GRY
 
 

Zobacz jak tańczy hipopotam z Afrykarium we Wrocławiu

Mówienie o kimś "ma wdzięk hipopotama" nabrało nowego znaczenia. Teraz to komplement! Zobacz jak tańczy pod wodą hipopotam z Afrykarium we Wrocławiu. Co za gracja!

tańczący hipopotam z wrocławskiego Afrykarium
fot. ZOOWrocław

Hipopotamy nie słyną z wdzięku. Niesłusznie! Pod wodą pląsają lekko niczym baletnice, tylko rzadko mamy okazję to zobaczyć. We Wrocławskim Afrykarium to możliwe.

Przeczytaj: Pokaż dziecku Afrykę. Afrykarium we Wrocławiu już otwarte

Hipcio z filmu zamieszczonego w serwisie You Tube przez wrocławskie ZOO ma na imię Wałeczek. To urodzony showmen i ulubieniec dzieci.
Mieszka w Afrykarium -  mieszczącym się na terenie wrocławskiego zoo ogromnym, nowoczesnym, unikatowym na skalę europejską kompleksie, w którym prezentowane są zwierzęta związane z wodnymi środowiskami Afryki.
Podwodne popisy Wałeczka można śledzić dzięki ogromnej szybie. Dzięki niej można także spotkać się z nim dosłownie nos w nos!

Pod wodą przepięknie poruszają się także kotiki. To kochane przez dzieci urodzone tancerki!Takich atrakcji dla dzieci (i nie tylko!) jest  w Afrykarium więcej. Można podziwiać tam także podwodne wyczyny pingwinów (gdy pływają, wyglądają jakby latały!), krokodyli czy dostojnych krów morskich (manatów).

Najróżniejsze stworzenia morskie (m.in. rekiny i wspaniałe płaszczki) ogląda się także  z 18-metrowego szklanego tunelu. Poza tym można zobaczyć m.in.  dżunglę i wodospady.

Zobacz także: Mapa atrakcji dla dzieci


Redakcja poleca: Dzieci mówią o wakacjach - film
Za co dzieci lubią wakacje i co można robić latem - zapytaliśmy maluchy na gdańskich ulicach.
Doładuj
Przeładuj