dziewczynka uczy misia Lego Duplo Przedszkole 10833.jpg
fot. Materiały prasowe Lego

Pobawimy się w przedszkole? Recenzja zestawu Lego Duplo Przedszkole

Przedszkolne życie to dla malucha życie kompletnie nowe - jeśli chcesz przygotować dziecko do przedszkolnego debiutu i ułatwić mu adaptację, wykorzystaj do tego zabawę... klockami. Zestaw tematyczny Lego Duplo Przedszkole może być bardzo pomocny!
Katarzyna Imiołek
dziewczynka uczy misia Lego Duplo Przedszkole 10833.jpg
fot. Materiały prasowe Lego
Twoje dziecko zaczyna przygodę w przedszkolu? Chciałabyś, aby polubiło miejsce, w którym będzie spędzało całe dnie? Psychologowie przekonują, że - oprócz zajęć adaptacyjnych - najlepsze do tego są zabawy, w których i my, i maluch, wcielamy się w postaci, jakie spotka w przedszkolu i odgrywamy scenki z przedszkolnego życia - posiłek, korzystanie z toalety, ubieranie do wyjścia na dwór itp. Superpomysł! A gdyby tak jeszcze wykorzystać do tego specjalnie do takiej zabawy stworzony zestaw klocków? Wypróbowałyśmy Lego Duplo Przedszkole razem z moją dwuipółletnią córeczką, Kaliną. Jakie były nasze wrażenia? Już opowiadamy!

Klocki dla niemowląt - sprawdź opinie!

Lego Duplo Przedszkole 10833

Zestaw Lego Duplo Przedszkole 108033 zawiera:
  • trzy figurki LEGO® DUPLO®: przedszkolankę i dwójkę dzieci
  • budynek przedszkola z otwieranymi drzwiami, półką, otwieranymi szufladami oraz toaletą z umywalką
  • dwa krzesła
  • elementy ułatwiające rozpoczęcie zabawy: klocki z cyferkami od 1 do 3, książkę, matę z materiału do zabawy
  • kanapki, kubek i dzbanek
  • rysunek dziecka,
  • papier toaletowy i mydło do rąk
  • szyld przedszkola.
Lego Duplo Przedszkole 10833

 

Nasz test zestawu Duplo Przedszkole

Moja 2,5-letnia Kalinka chodzi do przedszkola odkąd skończyła rok i dwa iesiące. Mała uwielbia swoje przedszkole, ale wiem, że nie wszystkie dzieciaki tak łatwo przechodzą przedszkolną adaptację. Poza tym, mimo że Kalinka lubi wychodzić co rano do dzieciaków, to wystarczy przerwa świąteczna czy wakację, by powrót do placówki powodował poranny sprzeciw i smuteczek... Dlatego ucieszyłam się, gdy przed tegorocznym powrotem mogłyśmy pobawić się zestawem, który pomaga odgrywać codzienne sytuacje, sprawy i sprawki z życia przedszkolaka oraz przypomina, że przedszkole to przecież bardzo fajne miejsce!

Kalinka od razu weszła w rolę pani przedszkolanki - widać, że taka droga bardzo jej odpowiada :-) Śpiewała i "czytała" mnie, czyli dziewczynce i chłopczykowi przedszkolakom, po czym zaprosiła nas na podwieczorek. Dołączenie do zestawu tak małych ale konkretnych przedmiotów, jak dzbanek i kanapka to świetna sprawa, maluch bardzo łatwo wchodzi w rolę, którą mu podpowiadają.
Bardzo ucieszyła mnie też obecność toalety - Kalina wracała do przedszkola po wakacjach z nową umiejętnością, była odpieluszkowana, więc zależało mi, by przećwiczyć z nią informowanie pani, że musi iść za potrzebą czy wołanie jej, gdy będzie taka konieczność.

Ogólnie uważam, że ten zestaw może być genialną pomocą przy oswajaniu malucha z rutuałami i zwyczajami panującymi w przedszkolu. Polecam go wszystkim dzieciakom i rodzicom - pobawcie się w przedszkole, a wasze dziecko o wiele pewniejsze siebie i spokojniejsze wejdzie w nowy świat - świat nowych przyjaciół, samodzielnych posiłków i ubierania się, świat przedszkolaków.


Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy