Skowronek czy sowa? Znak zodiaku podpowie ci, jakim typem jest twoje dziecko
fot. Fotolia

Skowronek czy sowa? Znak zodiaku podpowie ci, jakim typem jest twoje dziecko

Twoje dziecko jest typowym rannym ptaszkiem czy może nocną sową? Dlaczego jedne potrzebują nieco dłuższego snu, a innym wystarczą zaledwie 3-4 godziny, aby się zregenerować? Okazuje się, że astrologia ma wpływ na to, ile snu potrzebuje nasz organizm.
Skowronek czy sowa? Znak zodiaku podpowie ci, jakim typem jest twoje dziecko
fot. Fotolia
Astrolog Joshua MacGuire uważa, że to układ gwiazd i planet wpływa na to, dlaczego nasze dziecko czasami tryska humorem, a innego dnia jest drażliwe i niespokojne. Ważne jest to, aby zrozumieć, czemu tak się zachowuje, a pomóc w tym może właśnie znak zodiaku. MacGuire dzieli się wskazówkami na ten temat:

Znaki żywiołu ognia

Jeśli masz w domu małego Baranka, z pewnością nie będziesz się nudzić. Barany z reguły mają niskie zapotrzebowanie na sen. Gdy następnego dnia czeka je jakieś ważne wydarzenie lub zadanie do wykonania, potrafią zamienić się w prawdziwe skowronki. Codzienne wyzwania sprawiają, że wystarcza im niewielka ilość snu. Szybko się regenerują, ale potrzebują też motywacji do działania. Jeśli jej nie ma, wówczas ich zapotrzebowanie na sen wzrasta.

Zdaniem MacGuire’a dzieciom spod znaku Lwa potrzeba sześć i pół godziny snu w ciągu nocy. Z kolei krótka drzemka w ciągu dnia to dla nich potężny zastrzyk energii. Pod tym względem charakter młodych lwiątek przypomina zachowanie prawdziwych kotów – potrzebują dużo wypoczynku, a żeby nie wylegiwać się całymi dniami, muszą mieć zapewnioną rozrywkę.

Dzieci spod Strzelca uważają, że ich zapotrzebowanie na sen jest niewielkie. To prawdziwe sowy, które potrafią grasować do późnej nocy. Gdy czeka je jakaś praca do wykonania, potrafią natychmiast wyrwać się ze snu i już są gotowe do działania. Takie funkcjonowanie na dłuższą metę może okazać się dość wyczerpujące. Zdaniem astrologa, Strzelce powinny w przyszłości poszukać sobie pracy, która nie będzie wiązała się ze zbyt wczesnym wstawaniem.

Znaki żywiołu powietrza

Jeśli chodzi o Bliźnięta – zawsze są w ruchu i nie sposób się przy nich nudzić. Ponieważ w ciągu dnia zużywają mnóstwo energii, potrzebują znacznie więcej snu niż inne znaki zodiaku – najlepiej, jeżeli będzie to pełne osiem godzin. Gdy tylko nadarzy się okazja, warto namówić je na odrobinę odpoczynku.

Małe Wagi, podobnie jak jej poprzednicy, uwielbiają spać. Nie można ich za to winić, gdyż poświęcenie, jakim na co dzień wykazują się względem innych osób, sprawia, że sen to jedyna możliwość, kiedy mogą pobyć sam na sam ze swoimi myślami. Waga to znak powietrzny, który dąży do równowagi i harmonii w relacjach międzyludzkich, dlatego potrzebuje co najmniej ośmiu godzin, aby przymknąć oko i dotrzymać złożonych za dnia obietnic. – twierdzi MacGuire.

Podobnie jak dwa pozostałe znaki powietrzne, zodiakalny Wodnik musi mieć wystarczająco dużo snu, aby osiągnąć wewnętrzną równowagę. Nie lubi utartych schematów, dlatego sam ustala godziny snu, dostosowują je do aktualnego biorytmu. Małe Wodniki mają głowę pełną pomysłów i są tak pochłonięte licznymi ideami, że trudno jest im skoncentrować się na odpoczynku. Powinny jednak przesypiać minimum siedem godzin, aby móc w pełni wykorzystywać potencjał swego umysłu.

Widziałaś już nasze konkursy? Sprawdź, jakie świetne nagrody możesz wygrać dla siebie lub dla dziecka!
Redakcja poleca: Piniata – jak ją zrobić? Instrukcja krok po kroku (film)
Piniata to coraz popularniejszy element dziecięcych przyjęć. Przedstawiamy prosty sposób, jak samodzielnie zrobić efektowną piniatę. Choć nie jest to skomplikowane, warto zabrać się do pracy z odpowiednim wyprzedzeniem, aby piniata zdążyła wyschnąć.

Znaki żywiołu ziemi

Dzieci spod znaku Byka są nieco inne od swoich „ognistych” kolegów. Ten ziemski znak czerpie energię do życia poprzez właściwe odżywianie, aktywność fizyczną oraz wrodzony upór. Przeważnie dziecko nabiera wigoru, gdy dostatecznie się wyśpi. W przypadku Byków zbyt duża ilość snu przynosi odwrotny skutek i w rzeczywistości są one wtedy bardziej zmęczone.

W przeciwieństwie na przykład do Lwów, małe Panny podchodzą do życia w bardzo praktyczny sposób i nie lubią tracić swego cennego czasu na wypoczynek. Nawet zwykłą zabawę są w stanie traktować jak ciężką pracę, dlatego potrzebują co najmniej siedmiu godzin snu, aby nabrać sił. Jeżeli nie zregenerują się w ciągu nocy, za dnia mogą okazać się mniej wydajne, co z kolei przełoży się na ich nastrój.

Mówią, że Koziorożec jest jak skała, o którą rozbijają się fale oceanu życia. Dzieci urodzone w tym znaku cechuje twardy charakter – życie to wyzwanie, zatem nie ma sensu tracić czasu na tak prozaiczną czynność, jaką jest sen. Oczywiście wspaniale byłoby oddać się wypoczynkowi, ale ambitne i odpowiedzialne Koziorożce są przekonane, że nie mogą pozwolić sobie na taki luksus.

Znaki żywioły wody

Małe Raki są wyjątkowo wrażliwe i emocjonalne. Często mają kłopoty z zasypianiem, ponieważ ich umysł przetwarza emocje z danego dnia. Zarówno te, które dotyczą bezpośrednio ich, jak również innych osób. Ponadto silnie się przywiązują, a dodatkowy stres może u nich wywołać okresowe problemy ze snem. Dlatego powinny wypoczywać, gdy tylko mają taką możliwość.

Skorpiony już od najmłodszych lat wykazują się silnym charakterem. Ich mocną stroną jest to, że dają z siebie wszystko i nie porzucają niczego w połowie. Zdaniem MacGuire’a, częścią ich mocy jest ogromna siła psychiczna, którą odzyskują właśnie w czasie snu. Jeżeli nie prześpią, chociaż siedmiu godzin, mogą utracić energię i czujność, którymi dysponują w ciągu dnia – także na potrzeby innych osób.

Ryby są z reguły romantyczne, wrażliwe i zmienne, jeśli chodzi o nastrój. Są także marzycielskie – do tego stopnia, iż mówi się, że potrafią śnić na jawie. Sen jest dla nich bardzo ważny, zatem jeśli nie mają na niego wystarczającej ilości czasu, mogą oddać kontrolę swojej podświadomości i uciec w świat wyobraźni. Dzieci spod znaku Ryb uwielbiają bajki, dlatego ich rodzice z reguły nie mają problemów z utuleniem pociech do snu.

MacGuire podkreśla, że brak snu może wpłynąć na prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Warto zatem sprawdzić, jakim typem rzeczywiście jest nasze dziecko. Czy uważacie, że astrologia ma jakiś wpływ na nasze emocje? Piszcie w komentarzach.

Źródło: popsugar.com

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy