GRY
 
 

Cała prawda o szczepionkach i autyzmie... oczami 12-latka – koniec flmu zaskakuje!

Film 12-latka zatytułowany "Szczepionki POWODUJĄ autyzm" w kilka dni stał się hitem Internetu. Nic dziwnego – każdy rodzic musi go zobaczyć!

Chłopiec próbuje udowodnić, że szczepionki powodują autyzm
fot. Facebook/Marco Arturo
Post na Facebooku Lewandowskiego o szczepieniach w ramach akcji UNICEFu wywołał burzę. Pytanie "szczepić czy nie szczepić" i dyskusja o ewentualnych powikłaniach wciąż zbudzają kontrowersje. Jednym z najgorętszych tematów jest związek szczepionek z autyzmem.

Cała prawda o szczepionkach

Marco, 12-letni naukowiec, postanowił rozwiać wszystkie wątpliwości. W filmie, który zaraz zobaczycie, chłopiec prezentuje wyniki swoich badań, ukryte w teczce z tajemniczym napisem "Dowody, że szczepionki powodują autyzm". Zanim ocenicie chłopca – obejrzyjcie film DO KOŃCA. Z pewnością będziecie zaskoczeni!Co wy na to? Ten film został wyświetlony ponad 6 milionów razy w zaledwie kilka dni! Nic dziwnego – chłopiec zakpił z antyszczepionkowców i nieźle wkurzył (na szczęście krótkotrwale) tych, którzy popierają szczepienia.
Redakcja poleca: Szczepienia ratują życie, a dziecko może je polubić! Przekonuje Wojciech Mikołuszko
Szczepienie może być punktem wyjścia do rozmowy na temat chorób. Dziecko może przestać bać się szczepień i zainteresować się nauką - mówi Wojciech Mikołuszko, dziennikarz i popularyzator nauki.

Szczepienia nie powodują autyzmu

Na początku filmu Marco mówi, że lekarze i firmy farmaceutyczne okłamują nas twierdząc, że szczepionki są bezpieczne. On, mały naukowiec, zrobił własne badania i ma dowody na szkodliwość szczepień. Gdy otwiera teczkę, ujawnia, że... nie ma w niej nic, oprócz pustych kartek. 12-latek pokazuje w ten sposób, że nie ma żadnych dowodów na to, że szczepionki mają związek z autyzmem. Wręcz przeciwnie, zachęca rodziców, by szczepili dzieci – nie szczepiąc malucha naraża się życie innych dzieci.

Dla tych, którzy wciąż się wahają czy szczepić dziecko: jeśli nie przekonuje was głos dorosłych, może przekona was głos dziecka? Wiemy, że film 12-latka jest kontrowersyjny, ale popieramy jego przekaz!

Polecamy: Kalendarz szczepień do 18. roku życia 
Doładuj
Przeładuj