Niemowlę z zębami
fot. Facebook/Babies With Teeth

Niemowlę z pełnym uzębieniem? Jak to możliwe?

Zdecydowana większość niemowląt rodzi się bez zębów, a od około 6. miesiąca życia kolejno wyrastają im pierwsze mleczaki. Skąd zatem pełne uzębienie u tak małego dziecka? Przeczytaj!
Milena Oszczepalińska
Niemowlę z zębami
fot. Facebook/Babies With Teeth
Kiedy zobaczyłam na Facebooku zdjęcie uśmiechniętego niemowlaka, szczerzącego zęby, mocno się zdziwiłam. Owszem, istnieją przypadki noworodków, które rodzą się już z zębem (choć niezwykle rzadko), są też niemowlęta, którym szybko wyrastają pierwsze ząbki. Ale pełne uzębienie u kilkumiesięcznego dziecka? Wydawało mi się to nadzwyczaj dziwne i… nieprawdopodobne. Czy moje niedowierzanie okazało się uzasadnione? Przeczytajcie!

Skąd pełne uzębienie u niemowląt?

Na facebookowym profilu „Babies with teeth” oprócz znanego mi już zdjęcia, znalazłam mnóstwo innych fotografii przedstawiających małe dzieci z zębami. Przyznam, że to dość zaskakujący widok. Zresztą zobaczcie:
Po przejrzeniu profilu pomyślałam, że naprawdę nie bez przyczyny większość dzieci rodzi się jednak bez zębów. Tylko w nielicznych przypadkach zdjęcia maluchów, które są tam umieszczone, wyglądają dość naturalnie. W większości – karykaturalnie. Ulżyło mi, gdy przeczytałam opis profilu „Babies With Teeth”. Okazało się, że autorka bloga… dorabia niemowlętom zęby w programie graficznym (słyszeliście o podobnej pasji?). 
Redakcja poleca: Bolesne ząbkowanie
Zobacz jak pomóc dziecku przy bolesnym ząbkowaniu.

Niemowlęce sobowtóry

Ashley Evans, fotografka z USA, postanowiła nieco postarzyć niemowlęta i zaczęła doklejać im w Photoshopie pełne uzębienia. Zaczęła od pracy nad zdjęciami własnych dzieci, a efektami pochwaliła się w internecie. Ludzie zachwycili się pomysłem artystki. Zaczęli przysyłać jej fotografie swoich dzieci z prośbą o dorobienie im zębów. Czy się zgodziła? Zdjęcia, które można oglądać na profilu „Babies With Teeth”, są właśnie tymi nadesłanymi przez rodziców fotografowanych maluchów.

Chciałabyś zobaczyć, jak twoje niemowlę wyglądałoby w wersji z zębami? Istnieje taka możliwość! Wystarczy przesłać autorce bloga zdjęcie dziecka i zgodzić się na wykorzystanie go na stronie oraz w celach promocyjnych.

Co sądzicie o pomyśle Ashley Evans? Jest zabawny, ciekawy, czy może zbyt szalony? Piszcie w komentarzach!

Źródło: Facebook/Babies With Teeth, pawelzieminski.fotoblogia.pl
  [content:2_1355,0_26306,8_1526,0_24715:CMNews]
Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy