GRY
 
 

Zorganizowana mama

Jak ogarnąć obowiązki, których zamiast ubywać, z każdym miesiącem życia dziecka przybywa?

Jak ogarnąć obowiązki, których zamiast ubywać, z każdym miesiącem życia dziecka przybywa?

Jeśli chcesz odnieść sukces, dowiedz się, co jest Twoim najpoważniejszym ograniczeniem. Bo z organizacją czasu jest jak z dietą – nie ma jednej dobrej dla wszystkich. Sprawdź, jaka jesteś i zobacz, co najbardziej przeszkadza Ci w codziennym „wyrabianiu się” na czas.

Optymistka, czyli spoko, zawsze zdążę
"Robota nie zając, nie ucieknie. Jest przecież tyle innych ważnych zajęć." W przedszkolu już się przyzwyczaili, że Twój smyk odbierany jest jako ostatni. Domownicy, że na obiad zamawiacie przez telefon pizzę, a spodnie zawsze czekają na wyprasowanie. Niby nic złego się nie dzieje, bo jakoś udaje Ci się to wszystko ogarnąć. No właśnie – jakoś. Trudno solidnie wykonać to, co robi się na ostatnią chwilę.
Rady dla Ciebie:
- Włącz w zegarku funkcję informowania o pełnej godzinie – to trochę dyscyplinuje.
- Kup urządzenie do gotowania na parze – w jednym garnku ugotujesz cały obiad. Krócej i zdrowiej. Będzie też mniej zmywania.
- Korzystaj z mrożonek – są zdrowsze niż przechowywane zimą warzywa, a do tego już obrane i pokrojone!
- Wyprane ręczniki rozwieś równo – po wyschnięciu od razu złożysz je na półkę. Kupuj odzież, której nie trzeba prasować.
- Odwieszaj ubrania do szafy! To zajmuje dwie-trzy minuty, ale możesz je potem od razu włożyć, czego nie da się zrobić z tymi, które noc lub kilka dni leżały na krześle.
- Umów się z mężem, jak dzielicie zadania w domu – łatwiej zmobilizujesz się do zrobienia prania, jeśli on będzie je prasował.
- Co dzień zrób jakąś małą rzecz – wyprasuj trzy bluzki i spódnicę, umyj jedno okno, posprzątaj tylko łazienkę. W nagrodę dostaniesz czyste mieszkanie, ale też... wolną sobotę, która zwykle mija Ci na sprzątaniu.
Redakcja poleca: Jak wybrać kocyk dla dziecka - film
Podpowiadamy, czym się kierować wybierając pierwszy kocyk dla dziecka. Zobacz najpiękniejsze kocyki dla malucha na każdą porę roku.

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj