Samotna matka
fot. TikTok

„Zdesperowane i lgnące do facetów”: samotne mamy często to słyszą. TikTokerka powiedziała DOŚĆ!

Pewna mama usłyszała taką opinię na temat samotnych matek i postanowiła dobitnie wyjaśnić, jak to wygląda naprawdę. 
Dominika Bielas
Samotna matka
fot. TikTok
Pewnego wieczoru TikTokerka Aimee (@lady_aimee_nicole) postanowiła wyjść z koleżankami na kilka drinków. To, co usłyszała od grupy mężczyzn siedzących przy stoliku obok, zszokowało ją tak bardzo, że postanowiła nie pozostawiać tego bez komentarza. Na swoim koncie na TikToku opowiedziała o całej sytuacji. Okazuje się, że nie tylko ona spotyka się z krzywdzącymi opiniami na temat samotnych matek.

Poszukujące desperatki

Mężczyźni roztaczali swoje teorie na temat tego, jak to samotne matki lgną do facetów i w desperacji chcą się umawiać z kimkolwiek. W swojej dyskusji traktowali samotne mamy jak wybrakowany towar. Koleżanka namawiała Aimee, by ta nie reagowała, ale ona nie mogła tego zostawić bez komentarza: „Poczułam, że trzeba ich dedukować i wyjaśnić, jak naprawdę wygląda randkowanie samotnych matek”. Kobieta postanowiła wyjaśnić panom, jak bardzo bez sensu byłby randki z takimi osobnikami jak oni. Rozmowa nagle zmieniła kierunek.

„Samotne matki są przeciwieństwem desperatek, które za wszelką cenę chcą złapać faceta” – mówi Aimee. Kobieta wyznała, że przeszła trudne chwile (w innym z filmików wyznała, że była ofiarą przemocy domowej). Wie, ile jest warta, nie chce się ustatkować za wszelką cenę z pierwszym lepszym facetem. Uważa, że naprawdę wie, na co zasługuje. Co więcej, samotne mamy często są bardzo zapracowane, bo same utrzymują swoją rodzinę, prowadzą dom oraz zajmują się dziećmi i sobą. Są niezależne i często zbyt zajęte, by randki były ich życiowym priorytetem.

„Jeśli jakaś samotna matka będzie chciała się tobą umówić, to powinieneś być wdzięczny, że w ogóle miała czas spojrzeć na twoją twarz” – powiedziała dobitnie kobieta do jednego z mężczyzn w pubie. Inny z obecnych tam panów, w reakcji na jej wywód, zaproponował, że postawi jej drinka, ale ona uznała, że może kupić go sama. 

Niezależne i silne

Filmik spotkał się z dużym odzewem internautów. Okazuje się, że wiele kobiet ma podobne doświadczenia. Aimee w kolejnym filmiku opisuje, jak często słyszy krzywdzące opinie: że samotne matki są wybrakowane, że potrzebują kogoś, by być uznane za wartościowe. „Traktuje się nas jak osoby pokrzywdzone, porzucone i niekompletne” – wyznała. „Często słyszę: "nie martw się, kiedyś kogoś znajdziesz", ale dlaczego ktoś uważa, że to mój powód do zmartwień? Po drugie, dlaczego w ogóle ktoś zakłada, że ja szukam faceta? Jestem sama z wyboru. Bycie samotnym rodzicem to nie powód do wstydu, przecież nie muszę być w związku, by czuć się wartościową osobą” – dodała.

„Bycie samotnym rodzicem to powód do wstydu? Nic z tych rzeczy, tak jak ty wybrałeś bycie w związku, ja wybrałam bycie samą. Dlaczego dla wielu osób samotny rodzic oznacz coś złego?” – pyta TikTokerka z nadzieją, że kiedyś to się zmieni, a samotne mamy zaczną w końcu być postrzegane jako osoby zaradne, silne i niezależne. W końcu właśnie takie są!
 
Źródło: thesun.co.uk, TikTok

Zobacz także:
Redakcja poleca: PIT 2017: Ulga na dziecko dla samotnej matki? [WIDEO]
Rozliczasz się z fiskusem i jesteś rodzicem samotnie wychowującym dziecko? Zobacz, kiedy przysługuje ci ulga prorodzinna.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy