5-latka z burzą włosów pozuje w profesjonalnych sesjach zdjęciowych
fot. Instagram/miaaflalo

Takich włosów u 5-latki jeszcze nie widzieliście! Ale czy to odpowiednia fryzura do wieku?

Dziewczynka ma tak piękne i bujne włosy, że już bierze udział w sesjach zdjęciowych. Podobno bardzo to lubi. Niektórzy jednak widzą w tym pewne zagrożenie. Mają rację?
Milena Oszczepalińska
5-latka z burzą włosów pozuje w profesjonalnych sesjach zdjęciowych
fot. Instagram/miaaflalo
O 5-letniej Mii Aflalo z Tel Awiwu zrobiło się głośno za sprawą zdjęć na instagramie, na których pozowała w różnych stylizacjach. Ale to nie kreacje, a włosy dziewczynki zrobiły największą furorę. Jej fryzurą zachwycił się nawet sam Vogue! Choć jest naprawdę niesamowita, wielu osobom nie przydało do gustu takie stylizowanie kilkulatki. Pod zdjęciami Mii posypało się wiele negatywnych komentarzy. Czy słusznie?

Czy 5-latka powinna mieć fryzury jak dorosłe kobiety?

Hollywoodzkie fale, loki, włosy wysoko uniesione nad głową – to fryzury, które kobiety często wybierają na wielkie wyjścia. Wyglądają wówczas szykownie, elegancko, kobieco… Małe dziewczynki noszą natomiast zazwyczaj fikuśne warkocze, kucyki albo rozpuszczone włosy upięte jedynie kolorowymi spineczkami i wyglądają… dziewczęco.

Nie dziwi zatem fakt, że wielu internautów krytykuje zdjęcia Mii, twierdząc, że takie stylizowanie 5-latki to zabieranie jej dzieciństwa. Po co na siłę robić z niej kobietę, którą przecież jeszcze nie jest? Oczywiście stylistka broni się, twierdząc, że dziewczynka zawsze podczas pracy jest grzeczna, uśmiechnięta i wyraźnie to lubi. No cóż, małe dziewczynki zazwyczaj lubią bawić się w dorosłych, ale gdy jest to robione na poważnie, budzi jednak spore zastrzeżenia.
  [content:8_987,,0_16067,8_486,2_1254:PsychologicalTest]

A wy co sądzicie o tego typu stylizacjach dla kilkulatek? Zrobiłybyście podobne fryzury waszym córkom, gdyby miały tak długie i gęste włosy? Czy jednak, tak jak my, urzekają was dziewczęce warkoczyki?

Źródło: instagram
 
Zobacz też:
Redakcja poleca: Fryzury dla dziewczynek na długie włosy – proste, szybkie, efektowne
Zobacz, jak szybko, modnie i wygodnie uczesać córkę. Nasze propozycje fryzur dla dziewczynek, które noszą długie włosy, to: fikuśny kok, upięcie w kształcie koszyczka lub oryginalny kucyk. Sprawdzą się na różne okazje. Fryzjerka pokazuje krok po kroku, w jaki sposób można szybko i efektownie uczesać dziecko.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy