkt G

Punkt G to chyba najbardziej tajemnicze i najusilniej poszukiwane miejsce w ciele kobiety. Przez lata, czyli właściwie od 1950 roku, kiedy po raz pierwszy został opisany przez niemieckiego lekarza Ernsta Gräfenberga, zastanawiano się, gdzie go szukać i czy w ogóle istnieje. Obecnie większość seksuologów uważa, że jest on ważnym elementem całego kompleksu stref erogennych w pochwie kobiety. Czym zatem jest punkt G? Najczęściej opisuje się go jako skupisko zakończeń nerwów czuciowych, naczyń krwionośnych i gruczołów. To najbardziej erogenne miejsce w kobiecym ciele znajduje się na przedniej ścianie pochwy, około 2,5-5 cm od wejścia. Gdy kobieta nie jest pobudzona seksualnie, punkt G jest niewielkich rozmiarów (dlatego czasem trudno go znaleźć), jednak odpowiednio stymulowany może stać się nawet dwa razy większy. Jego rozmiar jest cechą indywidualną, a wrażliwość na bodźce zależy od fazy cyklu, dlatego pierwsze poszukiwania punktu G najlepiej rozpocząć w dni płodne. Uważa się też, że zbyt mały lub słabo uwydatniony punkt G może być przyczyną braku satysfakcji z seksu i trudności z osiągnięciem orgazmu. Panie, które mają taki problem, nie muszą się już martwić – punkt G można powiększyć.
Redakcja poleca: Jak szybko zajść w ciążę? - film
Poznaj 5 sprawdzonych sposobów, które sprawią, że szybko ujrzysz dwie kreski na teście ciążowym.

Zastrzyk orgazmu

Medycyna estetyczna już od jakiegoś czasu oferuje zabiegi plastyki miejsc intymnych, jednak powiększenie punktu G jest w Polsce stosunkowo nową propozycją klinik urody. Augumentacja punktu G, bo tak fachowo nazywa się ten zabieg, to nowoczesna, niechirurgiczna metoda, dzięki której można uwydatnić i ujędrnić to najbardziej erogenne miejsce w pochwie kobiety, a tym samym zintensyfikować doznania seksualne. Polega na wstrzyknięciu w okolice punktu G odpowiedniego preparatu, którym może być kwas hialuronowy lub własny tłuszcz pacjentki. Zastrzyk jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, a cała procedura trwa około 20 minut. Po zabiegu trzeba pozostać w klinice tylko 30 minut, a już 4 godziny po zabiegu można prowadzić normalną aktywność seksualną. Efekt ma utrzymywać się przez około 2 lata. Koszt inwestycji w lepsze życie seksualne wynosi od 1500 do 3000 złotych, w zależności od kliniki. Czy każdy  może zafundować sobie taki zastrzyk orgazmu? Niestety, nie. Przede wszystkim, kobieta która chciałaby zintensyfikować swoje doznania seksualne, powiększając punkt G, musi być pełnoletnia i nie może mieć infekcji intymnych, takich jak zapalenie pochwy czy upławy. Przed zabiegiem zaleca się także konsultację ginekologiczną i wykonanie podstawowych badań, m.in. cytologii i morfologii, a po nim – pacjentka powinna powstrzymać się od picia alkoholu i palenia papierosów przez około 3 tygodnie. Czy po tych wszystkich wyrzeczeniach i wydaniu niemałej sumy pieniędzy osiągniemy szczyt przyjemności w łóżku, tak jak obiecują to kliniki medycyny estetycznej?

Punkt G nie zawsze jest winny

Jak pokazują statystyki, 27 procent kobiet nie przeżywa orgazmu w trakcie stosunku, a tylko 12 procent pań osiąga go zawsze. Aż 8 procent kobiet przyznaje, że nigdy nie miało orgazmu.
Choć często uważa się, że to zbyt mały punkt G jest powodem braku satysfakcji z seksu, to równie często przyczyna niezadowolenia ze współżycia leży gdzie indziej. Czynników, które wpływają na jakość naszego życie seksualnego, jest bowiem wiele. Zanim zdecydujesz się na zastrzyk orgazmu, warto więc zastanowić się, z czego mogą wynikać problemy. Czasem powód jest dość prozaiczny, jak np. niewłaściwa stymulacja lub nieodpowiednia gra wstępna. Wtedy wystarczy szczera rozmowa z partnerem lub zmiana pozycji, w której się kochacie. Zdarza się też, że sprawa jest poważniejsza. Brak satysfakcji ze współżycia może mieć podłoże psychiczne. Kłopoty z osiągnięciem orgazmu mogą być też spowodowane zażywaniem niektórych leków, pewnymi chorobami lub urazami. W takim przypadku konieczna będzie wizyta u specjalisty – ginekologa lub seksuologa. Jeśli jednak wszystko jest w porządku, a ty nadal czujesz, że nocne igraszki z partnerem mogłyby dawać ci więcej przyjemności, w ofercie coraz większej liczby klinik medycyny estetycznej znajdziesz zastrzyk orgazmu.

Zobacz także: Kobiecy orgazm pomaga zajść w ciążę
Doładuj
Przeładuj