Johnson's konkurs - zmysły
fot. Adobe Stock

Czy wiesz, który zmysł malucha jest najbardziej rozwinięty? Sprawdź!

Wzrok, słuch, węch, dotyk a może smak? Wiesz, który ze zmysłów jest najbardziej rozwinięty u niemowlęcia? Sprawdź się w naszym quzie i odbierz nagrody!
Johnson's konkurs - zmysły
fot. Adobe Stock

Badania pokazują, że stymulacja zmysłów korzystnie wpływa na rozwój fizjologiczny, poznawczy, emocjonalny i społeczny. Udowodniono, że regularnie i świadomie powtarzane czynności, które angażują zmysły dziecka (takie jak choćby odpowiedni rytuał kąpieli, czy schematy porannej pielęgnacji), korzystnie wpływają na ich zdrowy rozwój. Jak? Mogą na przykład zmniejszyć poziom stresu u zdrowych i przedwcześnie urodzonych niemowląt oraz poprawić jakość i ilość snu u dzieci zdrowych.
To jednocześnie wspólnie spędzany czas. Budowanie więzi i bliskości, oraz... doskonała okazja do kolekcjonowania wspomnień. Pamiętasz to, co do tej pory najbardziej cię wzruszyło?

Do wygrania w konkursie jest 5 zestawów kosmetyków marki Johnson's z serii bedtime na dobranoc dla niemowląt powyżej 6. miesiąca życia:

  • JOHNSON’S® bedtime™ szampon na dobranoc. Łagodnie oczyszcza, nadając delikatnej skórze dziecka zdrowy wygląd.
  • JOHNSON’S® bedtime™ mleczko do ciała na dobranoc.Hipoalergiczny, testowany przez pediatrów i dermatologów, nie zawiera barwników, parabenów, SLS i SLES. Jego łagodna formuła potwierdzona klinicznie jest specjalnie stworzona dla delikatnej skóry dziecka.

Wzbogacenie sensoryczne

To nic innego jak pobudzanie do pracy wielu zmysłów jednocześnie. Takie działania nie tylko prawidłowo stymulują rozwój zmysłów maluszka. To niezwykle ważne także dla rodziców. Wzmacnia ich kompetencje w opiece nad dzieckiem, a przede wszystkim daje im możliwość wpływania na jego rozwój. To, co dziecko odczuwa, widzi i słyszy, a także zapachy, które czuje, ma ogromny wpływ na jego rozwój w pierwszych kilku latach życia.

Redakcja poleca: Trening uważności – ćwiczenie zmysłów
Dzięki treningowi uważności twoje dziecko szybciej będzie się uczyć, łatwiej poradzi sobie ze stresem i stanie się większym optymistą. Jak trenować uważność z dzieckiem? Oto jedno z ćwiczeń, które pomoże dziecku rozwijać i uwrażliwiać wszystkie zmysły.

Zmysły małego dziecka

Codzienne rytuały takie jak kąpiel i masaż, to doskonała okazja do stymulacji zmysłów niemowlęcia. Są okazją nie tylko do pielęgnowania jego skóry, ale też pobudzania zdolności do nauki, myślenia, odczuwania miłości i rozwoju.
Sprawdź, czy wiesz wszystko o zmysłach dziecka. Rozwiąż quiz, odpowiedz na pytanie, jakie jest najbardziej wzruszające wspomnienie związane z rozwojem twojego dziecka i odbierz 1 z 5 zestawów kosmetyków od Johnson's z serii bedtime™ na dobranoc!

 

Materiał powstał we współpracy z marką Johnson’s

Zobacz także

Popularne tematy