noworodek, wygląd noworodka
fot. Fotolia

Ziewanie jest bardziej zaraźliwe niż myślisz. Nie wierzysz? Daj nam 1,5 minuty.

To, że ziewanie jest zaraźliwe, wiadomo nie od dziś. Sprawdź, czy można zarazić się nim od psa albo misia koala. Uda ci się obejrzeć ten film bez ziewnięcia?
Beata Turska
noworodek, wygląd noworodka
fot. Fotolia

Ziewanie to odruch, który polega na wykonaniu głębokiego wdechu. Nie wiadomo dokładnie po co ziewamy, ale  nie ma wątpliwości, że ziewają wszyscy,  z dziećmi, które są jeszcze w brzuchu mamy  włącznie. Według jednej z wielu teorii ziewanie służy termoregulacji: głęboki wdech chłodzi mózg, co sprawia, że myśli nam się łatwiej.

Przeczytaj także: Dlaczego dzieci powinny się wysypiać?

Ziewanie jest bardzo zaraźliwe: jeśli widzimy ziewającą osobę szybko też zaczynamy ziewać. Ale czy można zarazić się ziewaniem od zwierząt? Możesz to sprawdzić dzięki filmowi przygotowanemu przez Animal Planet i portal BuzzFeed.
Film o ziewających zwierzakach podzielono na trzy części. My zaczęliśmy ziewać już przy drugiej rundzie. A ty?

Polecamy także: Drzemka w ciągu dnia. Jak ją zorganizować?
Redakcja poleca: Sen niemowlaka: ile powinno spać niemowlę? Obalamy mity! [WIDEO]
Na temat snu niemowlaka pojawia się wiele teorii, niekoniecznie prawdziwych. Rozprawiamy się z takimi popularnymi mitami, jak te, że niemowlę powinno zasypiać samo, w ciszy i tylko wtedy, gdy jest kompletnie zmęczone, a jeżeli nie chce spać, to na pewno jest głodne! Czy któreś z tych twierdzeń jest prawdziwe?
Oceń artykuł

Ocena 4 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy