fot. Materiały prasowe

Zimowe zabawy z dzieckiem

Zima biała, śnieżna i piękna. Zachwyca puszystym śniegiem zachęcając do zabaw. Ubierz dziecko w ciepłe ubranie, kremem ochronnym zadbaj o skórę i wyrusz na podbój zimy! Przedstawiamy kilka porad i pomysłów, jak ciekawie spędzić czas w „białe” dni!
fot. Materiały prasowe
Zima daje mnóstwo możliwości na ciekawe gry i zabawy! Nie potrzebujesz wiele, aby przygotować się do fantastycznej zabawy z płatkami śniegu.

Wychodząc z domu na mróz, pamiętaj aby dobrze ochronić skórę przed wiatrem i mrozem. Ubierz maluszka w ciepły kombinezon, który idealnie sprawdza się w zabawie na śniegu. Czapka wiązana pod szyją i rękawiczki na sznurku – stary, dobry sposób, a pozwoli Twojemu dziecku skupić się jedynie na zabawie. Nieprzemakalne kozaki i ciepłe skarpetki nie pozwolą zmarznąć małym stópkom Twojego dziecka. Nie zapomnij o ciepłej czapce dla siebie, ponieważ głowa zatrzymuje 40% ciepła. Skórę chroń przed wiatrem i mrozem. Przy takiej pogodzie niezastąpione są dermokosmetyki, idealne dla dorosłych i dla dzieci. Użyj. np. kremu Alantandermoline z witaminą A+E, który  chroni przed wiatrem i chłodem, pozostawia na skórze film ochronny jednocześnie utrzymuje naturalne nawilżenie w głębszych warstwach skóry. Zawarta w nim witamina E przeciwdziała rogowaceniu skóry, tak bardzo podatnej  na zmiany podczas mroźnych dni. Najstarszą i najbardziej lubianą zabawą, zarówno dla dzieci jak i dorosłych, jest lepienie bałwana. Zabawa integruje, wspólnie można toczyć śniegowe kule, a później ozdabiać bałwana.

Sanki to zimowy pojazd, który możesz wykorzystywać podczas spacerów i zabaw. Na niewielkie wyprawy możesz już zabrać dziecko w wieku 6-9 miesięcy. Pamiętaj, aby sanki posiadały oparcie. Wyłóż je ciepłym kocem, otul nim maluszka i udaj się na spacer. Wyprawa taka nie powinna trwać za długo, czyli około pół godziny.

Z większym dzieckiem możesz wybrać się dłuższy spacer. Pamiętaj jednak, aby robić przerwy na zabawy ruchowe, aby dziecko mogło się rozgrzać. Zaproponuj rzucanie śnieżkami, lub robienie „orłów” na śniegu. Zjeżdżać z górki mogą już trzylatki. Wybierz niewielką górkę,  która zapewni wiele uciech oraz maksimum bezpieczeństwa. Aby dodać dziecku odwagi, zjedź z nim kilka razy. Unikaj wysokich miejsc do zjeżdżania, na których zbierają się większe dzieci. Pozwoli to uniknąć sytuacji zderzenia lub najechania sankami. Większe dzieci mają więcej energii i nie zdają sobie sprawy, że mogą zrobić krzywdę zjeżdżającemu obok maluszkowi.

Po szaleństwach na śniegu udaj się na pyszną zimową herbatę z miodem, sokiem malinowym, pomarańczami i goździkami. Wybierz miejsce przyjazne rodzicom i dzieciom, aby Ty i Twój maluszek mogliście zrelaksować się w domowej atmosferze. Listę takich miejsc znajdziesz na stronie Akademii Malucha Alantan, www.maluchama.pl.
Redakcja poleca: Piniata – jak ją zrobić? Instrukcja krok po kroku (film)
Piniata to coraz popularniejszy element dziecięcych przyjęć. Przedstawiamy prosty sposób, jak samodzielnie zrobić efektowną piniatę. Choć nie jest to skomplikowane, warto zabrać się do pracy z odpowiednim wyprzedzeniem, aby piniata zdążyła wyschnąć.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy