Zofia Zborowska
fot. Instagram

Zofia Zborowska zmaga się z wypadaniem włosów po ciąży

Trzy miesiące temu Zofia Zborowska została mamą. Aktorka ma problem, z którym boryka się wiele kobiet po porodzie.
Dominika Bielas
Zofia Zborowska
fot. Instagram
Zofia Zborowska oraz jej mąż Andrzej Wrona niedawno zostali rodzicami. Aktorka na swoim instagramowym koncie chętnie dzieli się życiem rodzinnym oraz swoimi przemyśleniami. Nie kreuje idealnego wizerunku, jak w zwyczaju mają niektóre sławne mamy. Wręcz przeciwnie – pokazuje, że jest taką samą kobietą, jak każda z nas. Z dużym dystansem do siebie relacjonuje codzienność, ale nie boi się także poruszać trudnych tematów czy mówić o problemach.

Na ostatnim InstaStories wyznała, że trzy miesiące po porodzie zaczęły jej mocno wypadać włosy. „W ciąży to mi nie spadł włos z głowy, teraz mi zaczęły właśnie wypadać, czyli mniej więcej, jak się zbliża trzeci miesiąc po porodzie, to lecą mi włosy” – powiedziała.

Wypadanie włosów po ciąży

Zofia Zborowska przyznała także, że aby poradzić sobie z tym problemem, stosuje olej jednej z firm, której produktów używa już od jakiegoś czasu. Warto jednak wiedzieć, że wypadanie włosów po ciąży jest naturalnym procesem, a wszystkiemu winne są hormony. Zazwyczaj w trakcie ciąży włosy przyszłej mamy stają się gęstsze, bardziej lśniące i mocniejsze. Kiedy poziom hormonów po porodzie wraca do normy, włosy zaczynają wypadać. Najwięcej włosów młode matki tracą około 3-4 miesiąca życia dziecka.

Mówi się, że wychodzą te włosy, które wypadłyby normalnie i te, które nie wypadły w trakcie ciąży. Może to być uciążliwe szczególnie przy długich włosach. Dodatkowo przy karmieniu piersią wychodzenie włosów może utrzymywać się dłużej: wynika to z wysokiego stężenia prolaktyny. Powrót do normy może zająć nawet rok. Jak można temu zaradzić? Warto przyjmować suplementy dla kobiet karmiących piersią, zadbać o zdrową i zbilansowana dietę. Wiele mam chwali sobie także domowe sposoby na wypadające włosy.
 

Zobacz także:
Redakcja poleca: Jak młoda mama może zadbać o zniszczone włosy po ciąży i porodzie (film)
Nie możesz patrzeć na swoje włosy i od porodu spinasz je w kitkę? Nie pomagasz im w pielęgnacji. Agnieszka Górska, fryzjer i edukator marki Kevin.Murphy przekonuje, że dobry kosmetyk i szczere chęci mogą naprawdę zdziałać cuda.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy