Nocne karmienie piersią
fot. Fotolia

Zofia Maria Ślotała: „Przeglądam zdjęcia was Mam, które karmią i nie powiem, troszkę mi przykro…”

Polska stylistka wspiera karmiące mamy. Zobacz w jaki sposób…
Nocne karmienie piersią
fot. Fotolia
Do karmienia piersią trzeba wytrwałości i motywacji. Nikt nie mówił, że będzie nam to przychodziło łatwo. Zofia Maria Ślotała w czasie Światowego Tygodnia Karmienia Piersią tłumaczy dlaczego kobiety powinny walczyć i być wytrwałe.

Nie zawsze jest tak jak chcemy

Znana polska celebrytka pisze na Instagramie:
 
„Pomimo tego, że mam dwójkę dzieci moja przygoda z krainą mlekiem płynącą była bardzo krótka. Pomimo tego, że bardzo chciałam nie udało się.”
 
Zobacz także: Karmienie piersią to nie motylki – pisze Maja Bohosiewicz. Nie zgadza się z Lewandowską?
 
Każda z nas zna ten problem. Mimo chęci, nie ma często sił i ochoty na to, aby karmić piersią. Czasem spowodowane jest to baby bluesem, czasem chorobami, a czasem zwyczajnym zmęczeniem. Nie ma przepisu na to jak robić to dobrze i nikt jeszcze nie wymyślił sposobu, żeby zmusić się do karmienia, jeśli codzienność nas przytłacza. Możemy sobie obiecywać, że przy drugim dziecku będzie lepiej, ale nie możemy tego przewidzieć. I o tym przekonuje nas Zofia Ślotała, opowiadając swoją historię.
 
Zobacz cały wpis:
 

Właśnie trwa światowy tydzień karmienia piersią. Przeglądam zdjęcia was Mam które karmią i nie powiem troszkę mi przykro...Pomimo tego, że mam dwójkę dzieci moja przygoda z krainą mlekiem płynącą była bardzo krótka. Pomimo tego, że bardzo chciałam nie udało się. Jako młoda Mama nie potrafiłam sobie poradzić z trudami karmienia przy Ranii. Byłam pełna nadziei i siły kiedy na świecie pojawił się Leo. Wiedziałam, że dam z siebie wszystko żeby tym razem się udało. Po kilkunastu dniach od kiedy ten cudowny człowiek pojawił się z nami, trafiłam do szpitala z ostrym zapaleniem wyrostka. Natychmiastowa operacja, tygodniowa rozłąka, hektolitry antybiotyków, leków przeciwbólowych. Nie było czego zbierać. Z perspektywy czasu chciałam wam tylko dać ciut otuchy. Nie ważne w jaki sposób karmicie, najważniejsze, że wasze dzieci są najedzone i szczęśliwe. Wiem, że wiele z was miało po urodzeniu dziecka taki problem jak ja. Pamiętajcie, żeby nie odczuwać poczucia winy z tego powodu. #Instamatki karmiące MM, my też jesteśmy wspaniałymi, kochającymi Mamusiami, a nasze dzieci wspaniale się rozwijają. Nie dajmy sobie wmówić, że jest inaczej. A wszystkim Mamom KP życzę wielu cudownych chwil i wytrwałości. Wszystkie jesteśmy dzielne! Wspierajmy się nawzajem! @mlekiemimiloscia #krainamlekiemplynaca

Post udostępniony przez Zofia Maria Slotala (@miss_zi)

Redakcja poleca: Filary Rodzicielstwa Bliskości: 3. Karmienie piersią [WIDEO]
Karmienie piersią lub butelką, ale zawsze z czułością i miłością - to 3. zasada (filar) nurtu rodzicielstwa bliskości. Agnieszka Stein, psycholożka, ekspertka RB, opowiada, co jest ważne w relacji mamy i dziecka podczas karmienia malucha według tej metody wychowywania dzieci.

Nawet, jeśli nie karmisz – dziecko będzie szczęśliwe!

Media huczą, szczególnie podczas Światowego Dnia Karmienia Piersią, o tym jak ważne jest karmienie piersią i dlaczego nie warto z niego rezygnować. Takie napiętnowanie powoduje u mam, które nie karmią, poczucie bezsilności, winy, załamanie, wstyd, a nawet depresję. Pani Zofia przekonuje jednak, że dzieci będą szczęśliwe, ponieważ każda mama jest kochająca i najlepsza dla swojego dziecka i to bez względu na to, czy karmi je butelką, czy piersią:
 
„…my też jesteśmy wspaniałymi, kochającymi Mamusiami, a nasze dzieci wspaniale się rozwijają. Nie dajmy sobie wmówić, że jest inaczej.”
 
Pomimo wielu przeciwności ważne jest, aby wszystkie mamy trzymały się razem i to przesłanie powinno stać się mottem karmiących.
 
Źródło: Instagram
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy