GRY
 
 

„Zostałam potraktowana jak bydło” - rodzić po ludzku – ronić po ludzku. Nie bądźmy obojętni!

Zamiast prezentu urodzinowego prosi o wpłatę na rzecz Fundacji Rodzić po Ludzku. Sprawdź, dlaczego i przyłącz się do niesamowitej akcji.

Rodzić po ludzku – ronić po ludzku
fot. Facebook
Magda Olejarczyk założyła na Facebooku wydarzenie "Rodzić po ludzku – ronić po ludzku". Na czym ono polega? Prosi, by w dniu jej urodzin zamiast wpisywać kolejne życzenia na Facebookowej tablicy, wpłacić drobną kwotę na rzecz Fundacji Rodzić po Ludzku. Liczy się każda złotówka. Skąd taki pomysł? W opisie wydarzenia czytamy:

"26 września, 2013 roku, w żorskim szpitalu przeżyłam koszmar, zostałam potraktowana jak bydło. Każdego dnia w całej Polsce taki sam koszmar dotyka setki kobiet, trafiających w pierwszym trymestrze ciąży, z obumarłym maleństwem w brzuchu - nie dostają odpowiedniej opieki medycznej i wsparcia. Nie wiedzą, że mogą prosić o pomoc, że powinny prosić. Wspomniana fundacja walczy o prawa i profesjonalną opiekę dla kobiet, które rodzą przed 22. tygodniem ciąży. Nie bądźmy obojętni.

To najpiękniejszy prezent urodzinowy, jaki mogę dostać."

Dołącz do uczestników wydarzenia!

Zobacz też: Dekalog "Rodzenia po ludzku" - Akcja Gazety Wyborczej
Redakcja poleca: Dlaczego nasza redakcja angażuje się w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy?
Nie tylko wrzucamy pieniądze do puszek, ale same z tymi puszkami chodzimy. Czasem my, a czasem nasze dzieci. Poznaj powody, dla których redakcja mamotoja.pl wspiera WOŚP.
Doładuj
Przeładuj