Noworodek z koronawirusem
fot. Adobe Stock

Zmarł noworodek z koronawirusem. Miał tylko 16 dni

Nie żyje noworodek zakażony koronawirusem. Dziecko zmarło nagle, miało zaledwie 16 dni. Lekarze ujawnili, że poza chorobą Covid-19 u noworodka wykryto też bardzo wysoki poziom glukozy.
Magdalena Drab
Noworodek z koronawirusem
fot. Adobe Stock
Noworodek zakażony koronawirusem zmarł w sobotę w szpitalu w Krakowie. Stan zdrowia dziecka gwałtownie pogorszył się w 13. dobie życia. Lekarze nadal nie wiedzą, co było bezpośrednią przyczyną śmierci noworodka.

Zmarł noworodek z koronawirusem

Noworodek zmarł zaledwie 16 dni po urodzeniu. Gdy trafił do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie, potwierdzono u niego zakażenie koronawirusem. Dziecko zmarło nagle.

Ale to nie choroba Covid-19 była przyczyną śmierci 16-dniowego noworodka. Lekarze poinformowali, że dziecko miało też olbrzymi obrzęk mózgu i bardzo wysoki poziom glukozy we krwi.

„Nie wykluczamy, że przyczyną tego było jakieś zaburzenie genetyczne, prowadzące do tak wysokich poziomów glukozy - być może wrodzona cukrzyca o bardzo silnej ekspresji” − powiedział w rozmowie z Polsat News prof. Ryszard Lauterbach, p.o. kierownika Kliniki Neonatologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

To nie pierwszy przypadek w Polsce, gdy umiera dziecko zakażone koronawirusem i cierpiące na choroby współistniejące. Wcześniej informowaliśmy o śmierci 4-miesięcznego niemowlęcia, u którego zdiagnozowano Covid-19. Profesor Lauterbach podkreślił jednak, że u noworodków o prawidłowej wadze urodzonych w terminie choroba Covid-29 zwykle przebiega łagodnie.

Zobacz też:
Redakcja poleca: Piniata – jak ją zrobić? Instrukcja krok po kroku (film)
Piniata to coraz popularniejszy element dziecięcych przyjęć. Przedstawiamy prosty sposób, jak samodzielnie zrobić efektowną piniatę. Choć nie jest to skomplikowane, warto zabrać się do pracy z odpowiednim wyprzedzeniem, aby piniata zdążyła wyschnąć.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy