GRY
 
 

Zimowe zabawy z dzieckiem

Zima biała, śnieżna i piękna. Zachwyca puszystym śniegiem zachęcając do zabaw. Ubierz dziecko w ciepłe ubranie, kremem ochronnym zadbaj o skórę i wyrusz na podbój zimy! Przedstawiamy kilka porad i pomysłów, jak ciekawie spędzić czas w „białe” dni!

fot. Materiały prasowe
Zima daje mnóstwo możliwości na ciekawe gry i zabawy! Nie potrzebujesz wiele, aby przygotować się do fantastycznej zabawy z płatkami śniegu.

Wychodząc z domu na mróz, pamiętaj aby dobrze ochronić skórę przed wiatrem i mrozem. Ubierz maluszka w ciepły kombinezon, który idealnie sprawdza się w zabawie na śniegu. Czapka wiązana pod szyją i rękawiczki na sznurku – stary, dobry sposób, a pozwoli Twojemu dziecku skupić się jedynie na zabawie. Nieprzemakalne kozaki i ciepłe skarpetki nie pozwolą zmarznąć małym stópkom Twojego dziecka. Nie zapomnij o ciepłej czapce dla siebie, ponieważ głowa zatrzymuje 40% ciepła. Skórę chroń przed wiatrem i mrozem. Przy takiej pogodzie niezastąpione są dermokosmetyki, idealne dla dorosłych i dla dzieci. Użyj. np. kremu Alantandermoline z witaminą A+E, który  chroni przed wiatrem i chłodem, pozostawia na skórze film ochronny jednocześnie utrzymuje naturalne nawilżenie w głębszych warstwach skóry. Zawarta w nim witamina E przeciwdziała rogowaceniu skóry, tak bardzo podatnej  na zmiany podczas mroźnych dni. Najstarszą i najbardziej lubianą zabawą, zarówno dla dzieci jak i dorosłych, jest lepienie bałwana. Zabawa integruje, wspólnie można toczyć śniegowe kule, a później ozdabiać bałwana.

Sanki to zimowy pojazd, który możesz wykorzystywać podczas spacerów i zabaw. Na niewielkie wyprawy możesz już zabrać dziecko w wieku 6-9 miesięcy. Pamiętaj, aby sanki posiadały oparcie. Wyłóż je ciepłym kocem, otul nim maluszka i udaj się na spacer. Wyprawa taka nie powinna trwać za długo, czyli około pół godziny.

Z większym dzieckiem możesz wybrać się dłuższy spacer. Pamiętaj jednak, aby robić przerwy na zabawy ruchowe, aby dziecko mogło się rozgrzać. Zaproponuj rzucanie śnieżkami, lub robienie „orłów” na śniegu. Zjeżdżać z górki mogą już trzylatki. Wybierz niewielką górkę,  która zapewni wiele uciech oraz maksimum bezpieczeństwa. Aby dodać dziecku odwagi, zjedź z nim kilka razy. Unikaj wysokich miejsc do zjeżdżania, na których zbierają się większe dzieci. Pozwoli to uniknąć sytuacji zderzenia lub najechania sankami. Większe dzieci mają więcej energii i nie zdają sobie sprawy, że mogą zrobić krzywdę zjeżdżającemu obok maluszkowi.

Po szaleństwach na śniegu udaj się na pyszną zimową herbatę z miodem, sokiem malinowym, pomarańczami i goździkami. Wybierz miejsce przyjazne rodzicom i dzieciom, aby Ty i Twój maluszek mogliście zrelaksować się w domowej atmosferze. Listę takich miejsc znajdziesz na stronie Akademii Malucha Alantan, www.maluchama.pl.
Redakcja poleca: Domowe eksperymenty: lawa w butelce - jak lampa! [WIDEO]
Kiedy pada lub dobrze wam w domu, zróbcie świetny eksperyment! Za pomocą kilku składników z kuchennej szafki wyczarujecie w butelce hipnotyzującą lawę!

Ocena (3 oceny)

6.0
Doładuj
Przeładuj