Zofia Zborowska o prawach na porodówce
fot. Instagram

Zofia Zborowska o prawach na porodówce. Dostała zatrważające wiadomości od fanek!

Zofia Zborowska poradziła mamom, jak bronić się przed złym traktowaniem na porodówkach. Niedługo po wyjściu ze szpitala aktorka podsunęła ciężarnym masę praktycznych pomysłów na to, co robić, gdy lekarz bądź położna naruszą godność albo intymność pacjentki.
Magdalena Drab
Zofia Zborowska o prawach na porodówce
fot. Instagram
Zofia Zborowska poruszyła ważny temat właściwego traktowania rodzących na porodówkach. Zdaniem aktorki lekceważenie praw pacjentek zdarza się zbyt często, a najbardziej obrzydliwą sytuacją jest w jej opinii wykorzystywanie bezbronności i nadmiernej wrażliwości kobiet po porodzie. Stop chamstwu lekarzy i położnych – apeluje gwiazda.

Zofia Zborowska radzi, jak walczyć o swoje na porodówce

Zofia Zborowska dostała mnóstwo wiadomości od fanek, które narzekają na fatalne traktowanie rodzących w szpitalach. Aktorka nagrała więc filmik, na którym przyznała, że wśród lekarzy i położnych nie brakuje osób niekompetentnych. Rodzące powinny zatem umieć obronić się przed takimi osobami.

„Przed pójściem do szpitala każda z was powinna sobie przeczytać, jakie są prawa pacjenta. Bo zawsze, w każdym szpitalu znajdzie się jakaś p...a lekarka, położna albo lekarz, który was źle potraktuje. I ważne jest wtedy, żebyście nie zapomniały języka w gębie i umiały zawalczyć o swoje.” 

Według Zofii Zborowskiej personel, który jest niesympatyczny albo pozwala sobie na chamskie zachowania wobec rodzących, to zwykle ludzie, którzy tylko czekają na to, żeby się wyżyć. Trzeba mieć więc przygotowaną odpowiedź, powiedzieć jasno, że nie życzymy sobie takiego traktowania. Aktorka nigdy nie miała z tym problemu:

„Ja zawsze byłam mocna w gębie. Jeśli ktoś naruszył moje dobre samopoczucie, zawsze jechałam z grubej rury i potem te osoby mnie omijały.”

Co ważne, nie wolno odpuszczać! Nawet gdy brakuje sił i czasu, warto interweniować, chociażby po to, by uchronić inne kobiety przed niekompetencją personelu.
 
„Piszcie skargi! Jeśli nie napiszecie skargi, to dyrektor nic nie może z tym zrobić. A chodzi o to, żeby te osoby dostawały po d... za to, że są niefajne.” Apel aktorki poparły też osoby ze środowiska lekarskiego:

prawa na porodówce
Zobacz też:
Redakcja poleca: Jak zrobić kotylion z papieru: łatwa instrukcja DIY
Kotylion to obowiązkowa ozdoba na Święto Niepodległości. Aby zrobić kotylion, potrzebujesz jedynie kawałka papieru, papierowej papilotki do ciastka i wydrukowanego na kartce orzełka, którego szablon znajdziesz na naszej stronie. Taki kotylion narodowy to proste zadanie. Dzięki naszej instrukcji szykowanie ozdób na 11 listopada stanie się niezłą frajdą. Podpowiadamy, jak zrobić prosty i efektowny kotylion z papieru.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy