GRY
 
 

Żółwik Sammy 2 - zwiastun filmu

Artur Żmijewski, Cezary Żak i Joanna Kulig w przebojowym filmie animowanym dla dzieci.

żółwik Sammy, film dla dzieci, film animowany dla dzieci
fot. materiały prasowe
Premiera: 5 października 2012

Czas trwania: 92 min
Produkcja: Belgia 2012

Polska obsada dubbingowa:

ELLA – Olga Zaręba
RICKY – Maciej Falana
RAY – Piotr Bąk
SAMMY – Cezary Morawski
FUKS – Wojciech Chorąży
BONZO – Artur Żmijewski
PHILIPPE – Cezary Żak
KONSUELA – Joanna Kulig
MARCO – Jacek Kawalec
LOLEK – Ryszard Olesiński
SZPECIO – Artur Kruczek
FISIO – Klaudiusz Kaufman
TELESFOR – Tomasz Bednarek

Żółwik Sammy - krótko o filmie

Nieustraszony zdobywca mórz i oceanów, najwytrwalszy podróżnik świata i ulubieniec wielomilionowej europejskiej widowni powraca na ekrany kin w animacji, która pomysłowością akcji i nowoczesnością efektów trójwymiarowych dorównuje takim hollywoodzkim klasykom jak „Rybki z ferajny” i „Gdzie jest Nemo?”.

Tym razem dzielny Sammy wpada w sidła kłusowników i trafia do luksusowego oceanarium, gdzie u boku najbardziej malowniczych mieszkańców rafy koralowej bawi swoją opancerzoną osobą bogatych turystów z różnych zakątków globu. Jednak żółw to istota wolna z natury i Sammy nie byłby sobą, gdyby nie zaczął szykować planu wielkiej ucieczki. Wspierają go przyjaciele - waleczny żółw Ray, nieustraszona rybka Szpecio, zakręcony homar Lolek oraz sentymentalny rekin-młot Albert.

Plany Sammy'ego i jego paczki nie podobają się samozwańczemu ojcu chrzestnemu oceanarium - konikowi morskiemu o małej posturze i wielkim ego, zwanemu Bonzo (Artur Żmijewski). Podmorski gangster i jego pomocnicy zrobią wszystko, żeby przeszkodzić żółwiowi i zatrzymać cały narybek oceanarium przy sobie. Ale, jak na łebski owoc morza przystało, Sammy nie da się zrobić w… konika morskiego. Bo nie sposób przeszkodzić żółwiowi, który chce być wolny.

Sammy ponownie przybije żółwika przygodzie za sprawą twórców największych animowanych przebojów w historii Starego Kontynentu: „Wyprawy na Księżyc 3D” oraz „Żółwik Sammy: w 50 lat dookoła świata”. W wersji oryginalnej bohaterom głosów użyczyły takie sławy, jak Melanie Griffith - nominowana do Oscara za kreację w „Pracującej dziewczynie” oraz Billy Unger - znany ze „Skarbu narodów: Księgi tajemnic”. W polskiej wersji językowej usłyszymy między innymi Artura Żmijewskiego, Cezarego Żaka, Joannę Kulig, Cezarego Morawskiego i Jarosława Boberka.

Dystrybutorem filmu jest Kino Świat na zlecenie SPI International Polska.

Zobacz zwiastun filmu "Żółwik Sammy 2":Redakcja poleca: Zobacz, jak Anna Dereszowska znalazła talent w sobie i co odkryła u swojej córki! [WIDEO]
"Szkoliłam rysunek, bo miałam być architektem" – mówiła aktorka podczas spotkania w Akademii 5.10.15. Zdradziła jedną ważną rzecz, która pomogła jej znaleźć klucz do tego, co chce w życiu robić!
Doładuj
Przeładuj