Trojaczki, trzy noworodki
fot. Fotolia

Miejsce: szpital, wydarzenie: trzy porody trzech sióstr

Trzy siostry, trzy porody... w tym samym dniu i w tym samym szpitalu. Czwarta siostra też w ciąży, czeka na poród w tym samym miejscu. To jednak prawda, że życie pisze najciekawsze scenariusze.
Monika Karbarczyk
Trojaczki, trzy noworodki
fot. Fotolia
Tego nikt by lepiej nie wymyślił! Trzy siostry, trzy porody, dzień ten sam, miejsce to samo.Mairead Fitzpatrick, Joeline Godfrey i Bernie Ward urodziły dzieci w tym samym dniu w jednym szpitalu w Mayo w Irlandii. Pierwszy urodził się Thomas Óg - syn Mairead. Później na świat przyszła córka Joeline - Sorcha. Ostatnia rodziła Bernie. Jej syn Phelim przyszedł na świat 17 godzin po Thomasie.

– Nie planowałyśmy tego. Gdybyśmy planowały na pewno by się nie udało... a tak, jesteśmy tu razem – powiedziała dziennikarzom jedna z sióstr. Ich rodziny cieszą się potrójnie... z trzech nowych członków rodziny, z tego, że nie muszą jeździć w odwiedziny do trzech szpitali i że dziewczyny mogą się w tych ważnych chwilach wzajemnie wspierać.
A opiekujący się dziewczynami personel szpitalny podkreślił, że taka sytuacja miała w ich szpitalu po raz pierwszy i nikt z lekarzy nie słyszał o podobnym przypadku.

Siostrom gratulujemy! To naprawdę ciekawa historia. Ciekawe jesteśmy, czy ktoś słyszał o podobnej w Polsce?

Polecamy: Zdarzają się ucieczki z sali porodowej - wywiad z położną

Źródło: www.irishtimes.com
Redakcja poleca: Poród z partnerem – film
Każda kobieta obawia się porodu. Czy warto przeżyć to wydarzenie razem z partnerem? Odpowiada nasz psycholog Adriana Klos.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy