Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Kapelan i egzorcysta molestowali jedną nieletnią?
Adobe Stock
Aktualności

Kapelan i egzorcysta molestowali jedną nieletnią?

Do sądu w Katowicach właśnie trafiła sprawa dotycząca dwóch członków zakonu franciszkanów. O. Franciszek i o. Paweł są oskarżeni o molestowanie nieletniej. Żaden z franciszkanów nie przyznał się do winy.

W 2019 roku kobieta postanowiła zgłosić się do delegata katowickiej archidiecezji i opowiedzieć, że wykorzystało ją seksualnie dwóch franciszkanów z katowickiego klasztoru. Kościół zgłosił sprawę do prokuratury. Śledztwo trwało dwa lata.

Rzecznik Praw Dziecka: "Potrzebujemy Narodowej Strategii przeciw Przemocy wobec Dzieci" [WIDEO]

Czy szpitalny kapelan i egzorcysta okażą się winni?

Po raz pierwszy do „innej czynności seksualnej” miał zmusić 15-latkę o. Paweł, który pełnił posługę w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka. Kiedy kilka lat później, dziewczyna opowiedziała o wszystkim swemu spowiednikowi – ten zamiast pomóc, niejednokrotnie miał doprowadzać ją do „innych czynności seksualnych”.
Kilka lat później powiedziała o wszystkim swojemu spowiednikowi – o. Franciszkowi, egzorcyście. Zamiast pomóc, on też miał ją wykorzystywać seksualnie (w latach 2011 i 2012).

Ojcowie pod policyjnym nadzorem

O. Paweł przestał pełnić funkcję kapelana w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w 2019 roku. Wtedy bowiem do dyrekcji szpitala dotarły informacje, że zakonnik miał popełnić przestępstwo na szkodę jeszcze innej pacjentki (to postępowanie jednak zostało przez prokuraturę umorzone).
Wobec obu zakonników, „stosowane są środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji oraz nakazu powstrzymywania się od działalności związanej z wychowaniem i edukacją małoletnich – podała Marta Zawada-Dybek, rzecznika prasowa prokuratury.

źródło: onet.pl

Zobacz także:

ksiądz głaskał po posladkach uczennice
Adobe Stock
Aktualności
Ksiądz głaskał uczennice po pośladkach – skandal w Dąbrowie Górniczej
Ksiądz Dariusz nie zagrzał miejsca w szkole. Już po miesiącu został z niej zwolniony po tym, jak uczennice zgłosiły, że na lekcjach dotyka ich pośladków. Szybkie usunięcie księdza z placówki to zasługa dyrektorki szkoły.

W jednej ze szkół podstawowych w Dąbrowie Górniczej uczennice poskarżyły się, że nowy katecheta zachowuje się niewłaściwie, dotykając ich pośladków. Dyrektorka szkoły w asyście pedagoga szkolnego spotkała się z dziewczynkami, które zgłaszały molestowanie seksualne. Po rozmowie z nimi niezwłocznie wezwała katechetę i w trybie natychmiastowym rozwiązała z nim umowę. Na tym jednak nie poprzestała. Tak trzeba postępować! Dyrektorka szkoły zgłosiła też sprawę do Prokuratury Rejonowej w Dąbrowie Górniczej oraz do Urzędu Miasta w tym samym mieście. O sprawie poinformowana została także komisja dyscyplinarna kuratorium, a także biskup diecezji sosnowieckiej, który odsunął oskarżanego przez uczennice księdza od pracy w placówkach oświatowych, zakazał mu kontaktów z dziećmi i młodzieżą oraz przebywania na terenie swojej parafii aż do czasu wyjaśnienia sprawy. Katecheta został także zawieszony w pełnieniu posługi kapłańskiej, choć jak twierdzi delegat biskupa, nigdy wcześniej człowiek ten nie był oskarżany o niewłaściwe zachowanie wobec dzieci. Ksiądz Dariusz trafił do dąbrowskiej bazyliki i parafii NMP Anielskiej w 2020 roku, dokąd z jednej z sosnowieckich parafii przeniósł go biskup. Proboszcz tej parafii nie znał wcześniej księdza Dariusza, który od września bieżącego roku rozpoczął pracę w Szkole Podstawowej nr 7, która znajduje się po sąsiedzku dąbrowskiej parafii. Miał jedynie pomagać pracującej już tam katechetce i innemu księdzu. Pierwsze doniesienia już po 2 tygodniach Nie minęła połowa września, a pojawiły się pierwsze sygnały, że ksiądz Dariusz zachowuje się niewłaściwie. Dyrektorka szkoły była wtedy na urlopie, ale sprawą zajął się jej zastępca i zorganizował spotkanie uczennic z psychologiem. W międzyczasie o tym, że w szkole dochodzi do nadużyć ze strony księdza, zaczęło być głośno w mediach społecznościowych ,...

telefon zaufania dla dzieci
Adobe Stock
Aktualności
MEiN dofinansowało telefon zaufania dla dzieci, który będzie prowadził ksiądz (egzorcysta!)
Ministerstwo Edukacji i Nauki dofinansowało telefon zaufania dla dzieci. Jego prowadzenie ministerstwo powierzyło księdzu, który jest także psychologiem i... egzorcystą.

Od 6 września dzieci i młodzież mogą korzystać z telefonu zaufania finansowanego przez MEiN. Jest to całodobowa i bezpłatna infolinia dla osób potrzebujących wsparcia. Z zapowiedzi ministerstwa wynika, że telefon miał być prowadzony przez psychologów, pedagogów, prawników. Pieczę nad nim objęła jednak Fundacja AUXILIUM prowadzona przez księdza. Jest to rozwiązanie tymczasowe, jednak MEiN przyznało fundacji 170 tys. złotych dotacji (na dwa miesiące działań). Wygrana fundacji bez konkursu Jak podaje portal onet.pl, ze względu na ustawę covidową ministerstwo nie zorganizowało żadnego konkursu, którego wyniki mogłyby zdecydować o tym, kto będzie prowadził telefon zaufania. Minister Przemysław Czarnek sam wyznaczył osobę odpowiedzialną za prowadzenie projektu. Treść ustawy pozwala jednak na zlecanie zadań przez podmioty publiczne bez konieczności organizowania konkursu ofert. Z ustaleń portalu oko.press wynika, że infolinię przez najbliższe dwa miesiące ma prowadzić Fundacja AUXILIUM. Na jej czele stoi ks. Józef Partyka – psycholog, egzorcysta, a także wykładowca Katolickiego Uniwersyteckiego Lubelskiego (absolwentem tej uczelni jest Przemysław Czarnek). Fundacja działa od trzech lat, prowadzi poradnie specjalistyczne, a także swój własny telefon zaufania „Arka”, gdzie młodzież może skorzystać ze wsparcia i pomocy psychologów, księży, egzorcystów i doradców od naprotechnologii . Ministerstwo swoją decyzję uzasadnia wykwalifikowaną kadrą fundacji i jej doświadczeniem. Zobacz także:  Problemy w szkole, przemoc w domu, wykorzystywanie seksualne. Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży nigdy nie milknie Przemysław Czarnek nie zgadza się na IDEOLOGIĘ EKOLOGIZMU w szkole Nowy plan oświatowy: Przemysław Czarnek chce ucnotliwiać dzieci, zwłaszcza dziewczynki

Opiekunka molestowała dzieci. Skrzywdziła co najmniej siedem dziewczynek
Adobe Stock
Aktualności
Opiekunka molestowała dzieci. Skrzywdziła co najmniej siedem dziewczynek
52-letnia kobieta molestowała seksualnie dziewczynki w wieku od jednego do sześciu lat. Rodzice dzieci podkreślają, że niczego nie podejrzewali.

Mieszkanka prowincji Limburgia na południu Holandii została zatrzymana przez policję. 52-letnia kobieta molestowała seksualnie dzieci, pracując jako opiekunka.  Zatrzymany został też znajomy opiekunki Sprawa wyszła na jaw, gdy 52-latka opiekowała się 2-letnią dziewczynką. Rodzice dziecka po powrocie do domu przejrzeli nagrania z kamer monitoringu. Na jednym z nich było widać, jak kobieta napastuje seksualnie dziecko. Jak mówili później w mediach, nie mogli uwierzyć, w to, co zobaczyli. Niczego wcześniej się nie domyślali. Natychmiast powiadomili policję.  Szybko okazało się, że ofiar było więcej. W domu opiekunki znaleziono nagrania, z których wynika, że skrzywdziła co najmniej siedem dziewczynek w wieku od jednego do sześciu lat. Jak czytamy na portalu RTL News, razem z nią aresztowano jej znajomego, 58-letniego mężczyznę. Policja znalazła dowody wskazujące na to, że opiekunka rozmawiała z nim przez telefon, gdy molestowała 2-latkę.  Holenderka zajmowała się dziećmi od 2019 roku, a sprawa wyszła na jaw dopiero dwa lata później. Zobacz też: Tatuaże dla dzieci reklamują WYTATUOWANE NIEMOWLAKI! Mama przytuli, tata zapewni byt – reakcja Doroty Zawadzkiej na utrwalanie krzywdzących stereotypów Dziecko trafiło do szpitala z powodu uzależnienia od gry komputerowej

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
świadectwo z paskiem
Wychowanie
Czerwony pasek na świadectwie — od jakiej średniej? Wymagania i kryteria 2023
Joanna Biegaj
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
Życzenia na Dzień Ojca
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Ojca 2023: od małego i dorosłego dziecka (krótkie, wzruszające, śmieszne)
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz