GRY
 
 

Anna Lewandowska jak Angelina Jolie? Te zdjęcia mówią wszystko!

Co łączy Angelinę Jolie i Annę Lewandowską? Nie wstydzą się karmienia piersią! Sprawdź, kto jeszcze pokazał zdjęcie podczas karmienia swojego dziecka i dlaczego powinnyśmy to pochwalać.

gwiazdy karmią piersią
fot. kolaż babyonline.pl/Instagram/W magazine
Cieszy nas niezmiernie, że znane kobiety coraz śmielej i liczniej pokazują publicznie swoje zdjęcia podczas karmienia piersią. Może dzięki temu w świadomości społecznej karmienie piersią zostanie odczarowane i przywróci mu się należny status: naturalnego sposobu żywienia niemowląt. W gronie gwiazd i celebrytek, które są dumne z karmienia piersią, są m.in. Anna Lewandowska, Natalia Kukulska, Anna Mucha, Maja Bohosiewicz, Alicja Janosz, Gisele Bündchen. Pink, Alanis Morissette, Olivia Wilde, Angelina Jolie i wiele, wiele innych. Brawo, drogie panie, robicie dobrą robotę!

Ludzki problem z karmieniem piersią

Czym żywią się kocięta? Mlekiem matki. Czy widok kotki karmiącej młode wywołuje oburzenie? Nie, to byłoby głupie, prawda? A czy widok kobiety karmiącej publicznie swoje niemowlę jest równie naturalny? Nie dla wszystkich! W przypadku ludzi młode u piersi matki jest tematem wstydliwym, wywołującym u sporej grupy homo sapiens obrzydzenie. A przecież człowiek to gatunek ssaka, podobnie jak kot, pies, małpa i mysz. Czym charakteryzuje się ssak? Tym, że samice ssaka mają gruczoły mlekowe i karmią swoje młode mlekiem, które wytwarzają. Budowa podniebienia i jamy ustnej młodego ssaka umożliwia ssanie, potrzebne do pobierania pokarmu wytworzonego przez matkę. Tak stworzyła nas, ssaki, natura.

To mądre rozwiązanie, ponieważ podczas karmienia piersią organizm ludzki wytwarza oksytocynę, hormon, który pomaga nawiązywać bliską więź między dzieckiem a matką, potrzebną do przetrwania gatunku ludzkiego. Mleko ssaka zawiera wszystko, co jest potrzebne młodemu do przeżycia, przeciwciała zapewniające zdrowie i składniki odżywcze gwarantujące harmonijny rozwój. Nie ma lepszego i bardziej naturalnego sposobu karmienia młodych ssaków niż pokarm matki. W czasach, w których fakt, że jesteśmy ludźmi rozumnymi, oznacza, że część z nas akceptuje i rozumie naturę ssaków, a część wstydzi się jej, uznając za zbyt zwierzęcą i fizjologiczną, najchętniej widząc piersi jako atrybut kobiecości i seksu, cieszy każda próba przywrócenia tej części kobiecego ciała jej pierwotnej i naturalnej funkcji: piersi kobiece służą do karmienia potomstwa.
Redakcja poleca: Czy przeszkadza ci karmienie dzieci piersią w miejscach publicznych [SONDA ULICZNA]
Zapytaliśmy przechodniów o to, czy przeszkadza im karmienie dzieci w miejscach publicznych.

Znane kobiety karmiące piersią

Zobacz, która znana matka karmi lub karmiła piersią i nie wstydziła się oznajmić tego światu. Czy te zdjęcia mogą oburzać? Naszym zdaniem są kwintesencją człowieczeństwa, piękna i miłości.
Natalia Kukulska opublikowała takie zdjęcie na Instagramie:
 

Kto jeszcze?
UWAGA: jeśli nie widzisz naszej galerii zakupowej, dodaj Babyonline.pl do białej listy w Adblock.   
Doładuj
Przeładuj