Noworodek z koronawirusem
fot. Adobe Stock

Zmarł noworodek z koronawirusem. Miał tylko 16 dni

Nie żyje noworodek zakażony koronawirusem. Dziecko zmarło nagle, miało zaledwie 16 dni. Lekarze ujawnili, że poza chorobą Covid-19 u noworodka wykryto też bardzo wysoki poziom glukozy.
Magdalena Drab
Noworodek z koronawirusem
fot. Adobe Stock
Noworodek zakażony koronawirusem zmarł w sobotę w szpitalu w Krakowie. Stan zdrowia dziecka gwałtownie pogorszył się w 13. dobie życia. Lekarze nadal nie wiedzą, co było bezpośrednią przyczyną śmierci noworodka.

Zmarł noworodek z koronawirusem

Noworodek zmarł zaledwie 16 dni po urodzeniu. Gdy trafił do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie, potwierdzono u niego zakażenie koronawirusem. Dziecko zmarło nagle.

Ale to nie choroba Covid-19 była przyczyną śmierci 16-dniowego noworodka. Lekarze poinformowali, że dziecko miało też olbrzymi obrzęk mózgu i bardzo wysoki poziom glukozy we krwi.

„Nie wykluczamy, że przyczyną tego było jakieś zaburzenie genetyczne, prowadzące do tak wysokich poziomów glukozy - być może wrodzona cukrzyca o bardzo silnej ekspresji” − powiedział w rozmowie z Polsat News prof. Ryszard Lauterbach, p.o. kierownika Kliniki Neonatologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

To nie pierwszy przypadek w Polsce, gdy umiera dziecko zakażone koronawirusem i cierpiące na choroby współistniejące. Wcześniej informowaliśmy o śmierci 4-miesięcznego niemowlęcia, u którego zdiagnozowano Covid-19. Profesor Lauterbach podkreślił jednak, że u noworodków o prawidłowej wadze urodzonych w terminie choroba Covid-29 zwykle przebiega łagodnie.

Zobacz też:
Redakcja poleca: Wyprawka do szpitala – dla mamy i dziecka [WIDEO]
Nie warto zwlekać do ostatniej chwili ze spakowaniem rzeczy do szpitala dla ciebie i dla dziecka. Zrób to na około miesiąc przed planowanym terminem porodu. Zobacz w naszym filmie, co powinno się w znaleźć w torbie do szpitala.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy