Taka ciąża zdarza się raz na 700 tys. przypadków. Niesamowity przypadek!

Mama bliźniąt doznała szoku, gdy dowiedziała się, że ponownie zostanie mamą dwójki dzieci. Prawdopodobieństwo dwóch kolejnych ciąż mnogich poczętych naturalnie zdarza się niezwykle rzadko.
Dominika Bielas
Ciąża bliźniacza
fot. AdobeStock
Mnoga ciąża jest dużym zaskoczeniem nawet dla par planujących dziecko. Gdy w lutym tego roku Kelsey dowiedziała się, że znowu zostanie mamą, nawet nie przypuszczała, że ponownie będą to bliźnięta. Taka ciąża zdarza się zaledwie raz na 700 tys. przypadków. Co ciekawsze w rodzinie nie ma innych bliźniąt.

Planowała tylko dwójkę dzieci

Kelsey została mamą po raz pierwszy w listopadzie 2014 roku. Gdy podczas pierwszej ciąży dowiedziała się, że urodzą się bliźnięta, bardzo obawiała się takiego wyzwania. Teraz jest bardzo optymistycznie nastawiona mimo sytuacji, w jakiej się znajduje. Kelsey planowała dwójkę dzieci, ale życie jednak napisało inny scenariusz i po dwóch ciążach będzie miała ich aż czwórkę. Sytuacją są zaniepokojeni znajomi i rodzina kobiety, gdyż przyjdzie jej wychowywać dzieci samotnie. Kelsey rozstała się z pierwszy partnerem, później była w różnych związkach, a teraz ponownie jest sama.

Poród jest planowany na 19 września. Kobieta przyznaje, że już nie może się doczekać, ponieważ tę ciążę zniosła dużo gorzej. Wymioty były tak uciążliwe, że doprowadziły do odwodnienia. Ma także silne bóle kręgosłupa. Braxton i Auvianna, dzieci Kelsey z niecierpliwością czekają na swoje rodzeństwo i obiecują, że będą pomagać mamie. Dziewczynki, które wkrótce przyjdą na świat, będą nosić imiona Gracelyn Kay i Kennadie Faith.
 
- Nie znam nikogo w naszej rodzinie, kto miałby bliźnięta. Co więcej, nawet najstarsi członkowie naszej rodziny nie pamiętają takiego przypadku – wyznała przyszła mama czwórki. - To wspaniałe być pierwszym w rodzinie. Kelsey przyznaje również, że jest spokojna, choć nie do końca jest świadoma tego, co ją czeka. Bez wątpienia będzie to dla nie nie lada wyzwanie!

Słyszeliście o podobnym przypadku? Macie bliźnięta w rodzinie?

Źródło: dailymail.co.uk

Zobacz także:  
Redakcja poleca: Zaproszenie do Internetowej Szkoły Rodzenia
Przygotuj się z nami do porodu i macierzyństwa. Zapraszamy do Internetowej Szkoły Rodzenia mamotoja.pl!
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Dzień Ojca - już w niedzielę!

Jakim jesteś tatą?