Zosia Ślotała w artystycznej stylizacji zaciekawia dzieci sztuką
fot. screen/instagram.com/miss_zi

Każde dziecko jest artystą? Jak zaciekawić malucha sztuką? Znana mama podpowiada!

Od dawna już śledzimy Zosię Ślotałę, stylistkę i właścicielkę marki odzieżowej dla dzieci, a prywatnie mamę kilkuletniej Ranii i młodszego Leo. Jeśli szukacie modnych stylizacji dla siebie i dzieci oraz twórczych pomysłów na wspólne spędzanie czasu, to warto podglądać, co słychać u tej rodzinki! Tym razem będzie... fajna sztuka! Czy sztuka może być fajna?
Weronika Zagojska
Zosia Ślotała w artystycznej stylizacji zaciekawia dzieci sztuką
fot. screen/instagram.com/miss_zi
"Wszystko widzę jako sztukę" pod takim tytułem w warszawskiej Zachęcie już od 10 marca rusza specjalna wystawa dla dzieci. Czy małe dziecko może się zainteresować sztuką? Czy sztuka może być fajna i można się nią bawić? Okazuje się, że tak! Nawet jeśli dla dorosłych wydaje się trudna w odbiorze, niezrozumiała i onieśmielająca. Maluchy sztukę odbierają zupełnie inaczej, naturalnie, nie skupiają się na tym, że to jest sztuka przez wielkie "S" i człowiek musi się znać i wszystko doskonale pojmować. Szkoda, że my dorośli zatracamy takie dziecięce podejście! "Każde dziecko jest artystą. Jedyny problem to pozostać artystą, kiedy się już dorośnie” - cytując słowa Pablo Picasso.
 

Zosia Ślotała wybrała się na wystawę dla dzieci ze swoim synkiem Leo. Tym razem zachwyciła nas swoją artystyczną i botaniczną stylizacją. Kochamy takie klimaty w modzie, a wy? Moda to też sztuka, choć nie wszyscy dorośli to rozumieją. Modą można się bawić, choć wiele w niej odwołań zarówno do historii sztuki, jak i ulicznych trendów i tego, co się dzieje na świecie na co dzień.

Nie każdy potrafi trendy w modzie przekładać na swój codzienny styl, ale Zosia Ślotała robi to świetnie. Warto mieć świadomość, że wszystkie nasze ubrania i to jak się ubieramy jest zależne od tego, co wymyślają co sezon światowi projektanci. Zazwyczaj jednak trendy docierają do nas z dużym opóźnieniem, dlatego też te najnowsze tendencje w modzie bywają tak powszechnie niezrozumiałe.

Tym razem Zosia Ślotała zachwyciła botanicznym płaszczem ze specjalnej kolekcji Erdem dla H&M, chustką na głowie marki Zara oraz lustrzanymi okularami przeciwsłonecznymi o modnym kształcie Belutti. To się nazywa być modną mamą! Całość uzupełnia czerwona torebka i czarne buty ze spiczastymi noskami.
 

A jak znana mama zachęca do twórczości i odkrywania talentów plastycznych dzieci w domu? Córeczka Rania już odkryła w sobie artystyczną duszę malując... na twarzy mamy niesamowicie oryginalny makijaż. Czy wasze maluchy też uwielbiają takie zabawy? ;)
 

Na wystawie w Zachęcie dzieci będą mogły zwiedzać dwie części muzealną i freestylowo-twórczą. Jest wielki kubik z pracami artystów oraz artystyczny plac zabaw z zadaniami dla dzieci, nawiązującymi do prezentowanych dzieł. Dzieła z polskiej sztuki współczesnej są tak dobrane, by działały na wyobraźnię i odwoływały się do przeżyć znanych każdemu dziecku. Są interesujące także dla dorosłych!

Dzieci przekonają się, że mogą robić najróżniejsze rzeczy:
  • obierać w galerii ziemniaki jak Julita Wójcik,
  • wyszywać makatki jak Monika Drożyńska,
  • naklejać na ścianach kolorowe taśmy jak Edward Krasiński,
  • poświęcić życie malowaniu liczb jak Roman Opałka,
  • rzucać kostkami do gry jak Ryszard Winiarski,
  • malować swoje ciało na czarno jak Aneta Grzeszykowska.
Nikt dzieciom nie narzuca tego, jak dzieła należy rozumieć, a wystawa zachęca przed wszystkim do myślenia i wyrażania własnych opinii.

Wystawa będzie otwarta aż do 3. 06. 2018, więc jeśli będziecie mieć taką okazję zabierzcie tam swoje dzieci.
Polecamy!

Zobacz też:
Redakcja poleca: Dlaczego stylistka Zosia Ślotała prowadzi blog o … macierzyństwie?
Stylistka przyznała, że na początku swej ciąży nic nie wiedziała o sprawach związanych z macierzyństwem takich jak np. wyprawka dla dziecka. Sprawdź, jak Zosia Ślotała przygotowuje się do narodzin pierwszego dziecka.
Oceń artykuł

Ocena 4 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy