GRY
 
 

Zbiórka zabawek dla zwierzaków w warszawskim ZOO

Do końca czerwca można uszczęśliwić zwierzęta w stolicy. Zrób porządki i wybierz się z dzieckiem, z torbą pełną prezentów!

fot. Fotolia
Zwierzęta znudzone przebywaniem w niewoli, z pewnością potrzebują rozrywki. Można sprawić im wielką radość, jednocześnie robiąc porządki w domu i ucząc dzieci, że rzeczy, których nie potrzebujemy, mogą znaleźć nowego i...wdzięcznego właściciela. 

Czego potrzebują zwierzęta?

Pracownicy Miejskiego Ogrodu Zoologicznego sporządzili całą listę przedmiotów, które bardzo ułatwiłyby im pracę. Są to: koce, piłki, maskotki, torebki damskie, węże ogrodowe, wanienki dziecięce, kosze wiklinowe, plastikowe opakowania po jogurtach,  puste butelki 1,5 litrowe z nakrętkami, czyli to wszystko, co nam się nie przyda, a zwierzętom posłuży do zabawy.

Można także przynosić pokarmy: owoce suszone, przyprawy kuchenne, chrupki śniadaniowe, oraz granulaty dla kotów. Najbardziej potrzebujące są obecnie zwierzęta drapieżne i małpy człekokształtne, które najbardziej narażone są na nudę.

Wszystkie przyniesione przedmioty nie muszą być oczywiście nowe, ale powinny być w dobrym stanie, a przede wszystkim czyste. Produkty żywnościowe powinny być świeże i szczelnie zamknięte.

Takie zbiórki dla zwierząt cieszą się ogromną popularnością, nie tylko w Warszawie, ale i innych Ogrodach Zoologicznych. W Poznaniu była akcja – zbieramy rośliny, oraz orzechy dla niedźwiedzi, a w Zamościu zbierano żołędzie. 

Warto brać udział w takich inicjatywach, to z pewnością świetna nauka dla dzieci, ale i możliwość zrobienia dobrego uczynku dla zwierząt, które od lat cieszą nas swoim widokiem. Kosze na podarunki, wystawione są przy kasach, nie trzeba wchodzić na teren ZOO. No chyba, że chcemy odwiedzić je po raz kolejny :-)

Przeczytaj także: Wyprawa do ZOO.

 
Redakcja poleca: Top 7 prezentów świątecznych dla niemowląt - VIDEO
Zobacz, co warto kupić pod choinkę najmłodszym dzieciom.
Doładuj
Przeładuj