Marko Tiny Love mata
fot. materiały prasowe

5 zabawek, których nie może zabraknąć w wyprawce niemowlaka. Uczą, bawią i... są piękne!

Ech, zabawki… Sympatyczne zwierzątka, przepiękne kolory czy mnóstwo interaktywnych elementów, czyli wszystko to, co ucieszy nie tylko niemowlaka, ale i rodziców. Wiadomo jednak, że od nadmiaru boli głowa, dlatego warto wybierać zabawki, które łączą w sobie wszystkie te elementy, a przy okazji uczą, rozwijają kreatywność i zmysły.
Marko Tiny Love mata
fot. materiały prasowe
Niemowlęta niezwykle szybko uczą się otaczającego je świata. Co więcej – na wielu płaszczyznach jednocześnie. Kojarzą, uczą się komunikować, rozwijają zmysły i wyobraźnię, ćwiczą zarówno ruchy całego ciała, jak i ruchy precyzyjne. A do tego dochodzi jeszcze rozwój emocjonalny i społeczny.
Oto 5 zabawek, które zapewnią maluszkowi doświadczanie na wszystkich tych płaszczyznach.

Wielofunkcyjny leżaczek-bujaczek z funkcją krzesełka 3w1

To wyjątkowe i innowacyjne rozwiązanie pozwala jednym kliknięciem przestawić maluszka z pozycji drzemki do pozycji zabawy i cieszyć się wspólnie spędzanym czasem!

Pierwszy poziom zabawki, to leżaczek. Maluszek przebywa w bezpiecznej, półleżącej pozycji i może łatwo obserwować, co dzieje się w domu. Poziom środkowy – bujaczek – to idealne miejsce do zabawy. Może pełnić również funkcję uspokajacza. Wibrujące ruchy mogą pomóc dziecięcemu układowi trawiennemu złagodzić dyskomfort wywołany np. kolką a pozycja półleżąca będzie bezpieczna dla maluszka, który cierpi na refluks. Trzecim poziomem jest krzesełko. Dzięki podniesieniu oparcia do maksymalnej wysokości oraz rozłożeniu przedniej i tylnej blokady leżaczka uzyskujemy krzesełko do karmienia. Taka pozycja jest również idealna do spędzania czasu twarzą w twarz z dzieckiem – zabawy, wygłupów, czytania, opowiadania historii – po prostu spędzania wspólnie czasu!

Uzupełnieniem leżaczka-bujaczka jest ruchome ramię z zabawką świetlno-muzyczną, która może zostać aktywowana przez dziecko. Do dwóch płatków przymocowane zostały urocze, szeleszczące zawieszki. Zabawki są przymocowane na paski z rzepami, co umożliwia ich zdjęcie i umieszczenie dowolnych zabaweczek, aby urozmaicić dziecku zabawę. Zabawka posiada 9 melodii oraz dwa stopnie głośności, a dźwięk można ustawić w 3 trybach pracy (muzyka zabawna lub kojąca w trybie ciągłym albo melodie aktywowane przez dziecko).
Redakcja poleca: SIDS, czyli zespół nagłej śmierci łóżeczkowej u niemowląt: jak zapobiegać?
SIDS to zespół nagłej śmierci łóżeczkowej, który dotyka niemowląt. Dzieci są pozornie zdrowe, ale pewnego dnia nie budzą się już ze snu. Jednak rodzice nie są bez szans! Można zmniejszyć ryzyko SIDS i skutecznie zapobiegać nagłej śmierci łóżeczkowej niemowląt. Sprawdź, co to za choroba, i które dzieci są szczególnie zagrożone SIDS.

Gimnastyka dla bobasa z pałąkami Kick&Play

To coś więcej niż zwykła mata! Gimnastyka dla bobasa z pałąkami Kick&Play – Farma jest ewolucyjnym i innowacyjnym rozwiązaniem w dziedzinie mat edukacyjnych dla dzieci z aż 18 rozwojowymi aktywnościami dla malucha (między innymi znajdziemy tu bezpieczne lusterko oraz elementy świecące i grające). Na początkowym etapie możesz skorzystać z dodatkowej funkcji, a mianowicie unieść i połączyć brzegi na obwodzie maty, tworząc przytulne, zapewniające poczucie bezpieczeństwa miejsce dla dziecka.


Zabawa na macie wspiera ruchy całego ciała, rozwój mowy, zmysłów oraz wyobraźni, a także emocji. Zachęca do unoszenia głowy, wspomaga kontrolowanie ruchów ręki, koordynację wzrokowo-ruchową, doskonalenie sprawności ruchowej i rozumienie zależności przyczyna – skutek.

To, co wyróżnia gimnastykę dla bobasa z pałąkami Kick&Play,  to plansza dźwiękowa. W pierwszych miesiącach rozwoju dziecko może uderzać w nią nóżkami, a gdy trochę podrośnie – rączkami, aby uatrakcyjnić  czas leżenia. Jest to z pewnością przestrzeń do nieograniczonej zabawy. Nie tylko samego maluszka – z pewnością interaktywne elementy spodobają się wielu rodzicom i starszemu rodzeństwu. Spróbujcie choćby zabawy z lusterkiem! Róbcie różne zabawne miny i próbujcie z malcem odgadnąć, jakie uczucia one wyrażają: radość, rozbawienie, a może złość czy smutek? To doskonała lekcja tego, jak wyrażać i nazywać emocje.

Karuzela – Rośnij z muzyką – Zabawa na łące

Zabawka jest doskonałym rozwiązaniem, ułatwiającym przejście z czasu zabawy i aktywności do odpoczynku. To doskonała kombinacja muzyki i ruchu. Z jednej strony karuzela – Rośnij z muzyką – Zabawa na łące jest w stanie pobudzić zmysły bawiącego się maleństwa, z drugiej – ułatwić mu przygotowanie się do snu.

Unikalny system poruszania się karuzeli 4D (zabawki skierowane są zawsze w stronę dziecka) oraz obserwacja uroczych zabawek „tańczących” do 18 melodii z 6 różnych kategorii zapewniających 40 minut ciągłej, niepowtarzającej się muzyki, które rozwijają koordynację wzrokową oraz zmysły dziecka.
Ale to, co rodzice docenią z pewnością, to fakt, że zabawka „rośnie” razem z dzieckiem. Gdy maluszek będzie już potrafił samodzielnie siedzieć, wystarczy demontaż górnej części karuzeli, a mechanizm w prosty sposób zamieni się w przenośną pozytywkę.

Zabawka interaktywna/Karuzela Czas dla Brzuszka

To rozwiązanie, które pomaga dzieciom spędzać więcej czasu na brzuszku – maluszki oczarowane i zaangażowane w zabawę… często zapominają, że przebywają właśnie w tej pozycji. Zabawka posiada balansujący ruch i obracające się o 360° ramiona, na których wiszą przyjazne postacie zwierzątek oraz lusterko – to one nieustannie inspirują malca do podnoszenia główki.

Zabawka wyposażona jest także w tryb muzyki i światełek, które dodatkowo uatrakcyjnią zabawę. Ma też klips dla łatwego mocowania, dzięki któremu można ją również zabrać w podróż.

Książeczka interaktywna – dwustronna – Zabawa na łące

Idealna propozycja dla najmłodszych czytelników! Dziecko słucha, kiedy mu czytamy, a pośrednio uczy się mówić. Co więcej, czytanie i opowiadanie jest jedną z najlepszych form wspierających i rozwijających wyobraźnię malucha. Z czasem, kiedy podrośnie będziecie mogli wykorzystać książeczkę, jako punkt wyjścia do tworzenia własnych historii!


Interaktywna książeczka „Zabawa na łące” jest dwustronna – z jednej strony czarno-biała, z drugiej – kolorowa. Wyposażona jest w liczne aktywizujące elementy, dzięki którym idealnie wspiera zmysł wzroku dziecka. Maluchowi z pewnością przypadną do gustu zabawne tekstury, kontrastujące kształty i kolorowe postaci. To jednak trening nie tylko wzroku! Aktywizujące elementy książeczki pomagają wydłużyć czas spędzany przez dziecko na brzuszku, wzmacniając tym samym mięśnie ramion i karku.  Książeczka jest łatwa do złożenia i zabrania ze sobą, dokądkolwiek z maluszkiem zmierzacie. Zabawka pasuje do większości wózków, kołysek. Dzięki temu rozwój jest zawsze w zasięgu ręki dziecka.

Przynajmniej 7 korzyści!

Wszystkie zabawki i produkty marki Tiny Love stworzone są z myślą o Siedmiu Elementach Rozwoju Dziecka. Mowa tu o takich obszarach jak:

KOJARZENIE 
To rozwój procesów umysłowych, dzięki którym rozumiemy świat. Dziecko spogląda na zabawki i podczas zwykłej zabawy a-ku-ku uczy się, że nawet jeżeli czegoś nie widzi, nie oznacza, że tego nie ma.
JĘZYK I KOMUNIKOWANIE SIĘ
Czyli umiejętność dzielenia się pomysłami, myślami i uczuciami. Opowiadanie historii i czytanie książeczek będzie dobrym punktem wyjścia do rozwoju tej sfery.
KREATYWNOŚĆ I WYOBRAŹNIA
To zdolność do tworzenia w umyśle obrazów, pomysłów, myśli i uczuć. To jednocześnie umiejętność improwizacji, podejmowania inicjatyw i rozwiązywania problemów. Pomocne w tym będzie wymyślani przygód zabawkowych bohaterów.
ROZWÓJ EMOCJONALNY I SPOŁECZNY
To zdrowa podstawa do rozwoju i nauki. Sprawdzi się zabieranie ze sobą ulubionych zabawek, gdy wychodzicie z domu.
ZMYSŁY
Ruch, kolor, dźwięk i materiały stymulują zmysły dziecka. Informacje z otoczenia odbieramy wszystkimi 5 zmysłami, dlatego zabawki niemowlęcia powinny stymulować każdy z nich.
RUCHY PRECYZYJNE
Dotyczą mięśni nadgarstków, dłoni i palców, a także mięśni otaczających usta i oczy. W miarę, jak dziecko rośnie, ważne jest zapewnienie, aby ruchy precyzyjne rozwijały się w synchronizacji z emocjonalną i fizyczną dojrzałością. Pomocne w ich rozwoju będą wszelkie angażujące elementy zabawek, czyli te, dzięki którym malec uczy się chwytania, uderzania czy trzymania przedmiotów.
RUCHY CAŁEGO CIAŁA
Są związane z mięśniami odpowiedzialnymi za działania – takie, jak siedzenie, raczkowanie, chodzenie i inne. Pomocne w ich rozwoju będą wszelkie aktywności maluszka na brzuszku, ćwiczenia poprawiające koordynację, wzmacniające plecy, szyję i mięśnie ramion. Doskonale sprawdzą się choćby aktywności na macie.

Jeżeli zastanawiasz się czego potrzebujesz do idealnej wyprawki dla swojego dzidziusia, zapraszamy do bezpłatnych konsultacji telefonicznych lub online z ekspertem ds. wyprawki dla noworodka.
Podzielimy się z Wami naszym doświadczeniem i przydatnymi poradami. Kliknij TUTAJ

Materiał powstał z udziałem Marko
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy