Zbiórka pieniędzy dla chorego Antosia to oszustwo
fot. screen zrzutka.pl

Chory Antoś nie istnieje! To zwykłe oszustwo, nabrali się nawet Lewandowscy

Cała Polska zbierała pieniądze na leczenie 2,5-letniego Antka chorującego na nowotwór oczu. Właśnie wyszło na jaw, że akcja "Boję się ciemności" to... oszustwo!
Hanna Szczesiak
Zbiórka pieniędzy dla chorego Antosia to oszustwo
fot. screen zrzutka.pl
Zbiórka pieniędzy dla 2,5-rocznego Antka walczącego z nowotworem oczu okazała się oszustwem. Organizator akcji przeprasza darczyńców i zapewnia, że zwróci wyłudzone pieniądze.

Pomoc dla chłopca, który nie istnieje

Organizatorem akcji "Boję się ciemności" jest 23-letni Michał Siniecki. Akcja ruszyła w lutym 2017 roku w serwisie Zrzutka.pl. W kilka miesięcy udało się zebrać ponad 500 tys. złotych – głównie dzięki wsparciu mediów i polskich gwiazd, w tym Roberta Lewandowskiego, Kasi Zielińskiej czy Macieja Orłosia. Siniecki przyznał w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl, że pieniądze wpływały na jego prywatne konto. Nie odpowiedział jednak, czy chory Antoś istnieje, czy jest wyłącznie wielkim oszustwem. "Jako organizatorowi akcji jest mi bardzo przykro. Nie uciekam od odpowiedzialności i czuję się odpowiedzialny" – przeprasza Siniecki i zapewnia, że wyda oficjalne oświadczenie i zwróci pieniądze wszystkim darczyńcom.

Założyciel Zrzutki, Tomasz Chołast, chce zawiadomić prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. W rozmowie z Wirtualnymi Mediami wyjaśnił, że wystarczy jeden ruch, by zwrócić wpłacone pieniądze wszystkim darczyńcom. Organizator akcji "Boję się ciemności" nie skorzystał jednak z tej możliwości.

Informacja, że zbiórka Sinieckiego może być próbą wyłudzenia pieniędzy, pojawiła się na Facebooku Fundacji SiePomaga. Na profilu fundacji pojawił się następujący komunikat: "Drodzy Pomagacze, na Waszą prośbę przyjrzeliśmy się zbiórce środków na chore dziecko, która nas zaniepokoiła. Kilka miesięcy temu otrzymaliśmy zgłoszenie na siepomaga.pl. Po weryfikacji zostało ono odrzucone. I na dzień dzisiejszy... również byśmy je odrzucili. Według nas jest to oszustwo".
 

Mamy nadzieję, że pieniądze jak najszybciej zostaną zwrócone osobom, które wsparły akcję.

Zobacz także: Pierwszy w Polsce nowatorski zabieg: dziecko ma szansę widzieć

Źródło: Wirtualnemedia.pl/Facebook
Redakcja poleca: Klara Lewandowska ma urodziny! [CZEGO ŻYCZY JEJ REDAKCJA MAMOTOJA.PL]
Córeczka Roberta Lewandowskiego kończy rok! Zobaczcie na naszym filmie, czego jej życzymy z okazji urodzin. A może dołączycie się do życzeń redakcji? Zapraszamy, wystarczy kliknąć „udostępnij”!
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy