Zapadł wyrok w sprawie ojca, który zostawił synka w rozgrzanym samochodzie
fot. Facebook/Justice for Cooper Harris

Zostawił synka w rozgrzanym samochodzie. Zapadł wyrok w jego sprawie

"Jest zły z natury" – orzekł sąd i wydał wyrok w sprawie ojca, który pozostawił w samochodzie 22-miesięcznego synka. Czy taka kara jest sprawiedliwa?
Hanna Szczesiak
Zapadł wyrok w sprawie ojca, który zostawił synka w rozgrzanym samochodzie
fot. Facebook/Justice for Cooper Harris
O tej sprawie pisały media na całym świecie. W czerwcu 2014 roku, w stanie Georgia w USA, kochający mąż i troskliwy ojciec, Justin Ross Harris, zostawił synka w rozgrzanym samochodzie. Sąd skazał mężczyznę na dożywocie i dodatkowe 32 lata więzienia za popełnienie innych przestępstw (w Stanach Zjednoczonych zapadają zwielokrotnione wyroki, gdzie sąd, aby podkreślić wagę przestępstwa, dodaje do wyroku kolejne lata).

Zostawił dziecko w samochodzie i poniesie karę

18 czerwca 2014 roku Harris miał odwieźć 22-miesięcznego Coopera do żłobka. Najpierw pojechał do baru na śniadanie, później do pracy. Zapomniał, że chłopiec jest w samochodzie i zostawił go na kilka godzin. Po 16 wyszedł z pracy i pojechał do kina – dopiero wtedy zauważył poruszającego się synka. Zatrzymał się na parkingu i wyniósł chłopca z samochodu. W sądzie tłumaczył, że cierpi na zaniki pamięci i zapomniał o dziecku.

Zobacz także: Mama broni rodziców, którzy zostawili dzieci w samochodzie

Podczas procesu wyszło na jaw, że Harris prowadził podwójne życie. Regularnie korzystał z usług prostytutek, zdradzał żonę z przypadkowymi kobietami, zawierał znajomości o charakterze erotycznym przez Internet, również z nieletnimi. Po ponad 2 latach sąd ogłosił wyrok. W sumie mężczyzna został skazany za popełnienie kilku przestępstw, w tym morderstwa, okrucieństwa wobec dzieci i nakłaniania nieletnich do czynności seksualnych.
 
Redakcja poleca: Jak przewozić noworodka w foteliku samochodowym?
Zobacz, jak przewozić dziecko w foteliku samochodowym.

"Ja bym nigdy nie zrobił czegoś takiego..."

Bardzo łatwo przychodzi nam ocenianie innych ludzi. Wielokrotnie pisaliśmy o dzieciach pozostawionych w samochodzie przez nieodpowiedzialnych rodziców. Chociaż dla nas takie zachowanie jest niezrozumiałe, nie powinniśmy jednoznacznie oceniać rodziców. Strata dziecka to ogromna tragedia dla każdej rodziny... Tym razem sytuacja jest inna – to sąd orzekł, że pozostawienie dziecka w samochodzie nie było przypadkowe, a ojciec, który się tego dopuścił, musi ponieść najsurowszą karę.

Czy według was jest jakiekolwiek usprawiedliwienie dla takiego zachowania?

Czytaj także: Auto na mrozie jest jak lodówka, nie zostawiaj w nim dziecka!
 

źródło: cnn.com
Oceń artykuł

Ocena 4 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy