gwiazdy karmią piersią
fot. kolaż babyonline.pl/Instagram/W magazine

Anna Lewandowska jak Angelina Jolie? Te zdjęcia mówią wszystko!

Co łączy Angelinę Jolie i Annę Lewandowską? Nie wstydzą się karmienia piersią! Sprawdź, kto jeszcze pokazał zdjęcie podczas karmienia swojego dziecka i dlaczego powinnyśmy to pochwalać.
Karolina Stępniewska
gwiazdy karmią piersią
fot. kolaż babyonline.pl/Instagram/W magazine
Cieszy nas niezmiernie, że znane kobiety coraz śmielej i liczniej pokazują publicznie swoje zdjęcia podczas karmienia piersią. Może dzięki temu w świadomości społecznej karmienie piersią zostanie odczarowane i przywróci mu się należny status: naturalnego sposobu żywienia niemowląt. W gronie gwiazd i celebrytek, które są dumne z karmienia piersią, są m.in. Anna Lewandowska, Natalia Kukulska, Anna Mucha, Maja Bohosiewicz, Alicja Janosz, Gisele Bündchen. Pink, Alanis Morissette, Olivia Wilde, Angelina Jolie i wiele, wiele innych. Brawo, drogie panie, robicie dobrą robotę!

Ludzki problem z karmieniem piersią

Czym żywią się kocięta? Mlekiem matki. Czy widok kotki karmiącej młode wywołuje oburzenie? Nie, to byłoby głupie, prawda? A czy widok kobiety karmiącej publicznie swoje niemowlę jest równie naturalny? Nie dla wszystkich! W przypadku ludzi młode u piersi matki jest tematem wstydliwym, wywołującym u sporej grupy homo sapiens obrzydzenie. A przecież człowiek to gatunek ssaka, podobnie jak kot, pies, małpa i mysz. Czym charakteryzuje się ssak? Tym, że samice ssaka mają gruczoły mlekowe i karmią swoje młode mlekiem, które wytwarzają. Budowa podniebienia i jamy ustnej młodego ssaka umożliwia ssanie, potrzebne do pobierania pokarmu wytworzonego przez matkę. Tak stworzyła nas, ssaki, natura.

To mądre rozwiązanie, ponieważ podczas karmienia piersią organizm ludzki wytwarza oksytocynę, hormon, który pomaga nawiązywać bliską więź między dzieckiem a matką, potrzebną do przetrwania gatunku ludzkiego. Mleko ssaka zawiera wszystko, co jest potrzebne młodemu do przeżycia, przeciwciała zapewniające zdrowie i składniki odżywcze gwarantujące harmonijny rozwój. Nie ma lepszego i bardziej naturalnego sposobu karmienia młodych ssaków niż pokarm matki. W czasach, w których fakt, że jesteśmy ludźmi rozumnymi, oznacza, że część z nas akceptuje i rozumie naturę ssaków, a część wstydzi się jej, uznając za zbyt zwierzęcą i fizjologiczną, najchętniej widząc piersi jako atrybut kobiecości i seksu, cieszy każda próba przywrócenia tej części kobiecego ciała jej pierwotnej i naturalnej funkcji: piersi kobiece służą do karmienia potomstwa.
Redakcja poleca: Jak karmić dziecko piersią cz. 2
W tej części filmu poznasz wygodne pozycje przy karmieniu piersią.

Znane kobiety karmiące piersią

Zobacz, która znana matka karmi lub karmiła piersią i nie wstydziła się oznajmić tego światu. Czy te zdjęcia mogą oburzać? Naszym zdaniem są kwintesencją człowieczeństwa, piękna i miłości.
Natalia Kukulska opublikowała takie zdjęcie na Instagramie:
 

Kto jeszcze?
UWAGA: jeśli nie widzisz naszej galerii zakupowej, dodaj Babyonline.pl do białej listy w Adblock.   

Także Anna Lewandowska, z okazji Międzynarodowego Tygodnia Karmienia Piersią, pokazała zdjęcie, na którym karmi maleńką Klarę:
 
 

Drogie Mamy, od dziś rozpoczyna się Międzynarodowy Tydzień Karmienia Piersią. Dołączam do życzeń Fundacji @mlekiemimiloscia i jednoczę się z Wami. Wiem, jak karmienie naszych maleństw jest ważne i nieraz spędza sen z powiek 😌Dla mnie jest nie tylko zaspokojeniem potrzeb żywieniowych mojej córeczki, ale rownież naturalnym budowaniem relacji i bliskości między nami. Czuję, że w ten sposób daję mojemu dziecku wiele zdrowia i dodatkowe poczucie bezpieczeństwa ... Ach, i te czułe oczy wpatrzone we mnie pełne miłości i wdzięczności ...😍 Wiem jednak, że są kobiety, które zmuszone przez różne sytuacje życiowe muszą lub chcą podjąć inne decyzje. Trzeba pamiętać, że jest to wybór każdej z nas, mamy do niego prawo-bez osądzania i ocenienia. Szanuję i wspieram każdą mamę, bo każda z nas chce jak najlepiej dla swego maleństwa, i wie co jest dla niego najlepsze... Dlatego, Drogie Mamy, wspierajmy się NAWZAJEM🙌🏻. Dużo zdrowia i radości dla Was i Waszych kochanych pociech ❤️😍👶🏻❤️❤️❤️❤️❤️ Dear Moms, International Breastfeeding Week begins today. I join the @mlekiemimiloscia wishes and I am with you. I know how breast feeding our babies is important and sometimes it leaves you sleepless 😌For me, it is not only about satisfying the needs of my daughter, but also the natural building of relationships and closeness between us. I feel that in this way I give my child a lot of health and extra sense of security ... Ah, and those sweet eyes staring at me, full of love and gratitude ... 😍 I know, however, that there are women who are forced by different live situations or they want to make other decisions. You have to remember that this is your choice, we have the right to it - no judging. I respect and support every mom, because each of us wants the best for our little ones, and knows what is best ... Therefore, Dear Moms, let's support each other. Loads of health and joy for you and your sweetheart 👶🏻❤️👶🏻❤️👶🏻❤️ #healthy #healthymom #baby #healthyplanbyann #annalewandowska

Post udostępniony przez Anna Lewandowska (@annalewandowskahpba)


Alanis Morissette często publikuje swoje brelfie (czyli selfie zrobione podczas karmienia piersią) na Instagramie. Tu ostatnia fotka:
 

Karmi też Gwen Stefani i nie wstydzi się tego!
 
 

#Switzerland !!!!!🍼

Post udostępniony przez Gwen Stefani (@gwenstefani)


Gisele Bündchen jest mistrzynią wielozadaniowości - jak każda mama!
 

Angelina Jolie karmiła na okładce W Magazine:
 

fot. okładka W Magazine

A Liv Tyler cieszyła się leniwym niedzielnym porankiem z córeczką:
 
 

Sunday morning snuggles with my baby girl. So grateful for this precious gift.

Post udostępniony przez Liv Tyler (@misslivalittle)


Karmienie piersią promowała Anna Mucha, a także Alicja Janosz:
 
 

My nadal promujemy 😁 #kp #karmieswobodnie #brestfeeding #wszystkiekrawężnikinasze

Post udostępniony przez Alicja Janosz Official (@alicjajanoszofficial)


Z karmienia jest dumna Natalia Vodianowa:
 
 

happy birthday baby from Paolo, Maxim and I. Love you @antoinearnault S))))

Post udostępniony przez Natalia Vodianova (@natasupernova)


Maja Bohosiewicz wspiera Międzynarodowy Tydzień Karmienia Piersią zdjęciem i wpisem na Instagramie (brawo, że nie boi się mówić też o trudnościach z karmieniem!):
 
 

Międzynarodowy tydzień karmienia piersią. Damn. Ale mnie trafili. Długo myślałam nad tym postem. Uwaga spoiler. Nie będzie słodzenia w piernik, nie będzie motylków i jojjjkowania ależ słodko i wspaniale. Będzie prawda. Moja oczywiście, więc wcale nie musi być Twoja. Karmienie piersią kojarzyło mi się z obrazkiem uśmiechniętej pani która cyckuje swojego malucha patrzącego jej głęboko w oczy. Kiedy mówią o karmieniu wszyscy jak w jakieś zmowie zaczynają przypinać temu wydarzeniu kokardki i sypać kwiatki. Wiecie czego nie widziałam nigdzie? Nie widziałam zdjęcia jak babka zgina się w pół i zezuje bo myśli, że zaraz odpadnie jej sutek. Nie widziałam nigdzie opisów, że po porodzie przykładamy dziecko do piersi i "uwaga spoiler" pewnie wam się to nie uda. Macie za płaskie/grube/wypukłe/czarne/szalone sutki, dziecko nie sśie, dziecko za płytko łapie, nie macie jeszcze pokarmu, macie za dużo pokarmu, macie nawał, macie zastój, macie... eee??? Jakaś wiedza tajemna, spisek kobiet. Leżysz na łóżku i myślisz: walnięta jestem! Mieliśmy sobie z latoroślą posyłać słodkie mrugańska pełne miłości, a cyc miał być cudowna przygodą. Czemu więc mam ochotę płakać i wyciągnąć z buzi malca ten tatar ludzki zwany niegdyś sutkiem. Jest to na początku koszmar, bywa, że jest załamka. Pełno pytań i baaaardzo dużo odpowiedzi. Ale to co mnie najbardziej rozczuliło i przekonało, że warto, to pytanie mądrej położnej: czy Pani chce karmić? Ale jak to, pytam.Poczułam, że nie ma w tym oceny, nie ma musu. Czy chce karmić? Oczekiwałam fajerwerków i komitetu który oficjalnie w momencie porodu uznał moje piersi zdobytym kantonem z nową konstytucją, który już do mnie nie należy. Proszę Państw, dziś o 8:00 rano cycki tej oto kobiety ogłosiły upadłość, przestały być niepodległe. Położna mówi: najważniejsze jak ja się na to zapatruje, jak się pani z tym czuje. Bo to pani i pani wola. Szok. Serio? Moge nie? - tak może Pani. Woooooow. To ja jednak będę i spróbuje. Ale was wszystkie informuje, że na pytanie: karmisz? Mówcie: "a co mam głodzić? " To wasza sprawa, wasze ciało i dzięki tygodniowi karmienia dałam sobie tego kopa aby przetrwać najgorsze, podobno za tą górą jest przepiękny widok i warto. Dam znać

Post udostępniony przez Stara Dzidziutków (@majabohosiewicz)


Dumna z karmienia była Olivia Wilde, czyli Trzynastka, znana z "Dr House'a":
 
 

My drinking buddy. #neverunderestimatethepowerofawoman

Post udostępniony przez Olivia Wilde (@oliviawilde)


Alyssa Milano często głośno wyraża poparcie dla naturalnego karmienia. Tu jedno ze zdjęć, które zamieściła na Instagramie:
 
 

#tbt 2014 Wonder Woman! #normalizebreastfeeding

Post udostępniony przez Alyssa Milano (@milano_alyssa)


Pink jest znana z tego, że głośno mówi o karmieniu piersią, jako o naturalnym i zdrowym sposobie karmienia dzieci:
 

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 4 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy