Mamy radzą mamom, zdjęcie z okładki

Zostań autorką miesięcznika

Przedstawiamy historie, które zostały opublikowane w miesięczniku "Mamy radzą mamom" - wydanie październikowe. Opowiadania pochodzą z forum mamacafe.pl
Mamy radzą mamom, zdjęcie z okładki
Dział: Zwierzę w domu

Nasza suczka Majka spała ze mną, zawsze dostawała coś z mojego talerza, byłyśmy nierozłączne. Gdy okazało się, że jestem w ciąży, oddania psa nie brałam pod uwagę, bo to członek rodziny! Pierwszym planem było wyniesienie psiny ze wspólnego łoża. Dostała mięciutkie posłanko i kocyk. Gdy nauczyła się spać sama, zaczęłam oswajać ją z ubrankami, np. dostawała do powąchana niemowlęcy ciuszek. Córka urodziła się w domu. Położna towarzysząca nie widziała przeciwwskazań, by nasza suczka wszystko widziała, ale siedziała cicho w kącie, dopiero gdy Milenka wyszła z brzuszka, piesek dokładnie obwąchał, co i jak, i... poszedł spać. Przez pierwszych kilka tygodni suczka była bardzo zazdrosna. Dziś Majka i Milenka bardzo się lubią, „razem” jedzą, spacerują, bawią się i... śpią. Trzeba jednak pamiętać o szczepieniach i odrobaczaniu zwierzaczka raz na 3 miesiące.
Historia zamieszczona na forum przez użytkowniczkę: Aniinka


KOCHAM ZWIERZĘTA SYNEK MA TO CHYBA PO MNIE. NIE WYOBRAŻAM SOBIE, ŻEBY NIE BYŁO Z NAMI JAKIEGOŚ STWORKA...
Co zrobić ze zwierzaczkiem, gdy pojawia się bąbel...? Należy przyzwyczajać go już przed pojawieniem się dziecka, że nie będzie miało już takiej swobody jak wcześniej. No, a potem... Gdy byłam w szpitalu, podałam mężowi tetrową pieluszkę, która leżała obok Krzysia, coby Krosna zapoznała się z zapachem nowego lokatora. No a później? Oczywiście nie można pozwalać na zbyt wiele, ale zabraniać też nie wolno, bo skutek może być opłakany... A pieski szybko się uczą i tak jak moja Krosna potrafią być dobrymi opiekunkami. Zawsze biegnie pierwsza, gdy Krzyś zapłacze...
Historia zamieszczona na forum przez użytkowniczkę: anek62


Dział: Odstawiamy dziecko od piersi
Gdy pytano mnie, jak długo będę chciała karmić swojego maluszka, odpowiadałam, że najchętniej przez ok. pół roku, tak jak jest to „zalecane”. Miesiące mijały, Amelka stawała się coraz bardziej świadoma, co dobre, a ja szczęśliwsza, ale i niekiedy zmęczona. Najgorzej było, gdy w nocy domagała się piersi nawet co 1,5 godziny. Nic nie dawało wstawanie męża i podawanie butelki. Zdecydowałam, że będziemy Amelkę przyzwyczajali do picia z butelki. Nie tolerowała jednak żadnego mleka... Wtedy stwierdziłam, że skoro nie muszę np. chodzić do pracy, to czemu nie mam jej właściwie jednak dawać czegoś, co jest dla niej najważniejsze? Karmiłam ją do 13. miesiąca. I to był, jak się okazało, odpowiedni moment do ponownego przejścia na butelkę. Ani Amelka, ani ja nie zauważyłyśmy większych zmian. Widocznie był to po prostu ten odpowiedni czas.
Historia zamieszczona na forum przez użytkowniczkę: Czacza


Dział: Dojrzałe macierzyństwo
Dojrzałe macierzyństwo to świadome podejmowanie decyzji: o poczęciu dzieci, o ich wspólnym wychowaniu. To przede wszystkim dojrzałe rodzicielstwo – umiejętność sprostania roli mamy i taty i pogodzenia ich z rolą żony i męża. Dojrzałość zbudowana jest na miłości, szacunku i porozumieniu w kwestiach wychowania, pielęgnowania, uczenia, wskazywania priorytetów i zabawy. Ważne, by udział w tym mieli oboje rodzice – wtedy dzieci mają poczucie rodzinnej harmonii. Mój mąż uczestniczy w opiece nad bliźniakami. Dziś to już zgrane męskie trio... I wreszcie dojrzałość przejawia się w dążeniu do doskonałości: w tym, jaką przybieramy postawę jako mama i tata, jak i w ciągłym kształtowaniu swojej osobowości.
Historia zamieszczona na forum przez użytkowniczkę: kasiakozmin


Dział: Przepisy dla karmiących matek
Faszerowana papryka
Faszerowana papryka jest lekkim, smacznym i pożywnym daniem. Zawiera dużo magnezu, żelaza, sodu, potasu, wapnia, miedzi, fosforu, błonnika, kwasu foliowego, który ułatwia przyswajanie żelaza oraz witamin: B1, B2, B6, C i A. Polecam ją nie tylko wszystkim mamom, ale i ich cudownym pociechom.

Przepis
Składniki: 
l jedna duża czerwona papryka
10 dag mielonego mięsa drobiowego
1/2 torebki ugotowanego ryżu
1 łyżka posiekanej natki pietruszki lub koperku
szczypta soli

Przygotowanie:
Paprykę umyć i osuszyć. Odciąć górę
i usunąć gniazda nasienne.Odrobinę posolić. Mięso i ryż wymieszać, dodać natkę lub koperek. Takim nadzieniem wypełnić paprykę.Gotować na parze ok. 30 minut.
Przepis zamieszczony na forum przez użytkowniczkę: ewelka21

Serdecznie gratulujemy autorkom opublikowanych opowiadań!

Jeśli chcesz, aby Twoje rady znalazły się w miesięczniku, pisz do nas na forum: www.mamacafe.pl.
dział:
"Mamy radzą mamom".

Redakcja poleca: Mamy zdradzają lek na kolkę! [WIDEO]
Głośny płacz, prężenie się, wierzganie nóżkami... Atak kolki to zarówno ból dla dziecka, jak i nerwy rodziców. Masz dość noszenia godzinami maluszka na rękach i patrzenia, jak cierpi? Zobacz, jakie sposoby na kolkę zdradzają inni rodzice!
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Popularne tematy