GRY
 
 

Zjedz to sam

Arcyciekawa książka dla małego poszukiwacza prawdy (i dla starszego, któremu coś niecoś się zapomniało). O jedzeniu i o tym, co dzieje się potem.

książka dla dzieci, książka od 4. roku życia, Mizielińscy

Zjedz to sam
Aleksandra i Daniel Mizielińscy
Znak Emotikon
Od 4. roku życia
Cena: 34,90 zł
Dziecko interesuje wszystko, a zwłaszcza to, jak funkcjonuje jego organizm (dopóki my, dorośli, im tego nie obrzydzimy). Bo jak to jest, że wchodzi z jednej strony, a wychodzi z drugiej, i to mocno zmienione i do niczego nie podobne? Co się dzieje w środku nas, że pyszne spaghetti, przedstawione na okładce, zmienia się w cuchnącą kupę? To wszystko zostało wyjaśnione, począwszy od zębów i języka, a skończywszy na jelicie cienkim, grubym, odbytnicy...

Autorami tekstu i rysunków są Aleksandra i Daniel Mizielińscy, znani m.in. z "Miasteczka Mamoko". Nie byliby sobą, gdyby do kwestii trawienia i funkcjonowania układu pokarmowego nie podeszliby w sposób szczegółowy. To dlatego mały czytelnik może dowiedzieć się, co to znaczy mieć coś na końcu języka, że jest pięć smaków, do czego potrzebny jest nam błonnik albo witaminy i że szkodzi nam to, iż za dużo jemy. Oczywiście na koniec jest mowa o tym, jakie formy (i dlaczego) przybiera ludzka kupa. Ciekawe? Niesłychanie, i jakie ważne! Mnóstwo informacji, które możemy podawać dzieciom, uwzględniając ich wiek i znajomość rzeczy. Ale założę się, że po lekturze Mizielińskich to, co dzieje się w naszym brzuchu, stanie się równie ciekawe jak to, dlaczego wyginęły dinozaury. Miłej lektury, niekoniecznie przed snem.
Redakcja poleca: Dziś największym zagrożeniem dla rozwoju dziecka jest zwykły smartfon [ROZMOWA Z EKSPERTEM]
- To obowiązkiem dorosłych jest dopilnować, by nasze dzieci korzystały z mediów w sposób bezpieczny i sprzyjający rozwojowi. - wyjaśnia psycholog, Aleksandra Piotrowska.
Doładuj
Przeładuj