Masaż Shantala
fot. Instagram/miss_zi

Ta gwiazda zna zbawienne skutki masażu Shantala

Wykonuje go swojemu dziecku codziennie!
Milena Oszczepalińska
Masaż Shantala
fot. Instagram/miss_zi
Masaż Shantala to masaż przeznaczony specjalnie dla niemowlaków i dostosowany do ich potrzeb. A jakie one są? Poza tak oczywistymi, jak potrzeba bliskości, dotyku i poczucia bezpieczeństwa, niemowlę wymaga też odpowiedniej stymulacji do radzenia sobie ze stresem. Dla tak małego człowieka wszystko jest nowe i każdego dnia dzieje się coś, co odczuwa jako zagrożenie. Radzi sobie z tym w taki sposób, że napina całe ciało.

Aby uniknąć wzmożenia napięcia mięśniowego lub zniwelować już to zaistniałe, warto jest wykonywać dziecku masaż Shantala. Jedna z gwiazd ostatnio przyznała się, że stosuje go na swoim synu codziennie. Bardzo to popieramy!

Która z gwiazd zna się na masażu Shatala?

Do praktykowania tego masażu przyznała się niedawno stylistka Zosia Slotała. Pozytywnie nas zaskoczył fakt, że gwiazda zna ten masaż i potrafi go wykonywać. Stylistka podkreśliła też, że przy pierwszym dziecku, Ranii, również stosowała codziennie masaż Shantala. Jego efekty są na tyle zadowalające, że gdy urodził się syn Leonard, postanowiła i jemu go wykonywać.
Redakcja poleca: Dlaczego stylistka Zosia Ślotała prowadzi blog o … macierzyństwie?
Stylistka przyznała, że na początku swej ciąży nic nie wiedziała o sprawach związanych z macierzyństwem takich jak np. wyprawka dla dziecka. Sprawdź, jak Zosia Ślotała przygotowuje się do narodzin pierwszego dziecka.

Co daje masaż Shantala?

Doskonale relaksuje, odpręża, a do tego pomaga w walce ze wzmożonym napięciem mięśniowym u niemowląt. Zosia Ślotała zna wszystkie jego zalety, dlatego każdego dnia znajduje czas na wymasowanie syna. Sama przyznaje, że czas, jaki poświęca dziecku, jest święty i nic nie jest ważniejsze. Na swoim profilu na Instagramie napisała:
„Czas poświęcony dziecku to święty czas dla mnie... nie ma rzeczy lub czynności która byłaby ważniejsza! (...) Od narodzin codziennie Leonardowi (wcześniej tez Ranii) wykonuję masaż SHANTALA, który wpływa pozytywne na maluszka! Niweluje wzmożone napięcie mięśniowe, pobudza receptory, poprawia sen, zmniejsza kolki i zbliża do rodzica. Ma same pozytywne efekty... zajmuje 20 minut a tak wiele robi dla naszych pociech!”.

A wy znacie? Stosujecie?

Zobacz też: Zosia Ślotała urządziła pokój dla syna

Źródło: Instagram
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy