GRY
 
 

Co za brak wyobraźni! Nigdy nie bierz przykładu z tej matki!

Zdjęcie opublikowane na jednym z lokalnych profili na Facebooku oburzyło nas wszystkich – zachowanie tej mamy to skrajna nieodpowiedzialność!

Matka zostawiła dziecko w wózku i poszła na zakupy
fot. Facebook/Spotted: Skarżysko-Kamienna
Zostawić dziecko przed sklepem i pójść na zakupy? Dla większości mam to kompletny brak wyobraźni. Zdjęcie opublikowane na profilu Spotted: Skarżysko-Kamienna na Facebooku pokazuje nam, że wiele mam nie widzi w tym nic złego!

Zdjęcie, które wywołało falę oburzenia

"Spotter: Nie pozdrawiam Pani która dzisiaj tj. 11.05 około godziny 12.00 na ul. Norwida na 15 minut zostawiła śpiące dziecko w wózku i poszła sobie do sklepu. Zero wyobraźni i odpowiedzialności!! Wstyd żeby obce osoby pilnowały Ci dziecka!" – tak podpisano zdjęcie niemowlaka pozostawionego w wózku pod sklepem. Taka sytuacja w ogóle nie powinna mieć miejsca!
Redakcja poleca: Jak wybrać fotelik samochodowy 15 - 36 kg?
Ekspert radzi, czym się kierować przy wyborze fotelika samochodowego.

Nie pozostawiaj dziecka bez opieki!

Pozostawienie dziecka bez opieki wydaje się skrajną nieodpowiedzialnością i brakiem wyobraźni. "Odwróciłam się tylko na chwilę" czy "nie było mnie 5 minut" – tak rodzice komentują wypadki domowe z udziałem dzieci. Czasem wystarczy chwila, by doszło do tragedii. Maluszkowi ze zdjęcia nic się nie stało, jednak pozostawienie dziecka w wózku bez opieki, nawet przy oknie, jest niemądre!

Niestety, wiele mam nie widzi w takim zachowaniu nic złego. Pod zdjęciem pojawiły się komentarze:
  • Skąd wiesz, że 15 minut, może weszła tylko na chwilę, a że dziecko spało, nie chciała wchodzić, by się nie obudziło i nie ugrzało w sklepie, zostawiła je na chwilę, jest szyba, na pewno cały czas miała je na oku, po drugie jak już te 15 minut się spokojnie temu przyglądałeś, to było wejść do sklepu i zwrócić uwagę, a nie na fb ogłaszać i robić g****burzę.
  • A ja myślę, że wózek celowo stoi pod witryną, aby mieć dziecko na oku. Nie bardzo rozumiem, o co tyle szumu. A do tych, co nie mają dzieci a dużo do powiedzenia: zajmijcie się swoimi kotami.
O co tyle szumu? O to, że rodzic powinien opiekować się swoim dzieckiem i mieć świadomość, że zostawienie dziecka na 15 minut (tak wynika z relacji świadka zdarzenia) na dworze, przed sklepem, jest nieodpowiedzialne – wystarczy chwila, żeby porwać dziecko.

Widzisz podobną sytuację? Reaguj!

Jeśli zobaczysz podobną sytuację, dziecko zamknięte w samochodzie czy maluszka pozostawionego w wózku bez opieki, nie bój się reagować! Maluch nie jest w stanie się obronić.

Co myślicie o zachowaniu tej mamy? Czy rzeczywiście zostawienie dziecka przed sklepem nie jest niczym złym? Piszcie w komentarzach!

Zobacz także: Kiedy i gdzie można zostawić dziecko bez opieki?

Źródło: Facebook
Doładuj
Przeładuj