Marko Tiny Love mata
fot. materiały prasowe

5 zabawek, których nie może zabraknąć w wyprawce niemowlaka. Uczą, bawią i... są piękne!

Ech, zabawki… Sympatyczne zwierzątka, przepiękne kolory czy mnóstwo interaktywnych elementów, czyli wszystko to, co ucieszy nie tylko niemowlaka, ale i rodziców. Wiadomo jednak, że od nadmiaru boli głowa, dlatego warto wybierać zabawki, które łączą w sobie wszystkie te elementy, a przy okazji uczą, rozwijają kreatywność i zmysły.
Marko Tiny Love mata
fot. materiały prasowe
Niemowlęta niezwykle szybko uczą się otaczającego je świata. Co więcej – na wielu płaszczyznach jednocześnie. Kojarzą, uczą się komunikować, rozwijają zmysły i wyobraźnię, ćwiczą zarówno ruchy całego ciała, jak i ruchy precyzyjne. A do tego dochodzi jeszcze rozwój emocjonalny i społeczny.
Oto 5 zabawek, które zapewnią maluszkowi doświadczanie na wszystkich tych płaszczyznach.

Wielofunkcyjny leżaczek-bujaczek z funkcją krzesełka 3w1

To wyjątkowe i innowacyjne rozwiązanie pozwala jednym kliknięciem przestawić maluszka z pozycji drzemki do pozycji zabawy i cieszyć się wspólnie spędzanym czasem!

Pierwszy poziom zabawki, to leżaczek. Maluszek przebywa w bezpiecznej, półleżącej pozycji i może łatwo obserwować, co dzieje się w domu. Poziom środkowy – bujaczek – to idealne miejsce do zabawy. Może pełnić również funkcję uspokajacza. Wibrujące ruchy mogą pomóc dziecięcemu układowi trawiennemu złagodzić dyskomfort wywołany np. kolką a pozycja półleżąca będzie bezpieczna dla maluszka, który cierpi na refluks. Trzecim poziomem jest krzesełko. Dzięki podniesieniu oparcia do maksymalnej wysokości oraz rozłożeniu przedniej i tylnej blokady leżaczka uzyskujemy krzesełko do karmienia. Taka pozycja jest również idealna do spędzania czasu twarzą w twarz z dzieckiem – zabawy, wygłupów, czytania, opowiadania historii – po prostu spędzania wspólnie czasu!

Uzupełnieniem leżaczka-bujaczka jest ruchome ramię z zabawką świetlno-muzyczną, która może zostać aktywowana przez dziecko. Do dwóch płatków przymocowane zostały urocze, szeleszczące zawieszki. Zabawki są przymocowane na paski z rzepami, co umożliwia ich zdjęcie i umieszczenie dowolnych zabaweczek, aby urozmaicić dziecku zabawę. Zabawka posiada 9 melodii oraz dwa stopnie głośności, a dźwięk można ustawić w 3 trybach pracy (muzyka zabawna lub kojąca w trybie ciągłym albo melodie aktywowane przez dziecko).
Redakcja poleca: Symptomy przemocy wobec dziecka: czy zmiana zachowania to sygnał, że dziecko jest ofiarą przemocy? [WIDEO]
Symptomy przemocy wobec dziecka nie zawsze łatwo zauważyć. Ale jeżeli pogodny maluch nagle staje się smutny i niechętnie nawiązuje kontakt, to może być sygnał, że doświadcza przemocy – mówi socjolog Renata Szredzińska z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Zobacz film, w którym ekspert daje wskazówki, po czym poznać objawy stosowania przemocy wobec dziecka.

Gimnastyka dla bobasa z pałąkami Kick&Play

To coś więcej niż zwykła mata! Gimnastyka dla bobasa z pałąkami Kick&Play – Farma jest ewolucyjnym i innowacyjnym rozwiązaniem w dziedzinie mat edukacyjnych dla dzieci z aż 18 rozwojowymi aktywnościami dla malucha (między innymi znajdziemy tu bezpieczne lusterko oraz elementy świecące i grające). Na początkowym etapie możesz skorzystać z dodatkowej funkcji, a mianowicie unieść i połączyć brzegi na obwodzie maty, tworząc przytulne, zapewniające poczucie bezpieczeństwa miejsce dla dziecka.


Zabawa na macie wspiera ruchy całego ciała, rozwój mowy, zmysłów oraz wyobraźni, a także emocji. Zachęca do unoszenia głowy, wspomaga kontrolowanie ruchów ręki, koordynację wzrokowo-ruchową, doskonalenie sprawności ruchowej i rozumienie zależności przyczyna – skutek.

To, co wyróżnia gimnastykę dla bobasa z pałąkami Kick&Play,  to plansza dźwiękowa. W pierwszych miesiącach rozwoju dziecko może uderzać w nią nóżkami, a gdy trochę podrośnie – rączkami, aby uatrakcyjnić  czas leżenia. Jest to z pewnością przestrzeń do nieograniczonej zabawy. Nie tylko samego maluszka – z pewnością interaktywne elementy spodobają się wielu rodzicom i starszemu rodzeństwu. Spróbujcie choćby zabawy z lusterkiem! Róbcie różne zabawne miny i próbujcie z malcem odgadnąć, jakie uczucia one wyrażają: radość, rozbawienie, a może złość czy smutek? To doskonała lekcja tego, jak wyrażać i nazywać emocje.

Karuzela – Rośnij z muzyką – Zabawa na łące

Zabawka jest doskonałym rozwiązaniem, ułatwiającym przejście z czasu zabawy i aktywności do odpoczynku. To doskonała kombinacja muzyki i ruchu. Z jednej strony karuzela – Rośnij z muzyką – Zabawa na łące jest w stanie pobudzić zmysły bawiącego się maleństwa, z drugiej – ułatwić mu przygotowanie się do snu.

Unikalny system poruszania się karuzeli 4D (zabawki skierowane są zawsze w stronę dziecka) oraz obserwacja uroczych zabawek „tańczących” do 18 melodii z 6 różnych kategorii zapewniających 40 minut ciągłej, niepowtarzającej się muzyki, które rozwijają koordynację wzrokową oraz zmysły dziecka.
Ale to, co rodzice docenią z pewnością, to fakt, że zabawka „rośnie” razem z dzieckiem. Gdy maluszek będzie już potrafił samodzielnie siedzieć, wystarczy demontaż górnej części karuzeli, a mechanizm w prosty sposób zamieni się w przenośną pozytywkę.

Zabawka interaktywna/Karuzela Czas dla Brzuszka

To rozwiązanie, które pomaga dzieciom spędzać więcej czasu na brzuszku – maluszki oczarowane i zaangażowane w zabawę… często zapominają, że przebywają właśnie w tej pozycji. Zabawka posiada balansujący ruch i obracające się o 360° ramiona, na których wiszą przyjazne postacie zwierzątek oraz lusterko – to one nieustannie inspirują malca do podnoszenia główki.

Zabawka wyposażona jest także w tryb muzyki i światełek, które dodatkowo uatrakcyjnią zabawę. Ma też klips dla łatwego mocowania, dzięki któremu można ją również zabrać w podróż.

Książeczka interaktywna – dwustronna – Zabawa na łące

Idealna propozycja dla najmłodszych czytelników! Dziecko słucha, kiedy mu czytamy, a pośrednio uczy się mówić. Co więcej, czytanie i opowiadanie jest jedną z najlepszych form wspierających i rozwijających wyobraźnię malucha. Z czasem, kiedy podrośnie będziecie mogli wykorzystać książeczkę, jako punkt wyjścia do tworzenia własnych historii!


Interaktywna książeczka „Zabawa na łące” jest dwustronna – z jednej strony czarno-biała, z drugiej – kolorowa. Wyposażona jest w liczne aktywizujące elementy, dzięki którym idealnie wspiera zmysł wzroku dziecka. Maluchowi z pewnością przypadną do gustu zabawne tekstury, kontrastujące kształty i kolorowe postaci. To jednak trening nie tylko wzroku! Aktywizujące elementy książeczki pomagają wydłużyć czas spędzany przez dziecko na brzuszku, wzmacniając tym samym mięśnie ramion i karku.  Książeczka jest łatwa do złożenia i zabrania ze sobą, dokądkolwiek z maluszkiem zmierzacie. Zabawka pasuje do większości wózków, kołysek. Dzięki temu rozwój jest zawsze w zasięgu ręki dziecka.

Przynajmniej 7 korzyści!

Wszystkie zabawki i produkty marki Tiny Love stworzone są z myślą o Siedmiu Elementach Rozwoju Dziecka. Mowa tu o takich obszarach jak:

KOJARZENIE 
To rozwój procesów umysłowych, dzięki którym rozumiemy świat. Dziecko spogląda na zabawki i podczas zwykłej zabawy a-ku-ku uczy się, że nawet jeżeli czegoś nie widzi, nie oznacza, że tego nie ma.
JĘZYK I KOMUNIKOWANIE SIĘ
Czyli umiejętność dzielenia się pomysłami, myślami i uczuciami. Opowiadanie historii i czytanie książeczek będzie dobrym punktem wyjścia do rozwoju tej sfery.
KREATYWNOŚĆ I WYOBRAŹNIA
To zdolność do tworzenia w umyśle obrazów, pomysłów, myśli i uczuć. To jednocześnie umiejętność improwizacji, podejmowania inicjatyw i rozwiązywania problemów. Pomocne w tym będzie wymyślani przygód zabawkowych bohaterów.
ROZWÓJ EMOCJONALNY I SPOŁECZNY
To zdrowa podstawa do rozwoju i nauki. Sprawdzi się zabieranie ze sobą ulubionych zabawek, gdy wychodzicie z domu.
ZMYSŁY
Ruch, kolor, dźwięk i materiały stymulują zmysły dziecka. Informacje z otoczenia odbieramy wszystkimi 5 zmysłami, dlatego zabawki niemowlęcia powinny stymulować każdy z nich.
RUCHY PRECYZYJNE
Dotyczą mięśni nadgarstków, dłoni i palców, a także mięśni otaczających usta i oczy. W miarę, jak dziecko rośnie, ważne jest zapewnienie, aby ruchy precyzyjne rozwijały się w synchronizacji z emocjonalną i fizyczną dojrzałością. Pomocne w ich rozwoju będą wszelkie angażujące elementy zabawek, czyli te, dzięki którym malec uczy się chwytania, uderzania czy trzymania przedmiotów.
RUCHY CAŁEGO CIAŁA
Są związane z mięśniami odpowiedzialnymi za działania – takie, jak siedzenie, raczkowanie, chodzenie i inne. Pomocne w ich rozwoju będą wszelkie aktywności maluszka na brzuszku, ćwiczenia poprawiające koordynację, wzmacniające plecy, szyję i mięśnie ramion. Doskonale sprawdzą się choćby aktywności na macie.

Jeżeli zastanawiasz się czego potrzebujesz do idealnej wyprawki dla swojego dzidziusia, zapraszamy do bezpłatnych konsultacji telefonicznych lub online z ekspertem ds. wyprawki dla noworodka.
Podzielimy się z Wami naszym doświadczeniem i przydatnymi poradami. Kliknij TUTAJ

Materiał powstał z udziałem Marko
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy