Zofia Zborowska korzysta z zabiegów elektroakupunktury
fot. screen Instagram/Zofia Zborowska

Zofia Zborowska korzysta po porodzie z elektroakupunktury: na czym polega ten zabieg?

Odkąd Zofia Zborowska została mamą małej Nadziei, w mediach społecznościowych dzieli się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi macierzyństwa. Tym razem aktorka pokazała na Instagramie zdjęcie brzucha z wbitymi w niego igłami.
Hanna Szczesiak
Zofia Zborowska korzysta z zabiegów elektroakupunktury
fot. screen Instagram/Zofia Zborowska
Zofia Zborowska zamieściła na InstaStory zdjęcie, które mogło zaniepokoić – a na pewno zaciekawić – część jej obserwujących. Aktorka pokazuje na nim swój brzuch, w który zostały wbite igły. Do igieł podłączone zostały niewielkie elektrody. Młoda mama zaznaczyła przy zdjęciu, że ma „igłofobię” – mimo to zdecydowała się na zabieg.

Aktorka nie wyjaśniła, jakiemu zabiegowi się poddała i dlaczego – wygląda jednak na to, że skorzystała z elektroakupunktury, która polecana jest m.in. kobietom po porodzie chcącym wzmocnić mięśnie brzucha, ale też uelastycznić skórę. Można mieć pewność, że Zofia Zborowska nie zrobiłaby nic, co mogłoby jej zaszkodzić, a przed zabiegiem prawdopodobnie skonsultowała się z lekarzem, by upewnić się, czy jest on dla niej bezpieczny.

Co to jest elektroakupunktura?

Elektroakupunktura to zabieg łączący akupunkturę z oddziaływaniem prądu elektrycznego. Jak w klasycznej akupunkturze w określone punkty ciała pacjentki lub pacjenta wprowadza się cienkie igły. Mechaniczne manipulacje igłami, które mają usprawnić przepływ energii, są jednak zastąpione impulsami elektrycznymi.

Tego typu forma terapii ma zmniejszyć ból, ale też wzmocnić mięśnie i włókna kolagenowe oraz poprawić ukrwienie skóry – co można być istotne zwłaszcza w przypadku kobiet, które niedawno rodziły. Być może właśnie z tego powodu Zofia Zborowska zdecydowała się na taki zabieg?
 

Zobacz także:
Redakcja poleca: Dlaczego warto iść na masaż ciała po urodzeniu dziecka? (film)
Czas połogu to idealny moment, aby zacząć swoją pracę z ciałem – uważa Arkadiusz Miziołek, masażysta z salonu Terra Spa.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy