mały chłopczyk po meczu Polska-Kolumbia
fot. screen/Twitter/@meiklejohn21

Ten mały chłopiec zalał się łzami po meczu Polska-Kolumbia. Co takiego zrobili kolumbijscy kibice?

Niemal każdy kibic polskiej drużyny zalał się łzami po ostatnim meczu polskiej reprezentacji. Mały Aleks, zagorzały fan polskiej drużyny, przeżył to jeszcze mocniej. To jak się zachowują kibicujący dorośli ma jednak olbrzymie znaczenie!
Weronika Zagojska
mały chłopczyk po meczu Polska-Kolumbia
fot. screen/Twitter/@meiklejohn21
Czasami dorośli, którzy poddają się skrajnym emocjom w czasie kibicowania, zapominają, że one udzielają się też najmłodszym. I to ze wzmożoną siłą. Tylko, że dzieci nie do końca potrafią nad tym później zapanować. Zresztą niektórym dorosłym też to słabo wychodzi.

Czarna rozpacz małego kibica na trybunach

Do sieci trafiło nagranie ze stadionu w Kazaniu, na którym po przegranej Polaków w meczu Polska-Kolumbia mały kibic wpadł w totalną rozpacz. Mały chłopiec płacze i roztrzęsiony wtula się w ramiona taty. Nie może przestać. Jak zareagowali kibice przeciwnej drużyny, którzy stali obok?

Kolumbijscy kibice widząc jak dziecko rozpacza po porażce ukochanej drużyny zaczęli skandować "Polska, Polska!" i głaskali je po głowie. Tak chcieli poprawić chłopcu humor. Czy im się to udało?

"Nasze dziecko po wyeliminowaniu Polski z mundialu, zalało się łzami. Kolumbijscy fani zachowali się wobec niego absolutnie fantastycznie. To najlepsza grupa kibiców, z jaką kiedykolwiek miałem styczność. Niesamowite wsparcie" – podpisał filmik na Twitterze tata małego fana.

Redakcja poleca: Czy zapisać dziecko na piłkę nożną? – zobacz film
O karierze piłkarskiej marzy niejeden chłopak i niejedna dziewczynka. Ale aby taką karierę zrobić, trzeba zacząć trenować od małego. Zresztą na treningi piłki nożnej warto zapisać dziecko nie (tylko) z powodów ambicjonalnych. Dlaczego? Zobacz film z treningu Akademii Piłkarskiej Legia Warszawa.

Wyjątkowe zachowanie kolumbijskich kibiców

Zobaczcie tę niesamowitą reakcję. Czy polskich kibiców też byłoby stać na taki gest?

Na szczęście mały kibic następnego ranka w pokoju hotelowym czuł się już znacznie lepiej. Tata małego fana polskiej reprezentacji opublikował na Twitterze zdjęcie uśmiechniętego już chłopca w kapeluszu w kolumbijskich barwach. Czy to znaczy, że nie należy zabierać dzieci na mecze, ani nie wciągać ich w kibicowanie? Nie, ale trzeba uczyć dzieci, że sport to także porażki. Że porażka to nic złego. To normalna część życia. Nie ma sukcesów bez porażek. I w sporcie, i w życiu. I to, że staje się do walki jest już zwycięstwem.
  To nie jest czcza gadanina. To ważna lekcja dla dzieci. To jak się zachowujesz rodzicu jako kibic ma olbrzymi wpływ na twoje dziecko. Warto o tym pamiętać! To internetowy hejt powinien być karalny i niewybaczalny, a nie porażka. Wielu sportowców zanim zaczęło osiągać sukcesy ponosiło same porażki. To ich ukształtowało i pozwoliło później osiągać ogromne sukcesy. To strach przed porażką może uniemożliwić w przyszłości twojemu dziecku osiągnięcie zwycięstw. Chyba wielu z nas po ostatnim meczu o tym zapomniało, prawda?

Czy zabralibyście/zabieracie swoje dzieci na mecze piłki nożnej?

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy