lockdown na święta
fot. Adobe Stock

Znów zostaniemy zamknięci na święta? Eksperci rozważają CAŁKOWITY LOCKDOWN na Wielkanoc!

Liczba zakażeń koronawirusem w naszym kraju stale rośnie. Od listopada nie było tak złej sytuacji jak teraz. Wielu ekspertów jest zdania, że rząd powinien ponownie wprowadzić całkowity lockdown. Decyzja o tym ma zapaść już wkrótce.
Joanna  Biegaj
lockdown na święta
fot. Adobe Stock
Specjaliści twierdzą, że jedyną metodą na poradzenie sobie z trzecią falą pandemii kornawirusa jest wprowadzenie bardzo rygorystycznych ograniczeń. Już teraz całkowity lockdown obowiązuje w woj. pomorskim i warmińsko-mazurskim. Wszystko wskazuje więc na to, że niedługo możemy spodziewać się wprowadzenia obostrzeń na Wielkanoc

Kolejne restrykcje?

„Warszawa i Mazowsze powinny być zamknięte tydzień temu tak, jak wcześniej zamknięto Warmię i Mazury. Ja uważam, że każdy z nas, kto widziałby dane, podjąłby taką samą decyzję” - powiedział w programie WP „Newsroom” dr Paweł Grzesiowski. Według eksperta Naczelnej Rady Lekarskiej powinny być zamknięte szkoły, galerie handlowe oraz wszelkiego rodzaju atrakcje.

Dr Paweł Grzesiowski dodał, że „musimy na dwa tygodnie co najmniej wyłączyć aktywność ludzi, czyli oni mają po prostu zostać w domach”. 

Kiedy decyzja o obostrzeniach?

Głos w sprawie daty wprowadzenia kolejnego lockdownu zabrał dzisiaj (11.03.2021 r.) rzecznik rządu Piotr Mueller: „Te decyzje będą dzisiaj podejmowane, nie wykluczam takiego scenariusza, ponieważ oczywiście jeżeli ta dynamika zachorowań jest taka duża i jeżeli nastąpiłoby dzisiaj przyspieszenie, to być może takie decyzje będą konieczne do podjęcia”.

„W związku z tym dzisiaj na ten temat dyskutujemy. Najprawdopodobniej dzisiaj te decyzje zapadną, zostaną ogłoszone dzisiaj albo jutro. Jest możliwe, że jeszcze dzisiaj ogłosimy te decyzje” - dodał Piotr Mueller.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Zobacz także: 
Redakcja poleca: Czy przejmujesz się smogiem? [SONDA ULICZNA]
Smog truje nas, ale musimy jakoś z nim żyć. Czy my się jeszcze nim przejmujemy? Zapytaliśmy o to przechodniów.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy