O ciąży

Sposoby na zgagę w ciąży [WIDEO]

Jakie są sposoby na zgagę w ciąży? Zobacz nasz poradnikowy film, w którym podpowiadamy, jak sobie radzić, kiedy męczy cię zgaga, a przede wszystkim, co jeść, aby nie dokuczała. W ramach domowych sposobów na nadkwaśność w ciąży warto sięgnąć np. po awokado lub banana.

Zobacz inne z serii: Internetowa szkoła rodzenia Mamotoja.pl [WIDEO] (24)

Sposoby na zgagę w ciąży to przede wszystkim unikanie ostrych potraw, ale również jedzenie produktów, które działają łagodząco. Zgaga w ciąży to dolegliwość niegroźna, ale nieprzyjemna i uciążliwa. W naszym filmie ekspert, dr n. med. Tadeusz Oleszczuk wyjaśnia, skąd się bierze zgaga w ciąży oraz radzi co jeść, aby złagodzić jej objawy.
 

Domowe sposoby na zgagę w ciąży

Co na zgagę w ciąży? Przede wszystkim powinnaś jeść produkty, które będą działały łagodząco. W przypadku dokuczliwej zgagi możesz:

  • doraźnie zażyć lek rozkurczowy,
  • wypić napar z siemienia lnianego,
  • spożyć awokado lub zielonego banana.


Dla wzmocnienia siły ochronnej śluzówki przewodu pokarmowego możesz także zażyć probiotyk. Przede wszystkim nie wolno jeść rzeczy, które nasilają zgagę. Jeśli więc w ciąży dokucza ci zgaga, przyjrzyj się także swojej diecie.
 

Zgaga w ciąży - jak sobie radzić?

Główna przyczyna zgagi tkwi w tym, co jesz. Dlatego, jeżeli chcesz uniknąć tego problemu w ciąży, powinnaś zrezygnować z:

  • ostrych potraw, podrażniających śluzówkę przewodu pokarmowego;
  • picia kawy.


Zobacz także: 

Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Popularne tematy