mama karmi piersią
fot. Facebook/Briar Lusia Mcquenn

Zwykły gest, a jakże ważny dla młodej matki! Kochamy tę starszą panią!

Czasem wystarczy dobre słowo, uśmiech, lub gest, by sprawić komuś wspaniałą niespodziankę! Zwłaszcza wrażliwym młodym mamom!
mama karmi piersią
fot. Facebook/Briar Lusia Mcquenn
Mamy czasem z trudem odnajdują się w nowym świecie z dzieciątkiem przy boku. Wiele prostych czynności, sprawia im trudność i niestety nie zawsze mogą liczyć na pomoc bliskiej osoby.

I znowu zimny posiłek...

Ta 22-letnia kobieta, wybrała się po raz pierwszy ze swoim 8-tygodniowym dzieckiem do kawiarni. Postanowiła sprawić sobie przyjemność i zjeść śniadanie na mieście. Niestety po złożeniu zamówienia na jajka sadzone, okazało się, że jej synek także poczuł głód.

Mama nie miała wyjścia i musiała nakarmić dziecko. Gdy więc kelnerka przyniosła jej zamówienie do stolika, Briar Mcquenn, mogła tylko ze smutkiem spoglądać ma stygnący posiłek. Nagle karmiąca kobieta zauważyła, że do jej stolika zbliża się starsza pani.
Redakcja poleca: Jak karmić dziecko piersią cz. 2
W tej części filmu poznasz wygodne pozycje przy karmieniu piersią.

"Jaka z Ciebie wspaniała mama! Nie pozwolimy, by Twoje jedzenie wystygło!"

Młoda mama zamarła, myśląc, że kobieta chce zwrócić jej uwagę na karmienie w miejscu publicznym. Ku jej zdziwieniu okazało się, że ta… zaczęła kroić jej jajko na małe kawałki, by zajęta dzieckiem mama, mogła jednocześnie karmić i sama jeść.Ten niezwykle prosty, ale pełen empatii gest, ogromnie wzruszył 22-latkę. Dowód wsparcia od nieznanej osoby dał jej nadzieję, że ludzie wspierają matki i ich dzieci, w różnych okolicznościach.

Oczywiście nic by się nie stało, gdyby mama nakarmiła dziecko, a potem sama zjadła swój posiłek. Czy nie jest przyjemniej jednak zjadać ciepłe danie, kiedy jest smaczne i pożywne? Każda mama wie przecież, jak ciężko znaleźć czas na posiłek, kąpiel, czy nawet skorzystanie z toalety, kiedy ma się pod opieką maluchy ;-)

Przeczytaj także: Tego nie rób! Zakazy dla młodej mamy
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy