Zbiórka Zofii Zborowskiej
fot. Instagram/zborowskazofia

Zofia Zborowska w spektakularny sposób zachęca do zbiórki. My możemy tylko się pod jej prośbą podpisać

Zofię Zborowską poruszyła historia malutkiej Zosi chorej na SMA. Czasu na uratowanie maluszka jest coraz mniej!
Joanna  Biegaj
Zbiórka Zofii Zborowskiej
fot. Instagram/zborowskazofia
SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni, to choroba szczególnie groźna dla dzieci. Polega ona na postępującym osłabieniu mięśni. Dziecko stopniowo traci zdolność mówienia, oddychania, połykania. W skrajnych przypadkach może nawet dojść do śmierci. W przypadku tej choroby bardzo ważne jest jak najszybsze rozpoczęcie leczenia, jeszcze przed wystąpieniem pierwszych widocznych objawów.

Pomoc dla małej Zosi z SMA

Zofia Zborowska zaapelowała na swoim profilu o pomoc dla małej Zosi chorej na SMA. Bardzo ważny jest czas – zostało zaledwie 14 dni! Terapia genowa daje najlepsze rezultaty, dopóki dziecko nie skończy 6. miesiąca życia. To oznacza, że mamy czas tylko do końca października, by pomóc uratować Zosię.

„Jest pewna Zosia, która ma tylko 14 dni, żeby żyć” – rozpoczęła aktorka. Dalej zaapelowała o wpłaty dla maluszka. Jak sama przyznała, złotówka dla każdego to niedużo, ale łączna suma pieniędzy daje Zosi o wiele większe szanse na przeżycie. Zapłakana aktorka mówiła: „Ja biorę na siebie Zosię i zrobię wszystko przez te 14 dni, żeby się stał ten pi****ony cud i żebyśmy uzbierali drugą połowę. Bo tyle ma czasu Zosia, żeby ta terapia genowa przyniosła jak najlepsze rezultaty”. 


„Słuchajcie, naprawdę jest szansa na to, żeby pomóc temu dziecku, żeby uratować, k***a, czyjeś życie. Życie dziecka, które ma 5 miesięcy (…). Błagam was chociaż o przysłowiowe 5 zł” – podsumowała aktorka. 

Całym sercem podpisujemy się pod prośbą Zofii Zborowskiej i również apelujemy o wpłaty dla tego maluszka. Wierzymy w wasze dobre serca! Link do zbiórki znajdziecie tutaj

W naszym serwisie niejednokrotnie publikowaliśmy już artykuły o zbiórkach pieniędzy dla dzieci chorych na SMA. Był to między innymi Kirill z Ukrainy, 8-miesięczny Nikodem, a także trzyletni wtedy Maciuś

Zobacz także: 
Redakcja poleca: Piniata – jak ją zrobić? Instrukcja krok po kroku (film)
Piniata to coraz popularniejszy element dziecięcych przyjęć. Przedstawiamy prosty sposób, jak samodzielnie zrobić efektowną piniatę. Choć nie jest to skomplikowane, warto zabrać się do pracy z odpowiednim wyprzedzeniem, aby piniata zdążyła wyschnąć.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy