Zenon Martyniuk w podręcznikach do języka polskiego!
fot. instagram/zenon.martyniuk.fanpage

Zenon Martyniuk trafił do podręczników do języka polskiego! Nauka gramatyki w rytmie disco polo

Uczniowie szóstych klas mają ćwiczyć określanie form gramatycznych i odróżnianie czasowników na podstawie parafrazy znanej piosenki Zenona Martyniuka. Internauci bezlitośnie ocenili to zjawisko.
Joanna  Biegaj
Zenon Martyniuk w podręcznikach do języka polskiego!
fot. instagram/zenon.martyniuk.fanpage
Ostatnio w mediach głośniej było o rodzinie Martyniuków za sprawą Daniela – syna gwiazdora disco polo. Teraz jednak to o liderze Akcentu będzie mowa, a wszystko za sprawą... podręcznika do języka polskiego. Disco polo wyraźnie wraca do łask, jednak nie tylko na scenie podczas koncertu, ale także... w szkolnych ławkach!

Twórczość Zenona Martyniuka w podręczniku do polskiego

Jak się okazuje, twórczość Zenona będzie kształtowała pokolenia młodych Polaków. Parafraza jego piosenki znalazła się w podręcznikach do języka polskiego dla uczniów szkoły podstawowej. Na lekcjach nauczyciele będą omawiać sparafrazowaną piosenkę „Przez twe oczy zielone”, a ich zadaniem będzie podkreślenie w tekście czasowników, a także określenie innych form gramatycznych. 
Redakcja poleca: Czy dziecko może nie chodzić do szkoły, tylko uczyć się w domu? - film
Nie podoba ci się klasyczny model edukacji? Wolałabyś, by twoje dziecko było traktowane indywidualnie? Masz dość szkolnych skostniałych zasad? Chciałabyś mieć większy wpływ na to, jaką wiedzę zdobywa dziecko? Zastanów się nad domową edukacją i obejrzyj film, na czym ona polega.

Fragment piosenki

Fragment, który będą opracowywać uczniowie, został wystylizowany na czasy średniowieczne i brzmi:
„Odkąd zobaczyłem ciebie, nie tknę jadła ni napoju. Ciągle czuję się jak w niebie, podczas ćwiczeń nawet w boju. (...) Przez twe oczy błękitne, błękitne zapomniałem, że dziś w szranki od rana miałem iść. Że do lochu mnie wtrąca, niech wtrąca, nie myślałem. I w twych oczu błękicie, błękicie będę żyć”.

Opinia internautów

Internauci nie kryli zdziwienia materiałem, z jakim będą musieli zmierzyć się uczniowie na lekcjach. W swoich komentarzach byli bezlitośni:

„Niestety to prawda. Znalazłam w ćwiczeniach córki z polaka. Szok i niedowierzanie”

„Matko jedyna, miałam nadzieję, że to żart...”

„Absolutny szok!”

„Nie do wiary, czego uczą nasze dzieci... Tragedia”

[pisownia cytatów oryg. - przyp. red.]

Źródło: pudelek.pl

Zobacz także
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy