GRY

Każde dziecko jest artystą? Jak zaciekawić malucha sztuką? Znana mama podpowiada!

Od dawna już śledzimy Zosię Ślotałę, stylistkę i właścicielkę marki odzieżowej dla dzieci, a prywatnie mamę kilkuletniej Ranii i młodszego Leo. Jeśli szukacie modnych stylizacji dla siebie i dzieci oraz twórczych pomysłów na wspólne spędzanie czasu, to warto podglądać, co słychać u tej rodzinki! Tym razem będzie... fajna sztuka! Czy sztuka może być fajna?
Zosia Ślotała w artystycznej stylizacji zaciekawia dzieci sztuką
fot. screen/instagram.com/miss_zi
"Wszystko widzę jako sztukę" pod takim tytułem w warszawskiej Zachęcie już od 10 marca rusza specjalna wystawa dla dzieci. Czy małe dziecko może się zainteresować sztuką? Czy sztuka może być fajna i można się nią bawić? Okazuje się, że tak! Nawet jeśli dla dorosłych wydaje się trudna w odbiorze, niezrozumiała i onieśmielająca. Maluchy sztukę odbierają zupełnie inaczej, naturalnie, nie skupiają się na tym, że to jest sztuka przez wielkie "S" i człowiek musi się znać i wszystko doskonale pojmować. Szkoda, że my dorośli zatracamy takie dziecięce podejście! "Każde dziecko jest artystą. Jedyny problem to pozostać artystą, kiedy się już dorośnie” - cytując słowa Pablo Picasso.
 

Zosia Ślotała wybrała się na wystawę dla dzieci ze swoim synkiem Leo. Tym razem zachwyciła nas swoją artystyczną i botaniczną stylizacją. Kochamy takie klimaty w modzie, a wy? Moda to też sztuka, choć nie wszyscy dorośli to rozumieją. Modą można się bawić, choć wiele w niej odwołań zarówno do historii sztuki, jak i ulicznych trendów i tego, co się dzieje na świecie na co dzień.

Nie każdy potrafi trendy w modzie przekładać na swój codzienny styl, ale Zosia Ślotała robi to świetnie. Warto mieć świadomość, że wszystkie nasze ubrania i to jak się ubieramy jest zależne od tego, co wymyślają co sezon światowi projektanci. Zazwyczaj jednak trendy docierają do nas z dużym opóźnieniem, dlatego też te najnowsze tendencje w modzie bywają tak powszechnie niezrozumiałe.

Tym razem Zosia Ślotała zachwyciła botanicznym płaszczem ze specjalnej kolekcji Erdem dla H&M, chustką na głowie marki Zara oraz lustrzanymi okularami przeciwsłonecznymi o modnym kształcie Belutti. To się nazywa być modną mamą! Całość uzupełnia czerwona torebka i czarne buty ze spiczastymi noskami.
 

A jak znana mama zachęca do twórczości i odkrywania talentów plastycznych dzieci w domu? Córeczka Rania już odkryła w sobie artystyczną duszę malując... na twarzy mamy niesamowicie oryginalny makijaż. Czy wasze maluchy też uwielbiają takie zabawy? ;)
 

Na wystawie w Zachęcie dzieci będą mogły zwiedzać dwie części muzealną i freestylowo-twórczą. Jest wielki kubik z pracami artystów oraz artystyczny plac zabaw z zadaniami dla dzieci, nawiązującymi do prezentowanych dzieł. Dzieła z polskiej sztuki współczesnej są tak dobrane, by działały na wyobraźnię i odwoływały się do przeżyć znanych każdemu dziecku. Są interesujące także dla dorosłych!

Dzieci przekonają się, że mogą robić najróżniejsze rzeczy:
  • obierać w galerii ziemniaki jak Julita Wójcik,
  • wyszywać makatki jak Monika Drożyńska,
  • naklejać na ścianach kolorowe taśmy jak Edward Krasiński,
  • poświęcić życie malowaniu liczb jak Roman Opałka,
  • rzucać kostkami do gry jak Ryszard Winiarski,
  • malować swoje ciało na czarno jak Aneta Grzeszykowska.
Nikt dzieciom nie narzuca tego, jak dzieła należy rozumieć, a wystawa zachęca przed wszystkim do myślenia i wyrażania własnych opinii.

Wystawa będzie otwarta aż do 3. 06. 2018, więc jeśli będziecie mieć taką okazję zabierzcie tam swoje dzieci.
Polecamy!

Zobacz też:
Redakcja poleca: Dlaczego stylistka Zosia Ślotała prowadzi blog o … macierzyństwie?
Stylistka przyznała, że na początku swej ciąży nic nie wiedziała o sprawach związanych z macierzyństwem takich jak np. wyprawka dla dziecka. Sprawdź, jak Zosia Ślotała przygotowuje się do narodzin pierwszego dziecka.
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Mamą być

Pomoc rodzicom