Będzie więcej żłobków na uczelniach

Macierzyństwo nie musi oznaczać końca nauki. W ramach programu „Maluch na uczelni” w 2015 r. prawie 11 mln zł zostanie przeznaczonych na stworzenie miejsc opieki dla dzieci tych rodziców, którzy studiują lub są pracownikami naukowymi.
Obecnie w Polsce działa jedynie 15 miejsc, gdzie studenci mogą zostawiać swoje dzieci na czas wykładów, egzaminów czy nauki w bibliotece. To już niebawem się zmieni.
– „Maluch na uczelni”, który jest programem Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego [MNiSW], zakłada możliwość tworzenia żłobków lub klubików dziecięcych przy szkołach wyższych oraz zatrudniania na uczelniach opiekunów dziennych” – mówi Łukasz Szelecki, rzecznik prasowy MNiSW.
Przeczytaj: Czemu warto posłać dziecko do żłobka?

Zasady dofinansowania żłobka na uczelni

Uczelnie mogą ubiegać się o 80-procentowe dofinansowanie na utworzenie nowych miejsc opieki (pomoc nie może być jednak większa niż 5 tys. zł na jedno miejsce) lub prowadzenie istniejących żłobków oraz na zatrudnianie opiekunów. Wnioski należy składać w odpowiednich urzędach wojewódzkich.
Sprawdź: Czy twoje dziecko dobrze się rozwija?
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy