Andrzej Grabarczyk jako Mikołaj w szpitalu
fot. Materialy prasowe

Znani aktorzy jako Mikołaje przy małych pacjentach

Andrzej Grabarczyk, Edyta Jungowska, Katarzyna Ankudowicz, Anna Szymańczyk, Joanna Kupińska, Grzegorz Wons jako Mikołaje rozdawali prezenty dzieciom w Szpitalu Świętej Rodziny w Warszawie. Coraz więcej szpitali dba o to, by na buziach małych pacjentów był uśmiech.
Katarzyna Pinkosz
Andrzej Grabarczyk jako Mikołaj w szpitalu
fot. Materialy prasowe
Lekarze wiedzą, że po to, by dziecko wyzdrowiało, potrzebne są nie tylko tylko leki i dobra opieka lekarzy, ale też przyjazna atmosfera. Jednym z takich szpitali, który dba nie tylko o zdrowie, ale też o to, by dzieci czuły się tu dobrze, jest warszawski Szpital Specjalistyczny Świętej Rodziny. Jak co roku nie zapomniano tu o małych pacjentach z okazji Mikołajek i zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
Czytaj też: Komu potrzebne jest Boże Narodzenie

Mikołajki w szpitalu

6 grudnia dzieci na Oddziale Pediatrii otrzymały upominki, a  poniedziałek 8 grudnia rolę Mikołaja odegrali prawdziwi profesjonaliści. Dzięki uprzejmości Fundacji "Powrót Pegaza" prezenty wręczali znani i lubiani aktorzy: Edyta Jungowska, Katarzyna Ankudowicz, Anna Szymańczyk, Joanna Kupińska, Andrzej Grabarczyk oraz Grzegorz Wons.
Pomogły też firmy i fundacje, dzięki którym worek Mikołaja był w tym roku wyjątkowo ciężki: firmy Sequoia i Bayer, Fundacja "Misja Medyczna" i Fundacja "Kwiat Kobiecości", Telewizja MiniMini+.
Redakcja poleca: Musisz je zobaczyć - najciekawsze prezenty świąteczne dla przedszkolaka - VIDEO
Szukasz prezentu dla dziecka? Sprawdź nasze propozycje prezentów świątecznych dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Szpital przyjazny dziecku i mamie

W warszawskim Szpitalu Świętej Rodziny co roku na świat przychodzi 4500 dzieci. Na stronie internetowej szpital codziennie chwali się narodzinami maluszków.
Mikołajki nie są jedyną akcją organizowaną w szpitalu po to, by dzieci i rodzice czuli się tu dobrze. W szpitalu organizowanych jest wiele bezpłatnych warsztatów i zajęć dla kobiet w ciąży i młodych rodziców: warsztaty z udzielania pierwszej pomocy, warsztaty dla młodych rodziców, w trakcie których mogą nauczyć się, jak opiekować się noworodkiem, jak karmić piersią. Kobietom w c ciąży są udzielane bezpłatne porady dietetyczne.
Więcej informacji: szpitalmadalinskiego.pl

Czytaj też: Czy dzieci są dziś pod dobrą opieką lekarzy
Oceń artykuł

Ocena 5 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy