5 sposobów na jesień z dinozaurami (z nimi nie będziecie się nudzić)

Chcesz ciekawie spędzać jesienne wieczory ze swoim dzieckiem? Skończyły ci się pomysły na nowe sposoby spędzania czasu? Specjalne wydanie "Zoika-Edycja Limitowana" już w kioskach! Znajdziesz tam aż 30 naklejek, które pozwolą tobie i twojemu dziecku przenieść się do świata dinozaurów. Sprawdź sama!
Wprawdzie wakacje się skończyły, ale nie oznacza to, że to koniec przygód! Jesień już za pasem, dlatego na coraz krótsze dni warto zorganizować sobie zacne towarzystwo. W tej roli doskonale sprawdzają się...dinozaury. Możemy być pewni, że  nimi nie będziecie się nudzić. 

Ciekawe zabawy z dinozaurami w roli głównej

1. Czytanie o dinozaurach – ciekawostki, nieznane fakty i niesamowite ilustracje. Dinozaury to naprawdę fascynujący temat. Dzięki nim nawet najmniej zapalony miłośnik czytania będzie chciał poszerzać swoją widzę. Jak go do tego zachęcić? Wspólnym czytaniem. Na początek warto zacząć od barwnych i ciekawych magazynów, w których informacje podane są w przystępny sposób. I dodatkowo są bogato ilustrowane. Potem przyjdzie czas na grubsze książki. 

2. Kolekcjonowanie dinozaurów – figurki, naklejki, plakaty – wszystko co związane z dinozaurami dla młodego odkrywcy jest na wagę złota. W końcu co innego czytać o czymś, a co innego móc dotknąć i zobaczyć z bliska, jak prehistoryczne gady mogły wyglądać i jak się zachowywać. W dodatku kolekcjonowanie uczy cierpliwości i wytrwałości. Poza tym po latach będzie świetną pamiątką. Kto z nas nie lubi wracać do skarbów z dzieciństwa?

3. Odwiedzenie parku dinozaurów – macie wolny weekend? To doskonała okazja na rodzinną wycieczka do dinoparku. To świetna przygoda zarówno dla dzieciaków jak i rodziców. Najlepsze, że świetna zabawa połączona jest tutaj z walorem edukacyjnym. Na miejscu można podziwiać między innymi rekonstrukcje prehistorycznych gadów, które okraszone są masą ciekawych informacji. Możecie liczyć też na dino-atrakcje w postaci m.in. kolejek, dmuchańców i tym podobnych zabaw. 

4. Szukajcie dinozaurów – kto powiedział, że skamielin nie można szukać we własnym ogródku lub w lesie? Nawet jeżeli nie znajdziecie prawdziwego dinozaura, to zawsze możecie ukryć gdzieś jego figurkę lub gazetkę. Gwarantujemy, że takie poszukiwania będą dla dzieciaków świetną zabawą, a radość z własnoręcznie dokonanego odkrycia będzie równie duża, jak u prawdziwego paleontologa. 
Redakcja poleca: Eksperymenty dla dzieci: jak zrobić tęczę [WIDEO]
Co robić, kiedy pada deszcz? Dobrze się bawić! Zróbcie z dziećmi tęczę z cukierków. To proste! Do tego eksperymentu dla dzieci potrzebne są jedynie kolorowych cukierków, wody i talerzyka.

Naklejki ZOIKA 

Jeżeli macie w domu młodego miłośnika dinozaurów, to koniecznie powiedzcie mu o naklejkach ZOIKA
To książka z naklejkami do kolekcjonowania, która w ciekawy, atrakcyjny i interaktywny sposób pozwala dzieciom przenieść się do czasów kredy i jury. Książkę należy uzupełnić 324 naklejkami, które są dostępne w kioskach, salonikach prasowych oraz sklepach.

Dodatkowo w specjalnym wydaniu "Zoika - Edycja Limitowana" znajdziesz aż 30 naklejek! Ponadto ciekawostki, zadania i wspaniały plakat z dinozaurami! 
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy