GRY
 
 

Zmarło 3-dniowe niemowlę pogryzione przez psa. Rodzice byli bezradni!

Szczęśliwe chwile z dzieckiem przerwał przerażający incydent. Rodzice nie mogli przewidzieć, że ich ukochany pupil zaatakuje dziecko.

fot. Fotolia
Ta historia nie miała prawa się zdarzyć! Rodzinną sielankę przerwało niespodziewane zachowanie psa.

Jak do tego doszło?

Rodzice z 3-dniowym dzieckiem leżeli na łóżku. Niemowlę grzecznie spało, więc rodzice postanowili pooglądać telewizję. Obok położył się pupil rodziny, pies rasy american staffordshire terrier. Niestety, pies przestraszył się kaszlu kobiety i zaatakował dziecko. Niemowlę nie miało szans z 44-kilogramowym zwierzęciem. Pomimo prób odciągnięcia psa od zakrwawionego noworodka, rany okazały się zbyt poważne i dziecko zmarło.

Policja w San Diego czeka na raport wskazujący przyczyny śmierci. Pies został zabrany przez służby odpowiedzialne za kontrolę zwierząt na 10-dniową kwarantannę. O dalszych losach zwierzęcia zadecydują rodzice zmarłego dziecka. Mogą wystąpić z wnioskiem o jego uśpienie, albo zabrać  z powrotem do domu.
Redakcja poleca: Czy łatwo jest powrócić do pracy po ciąży? [SONDA ULICZNA]
Zapytaliśmy przechodniów, czy powrót do pracy po ciąży jest łatwy. Jesteście ciekawi odpowiedzi? Zobaczcie sondę!

Dlaczego tak się dzieje? Czy oznacza to, że nie powinniśmy trzymać zwierząt blisko dzieci?

Niestety, takich historii jest znacznie więcej. Co jakiś czas docierają do nas informacje o pogryzionych przez psa dzieciach. W Walii pies zagryzł 6-dniowe niemowlę. Tydzień temu w Zabrzu, pies pogryzł  twarz 11-latce, która przeszła skomplikowaną operację. Dwa lata temu w Wielkiej Brytanii, pies rzucił się na 6-miesięczne dziecko, które pomimo reanimacji zmarło. W Białymstoku 3-latkę zaatakował pies, który od 13 lat był w rodzinie.

Czy to oznacza, że zwierzęta nie powinny być blisko dzieci?  Nie. Warto mieć na uwadze to, że zarówno dzieci, jak i zwierzęta czasem zachowują się w sposób nieprzewidywalny. Trzeba obserwować bacznie swojego ulubieńca, bo może on wcześniej wykazywać jakieś zachowania, które powinny wzbudzić naszą czujność. Koniecznie trzeba także rozmawiać z dziećmi, by wiedziały, jak niebezpieczne czasem potrafi być zwierzę. Muszą one zdawać sobie sprawę, że gesty, głośność wypowiedzi, czy gwałtowność ruchów, może być interpretowana przez zwierzę jako niebezpieczeństwo. Wtedy zadziała instynkt, a to będzie miało bardzo poważne konsekwencje.

Przeczytaj także: Jak przygotować psa na spotkanie z dzieckiem?
                               Pies- najlepszy przyjaciel dziecka.

Ocena (2 oceny)

3.5
Doładuj
Przeładuj