niemowlę zasypia przy heavy metalu
fot. screen/TikTok

Nowy hit z TikToka: heavy metal USYPIA niemowlę w 40 SEKUND!

Filmik, na którym niemowlę w ciągu sekund przechodzi od płaczu do snu przy płynącej w tle muzyce heavymetalowej, obejrzało w ciągu kilku dni ponad milion osób. Mina taty dziecka mówi wszystko!
Ewa Janczak-Cwil
niemowlę zasypia przy heavy metalu
fot. screen/TikTok
To nie pierwszy taki filmik udostępniony w sieci, który pokazuje, że można zanoszącego się płaczem niemowlaka uspokoić muzyką raczej niekojarzącą się dorosłym ze spokojem. Widzieliśmy już niemowlaki uspokajające się lub zasypiające przy muzyce zespołów Slipknot, Pantera lub przy norweskim black metalu!

Czy tajemnica tkwi w heavy metalu?

Okazuje się, że nie. Niemowlęta mogą uspokajać się przy różnych gatunkach muzyki. Najważniejsze jest, aby miała wyraźny rytm. Niektóre niemowlęta zasną przy Metallice, inne przy muzyce hip-hopowej, a jeszcze inne przy klasycznym rocku lub pop-rocku, np. przy Poparzonych Kawą. 

Naukowcy potwierdzili, że rytmiczna muzyka wpływa na niemowlęta kojąco. Chodzi o to, że szybki rytm tworzy dźwiękowe tło zwane białym szumem, który ma działanie uspokajające. 

Spokój w 15 sekund, sen w 40 sekund! 

Filmik udostępniła Mary O'Brien. Widać na nim partnera Mary z płaczącym niemowlęciem na rękach. Tatuś kołysze malucha, ale ten nadal rozpaczliwie płacze. W końcu w tle zaczyna płynąć, choć chyba w odniesieniu do tego gatunku muzyki to nienajlepsze określenie, heavymetalowy kawałek „Jezebel” grupy Memphis May Fire.

Początkowo niemowlę płacze nadal, ale po chwili zaczyna się uspokajać, a w końcu zasypia. Wszystko to trwa mniej niż 40 sekund! Mina taty – bezcenna!
 
@maryeobrien

Why.

♬ original sound - Mary OBrien

Chcesz wypróbować usypiające działanie muzyki na własne dziecko? Masz do tego zielone światło, ale pod jednym warunkiem – muzyka nie może być głośna, żeby nie uszkodziła słuchu niemowlęcia!

Sprawdź też:
Redakcja poleca: Teatrzyk cieni
Nie masz pomysłu na zabawę z dzieckiem wieczorową porą? Podpowiadamy! Zobacz, co mogą zrobić ludzkie dłonie.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy