Znanylekarz uruchomił konsultacje online
fot. Adobe Stock

Znanylekarz.pl i koronawirus: konsultacje z lekarzem bez wychodzenia z domu

Twoje dziecko ma gorączkę, kaszel? Zastanawiasz się, co mu dolega. Skorzystaj z konsultacji online na portalu Znanylekarz.pl. To teraz najlepsze rozwiązanie.
Agnieszka Majchrzak
Znanylekarz uruchomił konsultacje online
fot. Adobe Stock
Walka z epidemią koronawirusa i niemożliwość umówienia się na bezpośrednią wizytę z lekarzem spowodowała, że serwis medyczny Znanylekarz.pl uruchomił usługę konsultacji online. Możesz w ten sposób także otrzymać cyfrową receptę i zwolnienie lekarskie.

Telemedycyna w czasie koronawirusa

W związku z pandemią koronawirusa zarówno prywatne, jak i publiczne placówki zdrowotne wprowadziły ograniczenia w codziennym funkcjonowaniu. Niektóre nawet czasowo zawiesiły udzielanie świadczeń. Odwołano wizyty, nawet te znacznie wcześniej zaplanowane.

W tej sytuacji najlepszym i bezpiecznym rozwiązaniem okazuje się tzw. telemedycyna, czyli zdalne konsultacje lekarskie i specjalistyczne. To teraz idealne rozwiązanie dla każdej mamy, aby móc wyjaśnić wątpliwości związane ze zdrowiem dziecka bez konieczności wychodzenia z domu. 
Redakcja poleca: Co sądzisz o nieszczepieniu dzieci ? [SONDA ULICZNA]
Dzięki obowiązkowym szczepieniom miliony ludzi nie umierają na zakaźne choroby takie jak gruźlica, czy polio. Ale z drugiej strony wzrasta także liczba rodziców odmawiających szczepienia dzieci. Jakie jest zdanie ludzi? Zobacz!

Konsultacja online na Znanylekarz.pl krok po kroku

Oto krótka instrukcja jak skorzystać z konsultacji online na Znanylekarz.pl:
  • wejdź na stronę znanylekarz.pl,
  • wybierz opcję „online",
  • wybierz lekarza lub specjalistę, do którego chcesz się umówić,
  • wybierz termin konsultacji.

Przed wizytą otrzymasz przypomnienie oraz wszystkie potrzebne instrukcje dotyczące konsultacji. Konsultacje można przeprowadzić przez telefon, ale też w formie rozmowy video lub czatu. Płatność pobierana jest przed wizytą w formie płatności online.

Więcej informacji na temat video konsultacji znajdziecie na stronie znanylekarz.pl

Otrzymasz e-receptę lub zwolnienie L4

Podczas konsultacji online możliwe jest także otrzymanie e-recepty lub zwolnienia (L4) w formie cyfrowej. Jak informuje platforma, tylko w ciągu ostatnich dwóch tygodni chęć uruchomienia tej usługi zadeklarowało aż 2 tys. 500 lekarzy z obecnej bazy klientów Znanylekarz.pl i liczba ta rośnie z dnia na dzień. Wśród nich są lekarze i specjaliści ze wszystkich dziedzin medycyny w całym kraju.

Źródło: znanylekarz.pl

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy