Zofia Zborowska szczepienie na Covid
fot. Instagram

Zofia Zborowska nie zaszczepiła się na COVID-19. Ma ważny powód

Zofia Zborowska zrezygnowała ze szczepienia na COVID-19, a głównym powodem wcale nie jest ciąża. Aktorka wyjaśniła, że nie zaszczepiła się z obawy o zdrowie dziecka, ale także swoje.
Magdalena Drab
Zofia Zborowska szczepienie na Covid
fot. Instagram
Ciężarna Zofia Zborowska nie przyjęła szczepionki na COVID-19. Jej zdaniem brakuje badań nad wpływem preparatu na ciążę i zdrowie dziecka, ale aktorka ma także inne powody, by unikać szczepienia.

Zofia Zborowska nie zaszczepiła się na COVID-19

Zofia Zborowska przyznała, że nie zaszczepiła się szczepionką na COVID-19 z powodu ciąży. „Boję się. Jak dla mnie za mało badań na ciężarnych, żeby się zaszczepić” – napisała niedawno fanom na Instagramie.

Teraz okazało się jednak, że aktorka nie zamierza przyjmować szczepionki także po porodzie. Ma poważne obawy o swoje własne zdrowie.

„Mam chorobę, która powoduje zakrzepicę, a COVID powoduje zakrzepy w płucach. Strasznie się tego boję. COVID przeszłam w październiku 2020 roku” – wyjaśniła w mediach społecznościowych. Jednocześnie przyznała, że zdecydowałaby się na szczepienie tylko po wielu konsultacjach z lekarzami, którzy daliby jej gwarancję bezpieczeństwa.

Przypominamy, że zarówno amerykańscy eksperci, jak i WHO rekomendują szczepienia na COVID-19 kobietom w ciąży.
 

Zobacz też:
Redakcja poleca: Lampion z dyni: jak go zrobić krok po kroku? [WIDEO]
Lampion z dyni to jedna z tradycji na Halloween. Gotowy lampion może zdobić dom przez całą jesień, a nie tylko w święto duchów. Podpowiadamy, jak go zrobić w kilku prostych krokach (i co zrobić, żeby przetrwał dłużej!). Jego wykonanie naprawdę nie jest trudne!
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy