Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Kasia Zielińska opublikowała kontrowersyjne zdjęcie
Instagram/katarzynazielinska
Aktualności

Kasia Zielińska pije alkohol w ciąży? Jej odpowiedź daje do myślenia!

Kto by się spodziewał, że zdjęcie Kasi Zielińskiej wywoła takie kontrowersje! Czy aktorka naprawdę pije wino w czasie ciąży? Dowiedz się, co odpowiedziała!

Pod koniec lipca magazyn Party poinformował, że Kasia Zielińska, jedna z ulubionych aktorek Polaków, spodziewa się drugiego dziecka! Aktorka opublikowała na Instagramie zdjęcie, na którym jeden szczegół nie mógł zostać niezauważony: kieliszek! Czy aktorka naprawdę pije alkohol w ciąży?

Wino w ciąży? Nic z tych rzeczy!

"Wino?" – zapytała jedna z użytkowniczek Instagrama pod zdjęciem Zielińskiej. W związku z ostatnimi doniesieniami, że aktorka po raz drugi zostanie mamą, takie pytanie można uznać za uzasadnione – picie alkoholu w ciąży jest całkowicie zabronione! Żeby uniknąć niepotrzebnych domysłów i kontrowersji, aktorka od razu odpowiedziała na komentarz fanki. "Sok z bzu? Proszę, więcej wyrozumiałości i pozytywnego myślenia. Polecam" – napisała. Zobaczcie zdjęcie:
 

Alkohol w ciąży jest zabroniony

Picie alkoholu w ciąży jest całkowicie zabronione. Nawet kieliszek wina czy piwa może zaszkodzić dziecku – alkohol bez problemu przenika łożysko i dostaje się do krwiobiegu. Alkoholowy zespół płodowy (FAS) lub inne negatywne skutki picia alkoholu w ciąży nie muszą być widoczne od razu po narodzinach dziecka. Zaburzenia mogą się ujawnić dopiero w wieku przedszkolnym czy szkolnym. Pamiętaj, że pijąc nawet niewielkie ilości alkoholu w ciąży, narażasz zdrowie swojego dziecka!

Zobacz także: Czy ciężarna może pić niewielkie ilości alkoholu? [WIDEO]

Źródło: Instagram

Lampka wina w ciąży wskazana na trawienie? Opinia położnej [WIDEO]

Ewa Longoria szokuje T-shirtem
screen/facebook.com/EvaLongoria
Mama
Eva Longoria wywołała burzę wśród matek i to jednym zdjęciem! Dlaczego?
Po raz kolejny okazuje się, że nie tak trudno wywołać burzę w środowisku internetowych mam. Czym aktorka wywołała takie ostre reakcje i komentarze? Czy to wiele hałasu o nic, a może krytykujące mamy mają tym razem rację?

Co wzburzyło matki-fanki Evy Longorii na jej facebookowym profilu? Aktorka wrzuciła do sieci zdjęcie ze zwykłym wydawałoby się na pierwszy rzut oka T-shirtem.  T-shirt ma brudny różowy kolor i spory dekolt w kształcie litery V. Na koszulce widnieje hasło, które można by przetłumaczyć mniej więcej: "Lubię myśleć, że wino też za mną tęskni".   T-shirt pochodzi z kolekcji sygnowanej przez Evę Longorię i jest przeznaczony dla ciężarnych. Sama 42-letnia Eva jest w 5 miesiącu ciąży , to jej pierwsza ciąża, o którą starała się od 2016 roku. Plotki głoszą, że to będzie chłopiec. Ojcem dziecka jest trzeci mąż aktorki, 49-letni Jose Antonio Baston, który ma już nastoletnie bliźnięta i 22-letnią córkę z poprzedniego związku.   Pod zdjęciem, które polubiło ok. 30 000 ludzi i które ma więcej niż pół tysiąca udostępnień zawrzało. Jedna z fanek napisała:  "Do widzenia Eva, nie zgadzam się z twoją "pijacką" myślą! To chore!" Ktoś inny odpowiedział: "To tylko taki żart!" Oburzona facebookowiczka: "Jest wolność w wyrażaniu własnego zdania a ja nie lubię ludzi pijących wino (w ciąży i bez ciąży!)" I dalej znowu wymiana zdań w tym stylu: "Koszulka sugeruje, że ona TĘSKNI za winem, a to znaczy, że go nie pije! (...)" Na to padła wyczerpująca odpowiedź: "T-shirt sugeruje, że ona lubi wino, więc to dla mnie wystarczy, by się z tym nie zgodzić. Nawet jeśli nie jest pijana, to mi wystarczy, że jej oddech cuchnie, by straciła moja zaufanie. Różni lekarze różnie mówią, ja wierzę swojemu, który mówi, że nawet niewielka ilość alkoholu może mieć nieodwracalne skutki dla płodu."   Eva Longoria  słynie raczej z dobrego humoru i tego, że pokazuje siebie w ciąży w zwyczajnych codziennych odsłonach. Myślicie, że rzeczywiście...

skutki zapłodnienia pod wpływem alkoholu
Fotolia.pl
Przebieg ciąży
Skutki zapłodnienia pod wpływem alkoholu
Picie alkoholu nawet na początku ciąży może źle wpłynąć na rozwój dziecka i trwale uszkodzić jego mózg. Jeśli starasz się o dziecko - ty i twój partner powinniście zrezygnować z picia alkoholu. U mężczyzn jego nadmiar może prowadzić do uszkodzenia nasienia i obniżać liczbę plemników.

Dotychczas wiele publikacji i badań było poświęconych spożywaniu alkoholu przez kobiety w ciąży . Naukowcy z Uniwersytetu w Helsinkach poszli o krok dalej i ostrzegają kobiety przed piciem na etapie starania się o dziecko . Picie alkoholu nawet w początkowych dniach ciąży może trwale uszkodzić mózg dziecka. Zajście w ciążę pod wpływem alkoholu nie powinno więc się zdarzyć, jeśli podchodzisz do przyszłego macierzyństwa w sposób świadomy i rozważny. Spis treści : Stosunek po alkoholu a ciąża Lepiej ograniczyć alkohol planując ciążę Prawdopodobieństwo zajścia w ciążę po alkoholu Od kiedy przestać spożywać alkohol? Stosunek po alkoholu a ciąża Co o zajściu w ciążę po alkoholu myślą naukowcy? Ich zdaniem alkohol może poważnie uszkodzić płód jeszcze wtedy, gdy kobieta nie jest świadoma swojej ciąży.   Badania wykazały, że alkohol spożywany w  3-4 tygodniu ciąży – często wtedy jeszcze kobieta o niej nie wie – może spowodować trwałe zmiany w genach embrionu. Wyniki badań sprawiają, że wiele kobiet zrezygnuje z przysłowiowej lampki wina, czy jednego drinka podczas spotkań z przyjaciółmi. Naukowcy dowodzą, że spożyty w początkowych dniach ciąży alkohol może doprowadzić do  trwałych uszkodzeń mózgu dziecka, a w szczególności ośrodków w mózgu odpowiedzialnych za uczenie, zapamiętywanie i zdolności językowe. Do zmian może dojść także w szpiku kostnym. Badacze twierdzą, że przez spożywany w pierwszych dniach i tygodniach po zapłodnieniu przez matkę alkohol dziecko może mieć w przyszłości  problem z prawidłowym odczuwaniem zapachów. Lepiej ograniczyć alkohol, planując ciążę W świetle wniosków wydaje się bardzo racjonalne ograniczenie, albo całkowita eliminacja alkoholu w czasie przygotowań do zajścia w ciążę. Do czego namawiają autorzy badań: „Alkohol może...

Too Young To Drink
Materiały prasowe
Zdrowie w ciąży
Za młody, by pić! Nie korkuj dziecka w butelce
Zdjęcia dziecka w zakorkowanych butelkach z wódką, winem, szampanem pokazują, że dziecko nie ma wyjścia: pływa w alkoholu, gdy pijesz. Zdjęcia kampanii Too Young To Drink (Za młody by pić) szokują nie bardziej niż informacja, że w Polsce po alkohol sięga co trzecia kobieta w ciąży.

Dziecko w macicy jest jak w zakorkowanej butelce, jeśli pijesz alkohol w czasie ciąży. Nie ma dokąd uciec, alkohol przeniknie do każdej jego komórki . Niszczy mózg. Statystyki są przerażające: pomimo wydawałoby się powszechnej wiedzy, że alkohol pity w ciąży szkodzi dziecku, aż 33 proc. kobiet w czasie ciąży sięga po alkohol . Wiele z nich sięga okazjonalnie po piwo czy drinka, uważając, że to nic złego. Piwo jak woda Kobiety sięgające po alkohol zatruwają swoje dzieci, pamiętajmy o tym, sięgając po kolejnego drinka - mówi Andrzej Wojciechowski z Wydziału Zdrowia Urzędu Miasta w Sosnowcu, jedynej gminy w Polsce, która po raz drugi bierze udział w międzynarodowej kampanii Too Young To Drink . Zdjęcia są szokujące, ale może to dobry pomysł dotarcia do powszechnej świadomości, zwłaszcza wśród młodych ludzi, z których większość pije alkohol, traktując piwo niemal jak wodę i nie myśląc o tym, że zawiera ten sam alkohol etylowy co wódka. Dane pokazują, że w Polsce młode kobiety dziś sięgają po alkohol równie często jak mężczyźni. Alkohol niszczy mózg Pity w pierwszym trymestrze ciąży może spowodować obumarcie ciąży, a u dziecka – zaburzenia neurorozwojowe. W drugim i trzecim trymestrze ciąży może spowodować zaburzenia rozwoju dziecka, zahamowanie jego wzrostu. Alkohol niszczy i uszkadza komórki nerwowe . Im są one młodsze, tym skutki są poważniejsze, gdyż z tych uszkodzonych komórek nerwowych mają dopiero utworzyć się narządy.   Zdjęcie kampanii Too Young To Drink: Za młody, by pić FAS, czyli Alkoholowy Zespół Płodowy (Fetal Alcohol Syndrome) To najpoważniejsze zaburzenie, jakie może powodować picie alkoholu. Dzieci z FAS po porodzie mają niższą masę ciała oraz charakterystyczny wygląd twarzy. Zmiany zewnętrzne zanikają w miarę, jak dziecko rośnie. Są jednak trwałe skutki uszkodzeń rozwijającego się mózgu....

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
świadectwo z paskiem
Wychowanie
Czerwony pasek na świadectwie — od jakiej średniej? Wymagania i kryteria 2023
Joanna Biegaj
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
Życzenia na Dzień Ojca
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Ojca 2023: od małego i dorosłego dziecka (krótkie, wzruszające, śmieszne)
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz