GRY
 
 

W czasie ciąży dowiedziała się, że choruje na raka...

Chciała zostać matką. Gdy zaszła w ciążę, dowiedziała się, że ma raka. Podjęła walkę o dziecko i swoje zdrowie.

Athena Krueger z córką
fot. Kare 11 news
Zobacz także: Jak zdiagnozować i leczyć raka szyjki macicy w trakcie ciąży?

Matczyna miłość jest ogromna. Matki potrafią wiele poświęcić dla swojego dziecka, niektóre zdrowie, a nawet życie. Athena Krueger z Minneapolis w Stanach Zjednoczonych  jest jedną z nich. 

W 2013 r. dowiedziała się, że zostanie mamą. Po kilku tygodniach radości usłyszała od lekarzy, że ma złośliwego raka piersi. Nie chciała usunąć ciąży. Podjęła walkę z chorobą – w 15. tygodniu ciąży poddała się chemioterapii. Lekarze starali się zrobić wszystko, by leczenie jak najmniej szkodziło dziecku. 

W 32. tygodniu ciąży na świat – przez cesarskie cięcie – przyszła jej córka. Dziecko, mimo że urodziło się osiem tygodni za wcześnie, było zdrowe. Niestety o wiele gorzej czuła się jego mama. Okazało się, że miała przerzuty – rak zaatakował płuca, węzły chłonne i mózg.

Athena z każdym dniem traciła siły, martwiła się, że nie będzie mogła uczestniczyć w pierwszych urodzinach córeczki. Cały czas jednak dzielnie walczyła. Na kilka tygodni przed urodzinami dziecka zaczęła przygotowania do przyjęcia urodzinowego (zaproszonych zostało 300 osób, przyjęcie miało hasło przewodnie "Alicja w Krainie Czarów"). 

W dniu urodzin – wbrew zaleceniom lekarzy – opuściła szpital. Po imprezie postanowiła, że nie wróci do szpitala, zrezygnowała w dalszego leczenia. Chciała pobyć z rodziną. Trzy dni później zmarła w domu, w ramionach męża. 


Walkę z chorobą dzień po dniu opisywała na swoim blogu – to stąd znamy jej historię. 

Podobną walkę o dziecko, a także o swoje zdrowie podjęła Agata Mróz-Olszewska, siatkarka, która zachorowała na białaczkę, ale mimo choroby postanowiła urodzić dziecko. Kilka lat temu o jej chorobie i poświęceniu usłyszała cała Polska. Śmierć siatkarki poruszyła wiele serc. Podobnie jak śmierć Atheny Krueger. 

Polecamy: Tylko z tatą – wywiad z Jackiem Olszewskim

Redakcja poleca: Czy warto zapisać się do szkoły rodzenia – film
Jeśli wciąż masz wątpliwości czy szkoła rodzenia jest ci potrzebna, ten film jest dla ciebie. O za i przeciw mówi nasz psycholog Adriana Klos.

Ocena (1 ocena)

5.0
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Warto przeczytać

Sławni rodzice i ich dzieci